Šta je novo?

Deepcool sankcionisan i Igor's Lab tvrdi odsecen od SWIFT sistema

Dogzilla

Slavan
Učlanjen(a)
06.12.2013
Poena
465
Igor's Lab je napravio komentar da je Deepcool odsecen od SWIFT-a kada su sankcije protiv Deepcool postalne aktivne pre par dana (tako je formulisano da se moze implicitno protumaciti da mu je potvrdio Aris sa HWBusters/Cybenetics). Sad nije 100% i bilo bi dobro iz jos nekog izvora da se pojavi vest, ali svejedno ako je tacno, veliki problem za Deepcool

Screenshot 2024-06-15 090251 - Copy.png

Poslednja izmena:
Microcenter, Deepcool-ov glavni partner za Ameriku, je skinuo sve proizvode sa sajta, i sa polica. Newegg i Amazon u medjuvremenu jos uvek prodaju

deepcool-products-being-removed-from-shelves-v0-eb8xih556o6d1.jpeg

Ameri su pukli ko lajsna. Oni bi Kinezima da određuju kome će ovi da prodaju robu.

ne odredjuju oni nikome kome ce da prodaju. odredjuju ko ce kod njih da posluje

Ameri su pukli ko lajsna. Oni bi Kinezima da određuju kome će ovi da prodaju robu.
То им је кад продају делове санкционисаним компанијама 🤷🏻‍♂️
Играли су се са судбином, знали су шта раде, мада не би требало то пуно да захвати Deepcool јер нигде другде нису санкционисани

ne odredjuju oni nikome kome ce da prodaju. odredjuju ko ce kod njih da posluje
Ako su stvarno otkaceni sa SWIFT, onda nije samo to, nego zabrana i onemogucavanje poslovanja i u Kanadi, Argentini, Kolumbiji, Evropi, Japanu, Koreji, Australiji, Novom Zelandu i polovini (malo vise) zemalja u Aziji

Deepcool ce moci da posluje samo u zemljama koje koriste Kinesku, Indijsku i Rusku alternativu SWIFT sistemu, ili preko kriptovaluta

Evo sta sve spada pod krijumcarsku robu:

svaki ventilator i svako napajanje (zbog delova koji su mogu izvuci iz njih), sve sto ima RGB, sve sto prenosi signal i sliku zicno ili bezicno, kao i veliki broj kablova i konektora

Poslednja izmena:
onda je glupo pominjati da su Ameri pukli kao lajsna…

+ Deepcool je ogroman OEM/ODM za poprilican broj zapadnih firmi, koje ce sad biti u velikom skripcu

A, Taman treba da se pojavi u narednih nekoliko meseci kod Madjara i nas novi FT9 Slim ventilator, ...

Poslednja izmena:
Za sve postoji zaobilazni put, pa i za (Taylor) Swift. Živi bili pa videli.

Deepcool proizvodni kompletno uklonjeni i sa Americkog Amazon-a i Newegg-a, izgleda da je zakasnjenje u odnosu na Microcenter, bila samo inercija velikih kompanija

Bas sam pricao kolegi iz USA da postaju severna korea, polako ali sigurno mnoge stvari kod njih nema iz raznih razloga. I prica se da je to za njih dobro.
Ne znam dokle je to sve isplativo za obicnog amerikanca. Jako cudnih brendova i stvari tamo nema kad malo zagrebes.

Nedavno mi ortak išao u Boston i kažem mu da mora da mi uzme nešto u Micro Center, kao najvećem retaileru u USA. A onda uđem na sajt Micro Center i silno se iznenadim. Izbor je strašno slab. Oni nemaju FSP napajanja, bilo šta od Phanteks-a, od nekih poznatih firmi (BeQuiet, na primer) imaju samo jednu ili dve stvari. A uz to cene veće nego na Iponu ili u Nemačkoj, što se nikada do sada nije desilo.
Znam, drugačije je na Newegg i Amzonu, ali kao retail prodavnica MicroCenter nema veći izbor ni od Gigatrona. :) :)

GamersNexus popricao sa sistem integrator kompanijama u Americi, neke su im izjavile da unistavaju sve unapred postojece Deepcool proizvode na svoju stetu, i da ce odbiti da plate dolaze posiljke, kao i da prime bilo koje posiljke koje trenutno putuje brodovima izmedju kontinenata.

Takodje GN je rekao da je Deepcool upravo ulozio veliku kolicinu novca u novu, ekstremno naprednu i skupu fabriku, i da gubitak Americkog trzista lako moze da dovede do bankrota zbog pozajmica i dugova (jel dolazi u trenutku kad je Deepcool potencijalno najzaduzeniji, potrosio najvise novca, ikad do sad)

Ja baš prekjuče uzeh na amazon.nl Deepcool Mystique 360 za novu mašinu, a koliko sad gledam tog modela više nema🤔, ali ima recimo ls720.

Vise za nas😁 vidim na benchu i kaspersky na crnoj listi.

Bas sam pricao kolegi iz USA da postaju severna korea, polako ali sigurno mnoge stvari kod njih nema iz raznih razloga. I prica se da je to za njih dobro.
Ne znam dokle je to sve isplativo za obicnog amerikanca. Jako cudnih brendova i stvari tamo nema kad malo zagrebes.
Taman da kupujes one severne korejske kozule, mislim kineske ;) uzivaj

Probaj da ne kupish nista made in China, onda ces skontati poentu.
Nisu samo kineski brend ovi mojih nema u usa
Nema rwcimo kinder jaja zabranjena su, nema peugeot, citroen....

Nazad
Vrh Dno