Šta je novo?

deljenje interneta između 2 stana

zoks77

Poštovan
Učlanjen(a)
21.09.2016
Poruke
70
Poena
60
Pozdrav ljudi, naime ja i rodjeni brat zivimo u zgradi stan do stana on ima eon full meni je istekao ugovor sa mts, sada hvatam njegov internet posto ja ne gledam tv kanale trteba mi samo internet, da li postoji mogucnost da nekako stabilizujem signal nekim pojacivacem wifi signala ili da se uzme neki bolji wifi router sta je bolja opcija po vama?
Unapred vam se zahvaljujem na odgovorima !!!
 
Ako ste već stan do stana, probušite zid između vas, stavi neki ruter ili access point na taj kabl u svom stanu i rešio si problem.
Alternativa je da on stavi svoj ruter/AP do zajedničkog zida da bi ti imao bolji signal ali to ti možda ne bude dovoljno.
Još nepouzdanija alternativa je da staviš wifi repeater, kod brata ili kod sebe tamo gde je jak signal njegove mreže.
 
AP povezan kablom najstabilnije rešenje.
 
Ne moze da se busi jer imamo zidno i podno grejanje, tako da moram da smislim neku drugu altenativu.
 
Mnogo bolji od SBB-ovog uređaja, definitivno.
 
Nazalost ne mogu, ne smem da rizikujem mnogo je koplikovana popravka komsija je probusio zid i zakazio cev ceo zid je morao da obija i da menja sistem a to mnogo kosta.
Moram da vas pitam sta mislite o ovom uredjaju da li je bolji od onog sto se dobija od SBB https://www.asus.com/Networking-IoT-Servers/WiFi-Routers/All-series/RT-AX55/ ??
Pa imaš one uređaje koji pre bušenja pokazuju gde je cev...
A i tebi treba mala rupica prečnika 1cm, tek da provučeš kabl, bukvalno bilo gde možeš da je izbušiš npr. u ćošku pri dnu zida koji deliš sa bratom, teško da tu ima cevi od zidnog grejanja...
A to ti je najbolj rešenje jer svi ovi ruteri, ma koliko bili bolji od običnog koji se dobija od SBB, ne garantuju da ćeš imati stabilan i dobar signal u svom stanu...
 
Nazalost busenje nece da prihvati brat sto zbog rizika od zidnog grejanja sto zbog kablova, on kada se radio stan sve kablove sakrio u zidove u kanalice izgleda da je alergican na kablove 😂. Tako da moram da nadjem altenativu, pa sada razmisljam da li da uzmem neki bolji wifi router ili neki wifi mesh extender.
 
Nazalost busenje nece da prihvati brat sto zbog rizika od zidnog grejanja sto zbog kablova, on kada se radio stan sve kablove sakrio u zidove u kanalice izgleda da je alergican na kablove 😂. Tako da moram da nadjem altenativu, pa sada razmisljam da li da uzmem neki bolji wifi router ili neki wifi mesh extender.
U zidove ili uz zidove u kanalice?
To je vrlo malo posla i može da se uradi da on sa svoje strane ne vidi kabl, sve ostalo ti je mačka u džaku...
 
Nazalost ne mogu, ne smem da rizikujem mnogo je koplikovana popravka komsija je probusio zid i zakazio cev ceo zid je morao da obija i da menja sistem a to mnogo kosta.
Moram da vas pitam sta mislite o ovom uredjaju da li je bolji od onog sto se dobija od SBB https://www.asus.com/Networking-IoT-Servers/WiFi-Routers/All-series/RT-AX55/ ??
Ako budeš radio a da ti treba što stabilnije. Najbolje je da ubodes poseban ruter na wan i u bridge extender modu isti ruter imas kod sebe. Znači najmanji rizik ako hoćeš je da imas dva ista rutera. Po mogućnosti da imaju 80/160 MHz ako hoćeš neki efektivni troughtput od oko 1Gbps . Verovatno ce biti slabiji. E sad ovako nešto sigurno može da radi dosta stabilno. Ali dva rutera u toj klasi nisu nimalo jeftini.
Sta je manje efikasno a povoljnije.
Uzeti jedan 5Ghz repeater sa jednim Lan portom nakaciti na wan od rutera i onda da repeater samo hostuje vezu i salje lanom na ruter koji ce dalje u svom opsegu mogućnosti da podeli bandwith. To ti je odoka to. Ako hoces ista kvalitetnije tesko ispod sto eura da prodjes.
Svakako možeš probati da direktno bridgujes jedan skuplji ruter. Ali cim ruter bridguje i deli vezu. To mora da bude neki dobar ruter. Ali opet bez dva uređaja jako teško cak i na 5 Ghz možeš da ocekujes neku stabilnost....
 
