Šta je novo?

DELL Laptop 17R 5737 ATI 8870M driver problem

tapan

Slavan
Učlanjen(a)
23.10.2005
Poruke
43
Poena
309
Pa ovako,
Pre par meseci kupio sam 17R 5737 laptop. Na isti sam instalirao Windows 8.1 64bit!

Laptop ima i7-4500U, 8GB, ATI 8870M sa Intel Grafičkom.... Switchable grafic!

Sa najnovijim DELL driverima laptop kada padne u StandBy mod neće da se "oživi" već mora da se restartuje!

Sa starijom verzijom DELL drivera izbacuje povremeno plavi ekran, pogotovo kada se vraća iz StandBy moda. Ali ponekada radi kako treba!

Sa najnovijim AMD ATI driverima grafiku vidi kao R9 270M!

Ima li neko iskustva sa ovim laptopom? Šta da stavim od drivera!

Slične probleme sam našao i za DELL 5537, DELL 3737, 3537 ...... kao i za druge proizvođače!
 
Ako ti drajveri sa AMD-ovog sajta rade bez problema, stavi njih. Kako ih drajver vidi i naziva, nije po meni posebno bitno (s obzirom da R9 270M nije ništa drugo nego prekršten 8870M) sve dok ostalo radi kako treba.
 
Za sada rade. Ali to je tek par dana!

Sledio sam ovo uputstvo, pa ako nekome može da pomogne evo koraka:

1. Update BIOS-a na A08
2. Instalacija Dell Intel Diver 10.18.10.3308 i Restart
3. Instalacija AMD Diver 14-4-mobility-win7-win8-win8.1-64-dd-ccc-whql i Restart
4. Download AMDEnduroFix_DX9 i instalacija

Za sada radi samo je u Device Manager-u R9 270M umesto 8870M!
 
Imam ja isti laptop samo je i5 proc, najnormalnije sam instalirao drajvere sa Dell-ovog sajta i sve radi bez problema, jedino što moram ručno da namestim za koje aplikacije se uključuje diskretna grafika u catalistu. Takođe sa sajta sam skinuo apdejt za bios koji mi je rešio problem gašenja i odlaženja računara u stend baj.
Sve u svemu dosta loša opcija ova intel amd kombinacija.
 
Hehe, konačno sam našao sapatnika sa istim problemom :)

Isti laptop, novi drajveri sa Dell sajta. Grafički drajveri puknu svako malo (ponekad se ni ne učitaju pri butovanju!!!) a često ne mogu da podignem laptop iz sleep moda (svetle tasteri na tastaturi i upaljen je laptop, ali ekran ostaje crn).

Čekam da kupim desktop za mesec-dva pa da ga konačno nosim na reklamaciju.

@tapan Da li ti se zakuca laptop u radu (u potpunosti zamrzne)? Meni da, i to vrlo često, prilikom paljenja zahtevnijih aplikacija ili igranja neke igre.
 
Za sada rade. Ali to je tek par dana!

Sledio sam ovo uputstvo, pa ako nekome može da pomogne evo koraka:

1. Update BIOS-a na A08
2. Instalacija Dell Intel Diver 10.18.10.3308 i Restart
3. Instalacija AMD Diver 14-4-mobility-win7-win8-win8.1-64-dd-ccc-whql i Restart
4. Download AMDEnduroFix_DX9 i instalacija

Za sada radi samo je u Device Manager-u R9 270M umesto 8870M!

Yoo, dođem ti čokoladu ili neko pivo...

Ispratio sam ove korake, a pre svega obrisao sve žive drajvere koje sam mogao obrisati.
Prosto je neverovatno da ovaj dx fix nije na Dell-ovom sajtu.

Da kucnem u drvo, do sada ni jedno zamrzavanje sistema niti BSOD. Da napomenem da ovoga puta nisam instalirao SATA drajver.
 
Posto si vec resio problem, nece ti ovo biti bitno, ali neka stoji ovde... Dobre switchable graphics drajvere pravi leshcat, samo ga pretrazi na guglu :) uvek sve najnovije...
 
Posto si vec resio problem, nece ti ovo biti bitno, ali neka stoji ovde... Dobre switchable graphics drajvere pravi leshcat, samo ga pretrazi na guglu :) uvek sve najnovije...

On je za HP laptopove primarno a mislim da je batalio u poslednje vreme da se zeza sa tim.
Ali stvarno, izem ti americku kompaniju kome rus mora da pravi modovane drivere besplatno.
 
Nije primarno ni za jednu marku. Ja za lenovo koristim njegove vec 4-5 god. A znam i neke koje koriste za sony.
On samo spaja najnovije intelove i amd-ove u jedno. Naravno, sve to radi odlicno.
 
