Šta je novo?

Delimano Slavina i protočni bojler 2 u 1

limontus

Cenjen
Učlanjen(a)
05.05.2018
Poruke
727
Poena
115
Zelim da podelim sa vama iskustvo u vezi Delimano česme.
Ja sam je kupio dok je bila na akciji i mogu reći da sam zadovoljan njom.
Kupio sam original u Delimano prodavnici sa garancijom i računom (nije kopija Kineska, pijacarska a ni sa kp) već je original.

Utisci: Lako se postavlja, za par minuta, lepo greje, ide vruća voda. Koristimo je već nekih 10 dana i svaki dan se peru sudovi. Ide topla voda i mlaz je jak, ako pustite slabiji mlaz toliko ide vruca voda da vas može opeći.
Pre kupovine čitao na internetu kako ne valja ova česma, da ne može da zagreje vodu i ima dosta snimaka na YT gde se pokazuje da ne moze da zagreje ni do 20c
Ja sam kupio rizikujući i pritom pitao u prodavnici da li se česma može vratiti ako ne valja. Rekli su mi mogu ako nisam zadovoljan, kada smo je postavili iznenadili smo se, ona lepo greje i ima jak mlaz vode.
Sve u svemu zadovoljni smo jer troši mnogo manje struje od protočnog bojlera a imate vrucu vodu kad god poželite, ne morate da čekate kao kod bojlera da se zagreje jer posle nekoliko sekundi kreće vruća voda.
Ne kupujte kopije kod Kineza, na pijaci i na kp. Takodje neki govore da je Ruska ali je i to kopija. Možete videti kopije na YT i da se ljudi žale na njih.
Pre četri dana moj drug je kupio kod Kineza za 1800 dinara kopiju Delimano cesme i uverio se da loše greje, ne može da zagreje ni na najslabiji mlaz.
Pišite vaša iskustva ako imate ovu česmu.

Slike:

IMG_20210316_192334294.jpg
IMG_20210316_192358636.jpg
IMG_20210316_192617057.jpg
IMG_20210316_192609514.jpg
 
I zaboravio si da napises da u trenutku ukljucivanja slavina povlaci oko 3,5 kw struje (grejac je 3 kw), tako da ko ima monofaznu struju a dosta potrosaca u kuci mora veoma da pazi da mu ne iskoci osigurac...A monofazna struja je 5-10 kw otprilike sa limitatorima (valjda?),,,
 
I zaboravio si da napises da u trenutku ukljucivanja slavina povlaci oko 3,5 kw struje (grejac je 3 kw), tako da ko ima monofaznu struju a dosta potrosaca u kuci mora veoma da pazi da mu ne iskoci osigurac...A monofazna struja je 5-10 kw otprilike sa limitatorima (valjda?),,,
Prvo fabricki je predvidjena za monofaznu struju, nema mogucnosti za trofaznu jedino sam da je otvoris i prevezes na trofazni kabli ako je to moguce, ali onda gubis garanciju.Kada kupis cesmu dobija se sa monofaznim kablom ugradjenim.
Nemam potrebe da posem koliko ampera treba osigurac to se zna da za ovako jake potrosace ide 16A, a da i cesma je 3kv, i bojleri su od 2kv idi do 2,5kv protocni za kuhinju
Tako da ko kupuje sam treba da zna kakva mu je instalacija u kuci ili stanu i da li njegova uticnica, potabla mogu da podnesu opterecenje ili ako ne zna pozove elektricara i resi problem.
Kod mene je sve odvojeno i sredjeno i nova instalacija i novi osiguraci,tako da ova cesma ili bojler da sam kupio imaju uticnicu koja je predvidjena samo za njih i svoj poseban osigurac od 16A tako da mogu bilo sta ukljuciti osigurac nece izbaciti
Tako da nema potrebe za spamovanjem teme
 
Ne razumes moj post, sigurno zivis u malom stanu ili imas trofaznu struju. Ja sam imao monofaznu struju i svaki kw znaci. A protocni bojler ima 1.8 kw grejac. A 3 faze su bas to. Sve 3 koristis po malo, nisam mislio da prebacis cesmu na trofaznu struju. Ako se ne razumes kako funcionise monofazna i trofazna struja nema potrebe da budes bezobrazan i da govoris ljudima koji su iskusili iskakanje osiguraca zbog doticne cesme. Nisam mislio da cesma ne valja samo da mnogo struje povlaci u trenutku.
Evo leto potrefi se bojler u kupatilu + klima+ komp+sporet i ta delimano i eto iskace limitator na monofaznoj.
A cisto da znas ugradio sam bar 50 raznih baterija na ovu foru za par godina.
 
