Šta je novo?

Dell i problem sa mreznom karticom

jaksaM

Čuven
Učlanjen(a)
28.11.2003
Poruke
148
Poena
619
Imam DELL Inspiron 6400 koji u sebi ima izvesnu Broadcom 440x mreznu kartu, i kablovski net.
Desava mi se cudna stvar, posle 8 sati neprekidnog rada internet se zakuca.
Prvo sam mislio da je nesto do modema ili samog provajdera, ali se ispostavilo da ne mogu da pristupim ni drugom racunaru u mrezi.
Da li neko ima slican problem i zna resenje?
 
Poslednja izmena:
Ne znam kakva ti je mreza ali kod mene se desava da se ruter zaglupi i tada ne radi ni internet niti se moze pristupiti bilo kom racunaru u mrezi (5 racunara u mrezi povezani preko svica i rutera), problem se resava resetovanjem rutera.
 
da, i ja imam ruter. medjutim, u trenutku kad izgubim pristup internetu i mrezi na dellu, drugi racunar bez problema pristupa kao da je sve najnormalnije :zgran:
pa sam zato predpostavio da nije do rutera i modema. kod mene samo restart pali
 
Pa ako drugi racunar normalno radi onda je verovatno problem u prvom racunaru kao sto si i pretpostavio. Kada je to pocelo da se desava, koliko dugo i da li je sve radilo kako treba, koliko cesto se desava da zablokira, jesi li probao da reinstaliras drajver za mreznu karticu.
 
Pocelo je da se desava od kad sam poceo da koristim laptop i za download. Cini mi se da mi pre toga nikad nije bio upaljen duze od 8 sati da bih to primetio, a i da jeste u tim retkim slucajevima bih verovatno pomislio da se zaglupeo, i prirodno ga resetovao.
Jesam reinstalirao ne samo mreznu kartu nego i sistem (winXP) u par navrata i nista. 8 sati i cap. Raniji komp (desktop) koji sam koristio za dl nije imao ovih problema.
Razmisljam da nije mozda do neke power-save gluposti koja je integrisana u laptopu, posto mi ovo stvarno nema smisla.
 
Nazad
Vrh Dno