Poslednja izmena:
Ovo me podseti kada je moj brat od strica vazdušnom linijom uzimao internet signal od mene, iako je obećao da će deliti račun sa mnom što se tiče interneta... Eno nikada nije platio niti delio račun sa mnom, na kraju uveo internet i kablovsku kod sebe, uživa čovek u korišćenju.
 
Najbolje da ti to uvedes internet sam. Čist račun, duga ljubav.
Nit' je račun nit' je ljubav 🤷
Pametnije ovo što član @Miki919 kaže iako je skuplje, ali se vremenom itekako isplati.
A ono što ode provajderu otišlo je zauvek i više se ne vraća
Tako sam ja uradio u svoja tri stana koji su jedan pored drugog i eno ga radi vrhunski, a priključak samo u jedan stan.
 
Ovo me podseti kada je moj brat od strica vazdušnom linijom uzimao internet signal od mene, iako je obećao da će deliti račun sa mnom što se tiče interneta... Eno nikada nije platio niti delio račun sa mnom, na kraju uveo internet i kablovsku kod sebe, uživa čovek u korišćenju.
Pouka: ne treba verovati bratu od strica 😃
 
Ako ćeš da radiš bežično deljenje, lepo uradiš "pismeno".

Ja bi uzeo dva ubiquity nanostation loco ac. Uz pomoć 2 komada napraviš bridge između njih, a onda taj kabl uključiš u poseban ruter kod tebe. Samo smisli kako da ih usmeriš jedan u drugi. I naravno koristiš različite kanale za taj link, za njegov wifi i za tvoj wifi na 5GHz. Kroz 1 zid, čak i dva će na 10m daljine da proguraju.

Samo je ideja da imaš potpuno odvojen link od wifi-ja za klijente. Na taj način dobijaš da ne zavisi tvoj link od recimo nekih klijenata na bratovoj ili tvojoj mreži.

Ako baš ne može kablovi, ovo ti je neko rešenje.
 
Nit' je račun nit' je ljubav 🤷
Pametnije ovo što član @Miki919 kaže iako je skuplje, ali se vremenom itekako isplati.
A ono što ode provajderu otišlo je zauvek i više se ne vraća
Tako sam ja uradio u svoja tri stana koji su jedan pored drugog i eno ga radi vrhunski, a priključak samo u jedan stan.
Najbolje je da uzme microtic SXT Lite2 za 40e, stavi ga kod brata, da ga podesi da odasilja signal i imace wifi u 2 zgrade dalje. Ako cemo iskreno. A ti imas svoja tri stana jedan pored drugog pa si naravno uzeo jedan prikljucak, ali on nema, ima bratov.
 