Tako da nema potrebe za spamovanjem teme
Kako spam kada je to jedna od najbitnijih stavki?
Takodje koja je regularna cena i koja je akcijska bila?
Ovako sto si napisao deluje kao cista reklama za cesmu, nista konkretno i korisno, osim brenda i da radi.
 
Ahahahha flajer :)
Ja sam kupio tu rusku na kp (oko 2000), dal je kopija ili ne, ne znam.
Uglavom topla voda, ne vrela, koja je sasvim dovoljna za pranje sudova. Zadovoljan sam.
 
Ne to je original delimano, kod koje je postojala mogucnost strujnog udara.
 
"Proizvođač je Nigbo Sond Feiyu Electical Appliance Co, a zemlja porekla Kina."

Inače mi smo ugradili slavinu iz početka teme još pre dve godine. Nije strašno povećala račun za struju a ruke su nam neizmerno zahvalne od novembra do marta. Drugu opciju za toplu vodu u kuhinji nismo imali.

E sad... mi smo uzeli produženu garanciju i moraćemo da je koristimo uskoro jer česma već godinu dana ima momente kada se pusti topla voda ali grejač neće da radi duže od sekund dva i sam se isključio kao i protok vode. I to tako samo dođe i samo prođe.

Inače se super stvar.
 
Ne razumes moj post, sigurno zivis u malom stanu ili imas trofaznu struju. Ja sam imao monofaznu struju i svaki kw znaci. A protocni bojler ima 1.8 kw grejac. A 3 faze su bas to. Sve 3 koristis po malo, nisam mislio da prebacis cesmu na trofaznu struju. Ako se ne razumes kako funcionise monofazna i trofazna struja nema potrebe da budes bezobrazan i da govoris ljudima koji su iskusili iskakanje osiguraca zbog doticne cesme. Nisam mislio da cesma ne valja samo da mnogo struje povlaci u trenutku.
Evo leto potrefi se bojler u kupatilu + klima+ komp+sporet i ta delimano i eto iskace limitator na monofaznoj.
A cisto da znas ugradio sam bar 50 raznih baterija na ovu foru za par godina.
Nisam imo nameru da te uvredim ni ti da budem bezobrazan mozda se lose izrazio.
Zivim u kuci i imam trofazno brojilo i imam limitatore od 25A
Da objasnim: Kod mene je sve lepo podeljeno i uradjena nova instalacija i novi osiguraci, krecemo od kuhinje (kuhinja ima svoje osigurace,indukciona ploca je vezana na trofaznu uticnicu(koristi dve faze) i ima svoje osigurace koji su samo za nju predvidjeni i tu nema drugi potrosaci) Ugradna rerna ima svoju uticnicu i svoj osigurac i nema nijedan drugi potrosac tako i frizider i druge uticnice.Kupatilo bojler isto ima svoj osigurac i na tom osiguracu nije ni jedan drugi potrosac.Tako je sve lepo raspodeljeno po kuci da ne nabrajam sada sve.
Kod mene radi u isto vreme i cepac drva i banskek niti mi ispadaju limitatori niti osiguraci
Evo dok sad ti pisem radi mi tv,racunar,sporet, rerna,bojler je ukljucen 24h ne gasi se koristi se cesma delimano od 3kv ukljucio i klimu da greje i niti mi je pao limitator ni ti osigurac sve radi lepo, jer je sve lepo rasporedjeni sto znaci elektricar je odradio lepo sve.
Moj komsija ima limitatore od 16A kod njega nemoze da radi bansek ni cepac drva vec kod mene ukljuci da bi mu isekli drva i iscepali