Ljudi, kako da saznam koji sve procesori pasuju na ploču mog laptopa? Kupio bih na ebay-u neki jači procesor.

Pretpostavljam da ako bih ga nosio u neki servis na ugradnju da bi mi to poništilo garanciju???
 
Na tvom laptopu je procesor zalemljen na plocu, tj nema zamene...
 
Veselo....
 
Pa ovako,
Pre par meseci kupio sam 17R 5737 laptop. Na isti sam instalirao Windows 8.1 64bit!

Laptop ima i7-4500U, 8GB, ATI 8870M sa Intel Grafičkom.... Switchable grafic!

Sa najnovijim DELL driverima laptop kada padne u StandBy mod neće da se "oživi" već mora da se restartuje!

Sa starijom verzijom DELL drivera izbacuje povremeno plavi ekran, pogotovo kada se vraća iz StandBy moda. Ali ponekada radi kako treba!

Sa najnovijim AMD ATI driverima grafiku vidi kao R9 270M!

Ima li neko iskustva sa ovim laptopom? Šta da stavim od drivera!

Slične probleme sam našao i za DELL 5537, DELL 3737, 3537 ...... kao i za druge proizvođače!


Evo i ja da se zapljunem :D od pre dva dana sam vlasnik iste konfiguracije samo sa nazivom Inspiron 15 3537 i 8850 grafikom. I naravno imao sam iste probleme,samo ja sam povezao to sa ubuntu dual boot-om.Inače ovo je jedan od sertifikovanih Ubuntu računara.
Iste sam probleme imao crn ekran,kad ga isključim on daje off screan ali HDD radi i dalje.I imao sam oznaku R9 za grafiku nakon ubacivanja ovih novih Omega drajvera.Za malo da ga odnesem na reklamaciju...ali pre toga sam oborio sistem,komplet obrisao i Ubuntu,update-ovao BIOS i poskidao drajvere za grafiku sa Dell-ovog sajta.Evo ga radi kao sat :)

Inače i Ubuntu je pravio maalo manje probleme u vidu zamrzavanja pri instalaciji programa.Sa njim ću se kasnije pozabaviti...

Sad jedna mi je maalo čudna stvar ali mislim da je to samo bez veze greška...kad pokrenem igru Middle Earth - Shadow of Mordor u settings-u mi prijavljuje Intelovu grafiku i ako sam podesio AMD :) a pri tom potera na ultra :D Da li je neko od vas to primetio?
 
Poslednja izmena:
Na tvom laptopu je procesor zalemljen na plocu, tj nema zamene...

Ja mislim da može da se zameni...u servisu sa micro lemilicom ili kako se zove već,bez problema može da se uradi.Samo je pitanje da li ploča može da podrži jačinu procesora kao i grafika ako je svichable...
 
Da prelemljavas procesor na plocu od laptopa u garanciji ? Srecno :)

Na stranu sto ces jako tesko naci polovan ispravan procesor u BGA pakovanju :)
 
Hehe, konačno sam našao sapatnika sa istim problemom :)

Isti laptop, novi drajveri sa Dell sajta. Grafički drajveri puknu svako malo (ponekad se ni ne učitaju pri butovanju!!!) a često ne mogu da podignem laptop iz sleep moda (svetle tasteri na tastaturi i upaljen je laptop, ali ekran ostaje crn).

Čekam da kupim desktop za mesec-dva pa da ga konačno nosim na reklamaciju.

@tapan Da li ti se zakuca laptop u radu (u potpunosti zamrzne)? Meni da, i to vrlo često, prilikom paljenja zahtevnijih aplikacija ili igranja neke igre.

To sto se desava da kada laptop ostaje upaljen, a ekran ostaje crn je do HDD. Ja sam isti problem imao kada sam uzeo 5737 17R, vec pri prvim danima koriscenja sam imao te probleme, sve i svasta sam pokusavao software-skim resenjem da resim ali uzaludno. Stim da se meni cuo hard disk kao da je koriscen 7godina, dal je do hardiskova ili Dell jednostavno stavlja bezveze diskove u laptop-ove sta je vec nzm. Odnesem ga lepo u servis i cekao sam 45 dana da mi vrate laptop. To je inace bio rok da zamene novim, popi**o sam. Al krastavac sta je tu je, sad sljaka kao satic. Inace po mom iskustvu AMD drajveri su dosta losi, ako zelite nove drajvere da instalirate vodite racuna da necete igrati starije igre, zbog blinkanja i gubitka tekstura, sada na Dell sajtu odlicne drajvere za sve stvari skinite i uzivajte..
 
Nazad
Vrh Dno