Najbolje je da uzme microtic SXT Lite2 za 40e, stavi ga kod brata, da ga podesi da odasilja signal i imace wifi u 2 zgrade dalje.
Ako zna da ga podesi to prvo.
A ti imas svoja tri stana jedan pored drugog pa si naravno uzeo jedan prikljucak, ali on nema, ima bratov.
Zato sam i rekao nit' račun nit' ljubav ali ipak je način kako je opisao @Miki919 "bratskiji" nego puniti duplo i troduplo džepove provajderu
A ne mora da znači da će i tako imati stabilan signal
 
Poslednja izmena:
Ljudi hvala svima puno na savetima, meni internet treba samo da je stabilan uopste mi nije bitna brzina od 300mbps koliko on ima, kod mene da bude 30-40mbps super. Inace se slazem sa GoranIT sto bi punili dzepove provajderu ionako deru sa cenama, pritom televiziju ne gledam iako mi je mladji brat stan ispod mene od njega sam uzeo sifru za MTS od starijeg brata koje je do mene od njega imam EON i samo sport gledam i pratim to mi je super jer ima i arene i sport klub, jos samo da stabilizujem internet i ja prezadovoljan.
 
Па 90% људи само спорт и гледа, остало ионако има на Јутјубу итд, због спорта и провајдере мењају или узимају оне додатне услуге...
У праву је Шаман ,-)
Искрено не знам шта подразумеваш под зидно грејање, али да не може рупичица једна баш нигде...
 
Ljudi hvala svima puno na savetima, meni internet treba samo da je stabilan uopste mi nije bitna brzina od 300mbps koliko on ima, kod mene da bude 30-40mbps super. Inace se slazem sa GoranIT sto bi punili dzepove provajderu ionako deru sa cenama, pritom televiziju ne gledam iako mi je mladji brat stan ispod mene od njega sam uzeo sifru za MTS od starijeg brata koje je do mene od njega imam EON i samo sport gledam i pratim to mi je super jer ima i arene i sport klub, jos samo da stabilizujem internet i ja prezadovoljan.
A od brata iznad i ostale braće u zgradi ništa?
 
Nazalost ne mogu, ne smem da rizikujem mnogo je koplikovana popravka komsija je probusio zid i zakazio cev ceo zid je morao da obija i da menja sistem a to mnogo kosta.
Moram da vas pitam sta mislite o ovom uredjaju da li je bolji od onog sto se dobija od SBB https://www.asus.com/Networking-IoT-Servers/WiFi-Routers/All-series/RT-AX55/ ??
Ne samo što se "rizika " oko bušenja zida već je realno ako neko želi dva provajdera da ima neka se "uhvati" više za dzep .
Prevedeno želeo sam da imam N1 TV kanal uveo sam SBB pak želeo sam Arene i još više kanala uveo sam Exe -Net koji je sada postao Supernova -Telekoma Srbije a.d od svega toga imam mesečne dve fakture plus zaželeo da imam IPTV sa preko 1000 kanala i naravno i to košta !
Koliko para toliko muzike .
Ako ljudi bacaju na kafanu po 50 tak evra nedeljno i više što onda ne bi mogao čovek da ima i dva provajdera u stanu a pogotovu po kućama ! To niko ne brani !!!
 
Mozes da probaš preko powerline adaptera. Ako vam je na istoj strujnoj grani stan...
 
Ne samo što se "rizika " oko bušenja zida već je realno ako neko želi dva provajdera da ima neka se "uhvati" više za dzep .
Prevedeno želeo sam da imam N1 TV kanal uveo sam SBB pak želeo sam Arene i još više kanala uveo sam Exe -Net koji je sada postao Supernova -Telekoma Srbije a.d od svega toga imam mesečne dve fakture plus zaželeo da imam IPTV sa preko 1000 kanala i naravno i to košta !
Koliko para toliko muzike .
Ako ljudi bacaju na kafanu po 50 tak evra nedeljno i više što onda ne bi mogao čovek da ima i dva provajdera u stanu a pogotovu po kućama ! To niko ne brani !!!
mozda bi bilo dobro resenje da ubace u DVB-T2 sportklub kanale, i to u jedan paket a drugi da budu Arene. Pa onda da moze svako da bira. A na TotalTV-u da naprave paket N1+NovaS.
Naravno, to im ne bi odgovaralo, ni SBB-u ni Telekomu ni ostalim provajderima, Ratelu, raznim preprodavcima autorskih prava i magle, mocnicima itd...
Svima im odgovara da sto vise placamo 'kontent'.
 
Nazad
Vrh Dno