Kako spam kada je to jedna od najbitnijih stavki?
Takodje koja je regularna cena i koja je akcijska bila?
Ovako sto si napisao deluje kao cista reklama za cesmu, nista konkretno i korisno, osim brenda i da radi.
Regularna cena je 6999 din ja je kupio na akciji za 4499 din pre 20 dana
Nije reklama samo hteo da podelim iskustvo, ako hoces mogu slikati i fiskalni racun
Ne znam da li smem da postavim link gde je kupio,ali svako odkuca na google delimano cesma i izadje mu gde da kupi i cena i sve
 
Ja koliko znam ta Delimanova je najobicniji rebrand nekog Kineza. Delimano niti ima svoje fabrike niti pravi originalne stvari vec kupuje no name proizvode i stavlja svoje ime na njih, tako da si verovatno mogao jeftinije da prodjes sa nekim kinezom sa buvljaka.
 
Jel' to ova što je povučena iz prodaje zbog mogućnosti strujnog udara: https://www.google.com/amp/s/www.b9...y=2020&mm=12&dd=24&nav_id=1785692&version=amp
Da to je ali te serije su povucene

Međutim, ovde su sada u pitanju "Delimano" slavine za trenutno zagrevanje vode, model KDR 5E-1, serije ORT20-002267, ORT20-002268 i ORT20-002843. Proizvođač je Nigbo Sond Feiyu Electical Appliance Co, a zemlja porekla Kina. Proizvod je označen bar-kodom 76330033962544.
Provera serijskog broja

Potrošači su putem sajta kompanije "Delimano" i na prodajnim mestima upoznati sa načinom na koji mogu da provere serijski broj na slavinama.

"To mogu da vide na pločici koja se nalazi na zadnjoj strani kućišta proizvoda, ili i na kutiji, ukoliko su sačuvali ambalažu", objašnjavaju u Ministarstvu trgovine.

"Ukoliko utvrde da je broj njihove slavine, ORT20-002267, ORT20-002268 ili ORT20-002843, potrošači bi morali da prestanu da koriste proizvod i da ga vrate trgovcu. Ukoliko je roba kupljena putem kanala prodaje na daljinu, telefona ili onlajn, kupci mogu da pozovu službu za reklamaciju kompanije 'Delimano' na broj 021 489 2619, ili da stupe u kontakt slanjem poruke na imejl adresu [email protected] kako bi dobili odgovarajuću nadoknadu."

Ovo je nova serija ORT20-004755
evo i slike broja slavine i racun da kupio
IMG_20210317_173014619.jpg
IMG_20210317_173143582.jpg
Ja koliko znam ta Delimanova je najobicniji rebrand nekog Kineza. Delimano niti ima svoje fabrike niti pravi originalne stvari vec kupuje no name proizvode i stavlja svoje ime na njih, tako da si verovatno mogao jeftinije da prodjes sa nekim kinezom sa buvljaka.
Na buvljak imas i patike sigurno su te sa buvljaka original kao i u prodavnici
Jeste iz kine jer u Kini se sve pravi za sve firme i vecinom su sve fabrike u kini
 
Kinez i "kinez" nije isto.

Jedan je Kinez koji pravi u fabrici po licenci i po zvaničnim nacrtima inženjera. A drugo je "kinez" koji kupi proizvod, rastavi i pokušava da napravi kopiju u svojoj nadograđenoj šupi. To bi valjda trebalo svi da znaju do sada.
 
Da to je ali te serije su povucene

Međutim, ovde su sada u pitanju "Delimano" slavine za trenutno zagrevanje vode, model KDR 5E-1, serije ORT20-002267, ORT20-002268 i ORT20-002843. Proizvođač je Nigbo Sond Feiyu Electical Appliance Co, a zemlja porekla Kina. Proizvod je označen bar-kodom 76330033962544.
Provera serijskog broja

Potrošači su putem sajta kompanije "Delimano" i na prodajnim mestima upoznati sa načinom na koji mogu da provere serijski broj na slavinama.

"To mogu da vide na pločici koja se nalazi na zadnjoj strani kućišta proizvoda, ili i na kutiji, ukoliko su sačuvali ambalažu", objašnjavaju u Ministarstvu trgovine.

"Ukoliko utvrde da je broj njihove slavine, ORT20-002267, ORT20-002268 ili ORT20-002843, potrošači bi morali da prestanu da koriste proizvod i da ga vrate trgovcu. Ukoliko je roba kupljena putem kanala prodaje na daljinu, telefona ili onlajn, kupci mogu da pozovu službu za reklamaciju kompanije 'Delimano' na broj 021 489 2619, ili da stupe u kontakt slanjem poruke na imejl adresu [email protected] kako bi dobili odgovarajuću nadoknadu."

Ovo je nova serija ORT20-004755
evo i slike broja slavine i racun da kupio



Na buvljak imas i patike sigurno su te sa buvljaka original kao i u prodavnici
Jeste iz kine jer u Kini se sve pravi za sve firme i vecinom su sve fabrike u kini
Jel to ova :D https://bit.ly/3rSShpc

Jos je i free shipping :D A ti sa sve popustom platio samo 2x vise :D Sta mislis zasto daju popust :D jer i sa njim imaju 100% zaradu :D

Kinez ---
Delimano :D https://delimanors.azureedge.net/me...ng_Faucet/Instant_Water_Heating_Faucet_15.jpg

Koja komedija :D
 
Te all-in-one slavina/bojler varijante nisu dugog radnog veka. Brzo procure i propiške vodu gde ne bi trebalo, i neće da greju kada bi trebalo. Pogotovo tamo gde je tvrđa voda.
Par godina garancije će izgurati, ali teško nešto preko toga.
Ali jeftine jesu pa se i lako menjaju.

Ja je nikada ne bih ugradio u kuću bez 30mA fidovke samo za nju.
U Novom Sadu ih je neki pametnjaković ugradio u dečijem vrtiću na one male lavaboe za decu. Inspektor nije izdao dozvolu za korišćenje.

A i žena bi me streljala kada bih tu budžu stavio na ovaj skupi keramički sudoper u fancy dizajniranoj kuhinji. Slavinu smo birali dve nedelje.

Ali da, odličan je izbor ko nema drugu varijantu, ili je ta neka druga varijanta skupa i komplikovana.
 
jednom.domacimu je pukla 'nicim izazvana' ta cesma brzo nakon ugradnje u kupatilu .. a kupatilo bez emergency odvoda bilo ...
 
Pa cesma je do 4-5 Bara a ako je na drugoj zoni (BG) to je 8+ bara glat a nocu 11+ :)
 
bio je nbgd u pitanju, sad ne znam koliko tu 'baca' bara ... ali to djubre ne bi montirao ni u ludilu
 
Koleginaca je kupila. Nije joj potrajla ni dva meseca. Vratili su joj novac. Ugradila je mali bojler Talas.
 
Nisam siguran za NBG moguce da je druga zona zbog solitera. Verovatno probila zbog pritiska... ili los kvalitet. Npr drugar ima kopiju i vec par godina ga lepo sluzi...
Bolje dom pancevo da je uzela bojler
 
Talas rade bivši radnici Magnogroma. Napravili su ga baš dobro.
 
@vlada951

Opet napusavas ljude koji se ne slazu sa tobom i iznose validne argumente? :D
 
Jel to ova :D https://bit.ly/3rSShpc

Jos je i free shipping :D A ti sa sve popustom platio samo 2x vise :D Sta mislis zasto daju popust :D jer i sa njim imaju 100% zaradu :D

Kinez ---
https://ae01.alicdn.com/kf/H1a55edceb66443c59ef5ba9ff55e664at.jpg

Delimano :D https://delimanors.azureedge.net/me...ng_Faucet/Instant_Water_Heating_Faucet_15.jpg

Koja komedija :D
U pravu si sve
To znaci po tebi ko kupi original igricu i plati 60 e on je budala i komedija jer na torrentu ima za dzabe
Ko kupi u prodavnici original patike i plati ih 15000 din on je komedija,jer te patike ima kod kineza 1500 din ili na kp za 3500 din
Imas ti dokaz da je bas ta delimano cesma sa aliekspresa i samo nalepnica zalepnjena da li bi mogo da dokazes i potpises pod krivicnom odgovornosti da si u pravu
Ja cu ujutru da zovem delimano i trazicu povracaj novca, ako me pitaju razlog zasto trazim pokazacu im skrinsotove ove konverzacije recicu da su mi ljudi rekli da to nije bezbedno i da je to kopija sa aliekspesa samo ste nalepnicu zalepili, i oticicu u gigatron i kupicu bojler za kuhinju i resen problem kad kupum bojler pokazacu vam sliku da ne bude lazem
toliko od mene sve ste u pravu i naj pamettniji izmislili toplu vodu a cesmu uzivo vecina vas nije ni vidla uzivo a kamo li koristila i svi sve znaju na osnovu nekih glasina
@vlada951

Opet napusavas ljude koji se ne slazu sa tobom i iznose validne argumente? :D
Nikog ne napusavam postujem svakog samo me nerviraju ovi padobranci kojima je dosadno i nemaju pojma o necemu culi nesto ili procitali a to nisu ni vidli uzivo ni koristili ali pametuju.
Ja ako nesto ne znam ili nisam imao iskustva sa tim predmetom ili uredjajem ja se nikome ne mesam u temu niti pisem ni ti pametujem vec cutim
To bi bilo ja vozim juga i da odem na primem na forum reno ili forum bmw i da solim ljudima pamet sta je dobro a sta nije a pritom nisam ni seo ni u reno a ni u bmw a cuo sam neke glasine ja na osnovu toga vodim diskusiju, to bi bio svtvarno bezobrazlug sa moje strane. krastavac mozda ja gresim ili sam glup pa ne svatam ove ljude ja se izvinjavam svima.
Sta sam ja prijatelju u mom prvom postu na pisao na kraju?
ovo sam napisao: Pišite vaša iskustva ako imate ovu česmu.
Ovde svi pisu i svi sve znaju a niko nema ovu cesmu niti je imao dodor sa njom niti iskustvo a svi sve znaju.
 
Hocu da objasnim svima ni ti zelim ovde da se svadjam niti raspravljam sa nekim ni ti da se ubedujem jel ovde ima mnogo prepametnih koji misle da sve znaju.
Tema glasi: Delimano Slavina i protočni bojler 2 u 1
Ja sam opisao svoje iskustvo u prvom postu o ovom proizvodu i podelio mozda nekom zatreba.
I na kraju posta napisao sam. Pišite vaša iskustva ako imate ovu česmu.
Svi pisu a niko nema ovu cesmu niti imao iskustvo sa njom vec na osnovu glasina ljudi lupetaju i nagadjaju i svi pametuju
Svi su sve napisali i rekli u ovoj teme samo sto je trebalo da kazu nisu rekli.prvi kuka kako nema trofaznu struju u kuci i kako mu je vazan svaki kilovat i raspored snage u kuci(krastavac druze odi u distribuciju i plati trofazni prikljucak pozovi majstora i stavi novu elektricnu instalaciju i neces imati tih problema, ja nisam duzan za zalbi sta ti imas a sta nemas, zao mi i ja nema graficku 3080 neko ima tri komada ja nema ps 5 neko ima po 5 komada pa izdaje sta sad ja treba da mrzim te ljude da ih maltretiram da ih hejtujem)
Drugi pise kako je nesto povuceno procitao naslov a ostalom nema pojma, treci doso da ismejava pise kako je djubre i da vredja a nema pojma ocemu se radi, cetvrti dosao i siri pirateriju pokazuje kopije sa aliekspresa mesa babe i zabe, cetvrti se hvali kako ima fensi keramicku sudoperu i cesmo od zlata i dijamanata koja sama pere sudove i radi uz pomoc aplokacije dve nedelje su skupljali pare za nju hahaha.
Jedini je DukeLander postavio normalno pitanje od svih ovde
Ovo je stvarno smesno zalosno i jadno sta pisete meni je smesno ovo, koliko pratim ovaj forum ova grupica se u svim temama razume razume bilo gde da pitate i bilo sta da li je to o hardverima, telefonima,beloj tehnici itd oni sve znaju i naj pametniji su a ostali su svi glupi i uvek skrecu sa teme i pisu sta njima odgovara i svi sve najbolje imaju a kad drzava im da po 100e prvi su za salteru da podignu gospoda
Bilo sta reci bice suvisno zato pustimo hejtere i dusmane neka pisu izvolite braco raspalite,hocete i gace da slikam da otvorim temu da i to hejtujete recice te ima bolje ove moje su djubr neko ce se javiti reci kako je birao gace dve nedelje hahaha lol
Znam da cete da kukate kod admina ili moderatora da mi obrise post jel vam se istina ne svidja jer ste navikli da ste vi u pravu sve ostalo je djubre i ne valja i kopije sa aliekspresa
pozdrav braci i zivi mi bili
 
Nekako si previse pristrasan za tu cesmu. Prvo si rekao da spamujem jerr sam rekao da povlaci previse struje pa ko ima monofaznu ima problem. Onda se ljutis kad ljudi porede cesmu sa kineskim (naravno da ne moze da bude istog kvaliteta ali zato je cena 30% od delimana).
Necu da pomislim da radis za delimano, jer mislim da nemaju vajde da se reklamiraju na ovaj nacin na IT forumu :)
A mislim da je najbolje da te /ignore jer ne isplati se ulaziti u bilo koju diskusiju sa tobom. Imas tu jednu cesmu i ok ti je, postoje ljudi kojima nije ok iz bilo kog razloga pa dal tehnickog, vizuelnog, funkcionalnog....
Ja imam trofaznu struju, a imao sam monofaznu. I to imam 2x trofazni prikljucak sad. A postoje mesta gde nema uslova da se postavi trofazna i to u BG-u al nemam potrebe da ti objasnjavam vidim da trollujes i vredjas clanove neces ti dugo
 
Prvo, na forumu si i ako ne trpis tudja i oprecna misljenja, onda forumi nisu za tebe.
Takodje ovaj forum ne sluzi samo za hvalospeve vec pokusaj realnije procene.

Drugo, Delimano jeste registrovani brend , ali samo toliko koliko i genericki "brendovi" na amazonu, ebay i sl koji takodje moraju da imaju sertifikate i serijske, garancije i podrsku. U prevodu nista posebno osim sto masno naplacuju.

Trece, da si koristio google, video bi sta je stvarno Delimano i shvatio bi zasto kolege govore da je obican kinez. Tako da ili ne znas da koristis osnovne net alate i nisi svestan sta promovises ovde ili udaras reklamu, treci logican zakljucak nemam.
A Delimano je:

Screenshot_2021-03-18-07-19-44-00_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

U prevodu to je balkanski brend.
 
Poslednja izmena:
To znaci po tebi ko kupi original igricu i plati 60 e on je budala i komedija jer na torrentu ima za dzabe

Nije isto. Igra je original ako radi online preko neke platforme, bez obzira gde je kupljena i po kojoj ceni. Što se rebrendiranja tiče, to nije ništa novo. Ako može jedan naš Tesla da kupuje telefone iz Kine, i samo lepi nalepnicu, zašto to ne bi mogao da uradi i Kinez ? Što se same baterije tiče mislim da je suština da radi dobro. Ma kako da se zove. Ideja je odlična. Samo mislim da je glavni problem u svemu, što svi danas štede na materjalu, i ako traje tih dve godine biće super. Sa druge strane jako je opasno štedeti u ovom slučaju na materijalu jer curenje vode i prestanak rada grejača može biti najmanji problem. Pritisak vode u Jagodini se kreće od 2,5 do 3 bara.
 
Mora da se gleda i kakva je voda.

U stanovima je obicno toplija voda nego u kucama. Meni je kuca na visini, voda sa cesme je ledena, kada pustim da malo istece podjednako je hladna kao i voda iz frizidera.

Tu ova Delimano cesma ne bi imala teoretske sanse da uradi nesto. Sto se tice iskustva sa cesmom, vise ljudi koje znam je uzimalo ovaj tip cesme i niko nije zadovoljan.
 
Nazad
Vrh Dno