Šta je novo?

Da li servis priznaje garanciju bez plastične kutije od memorije?

NAS

Slavan
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruke
4,971
Poena
355
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 & ARCTIC Freezer 36
Matična ploča
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
GPU
ASUS DUAL-RX580-O4G
Storage
Crucial P1 1TB i LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
PSU
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Kućište
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
Monitor
27UL550P-W 27" 4K UHD IPS
Miš & tastatura
Logitech MK235
Mobilni telefon
Menjam ih ko čarape :)
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav,

idem da prodam neku memoriju od 4GB pa me zanima pošto sam bacio plastičnu kutiju a imam pismenu garanciju sa fiskalnim računom da li ako se u toku garancije pokvari memorija servis priznaje garanciju bez one plastične kutije sa kojom je došla memorija?

I da li pored te pismene/pisane garancije sa fiskalnim računom trebam da dam i radnu garanciju?

Ne znam da li znači nešto informacija ali je memorija kupljena u Gigatronu.
 
u teoriji da,jer se garancija vodi po serijskom broju,u praksi zavisi od sopa gde si kupio,i koliko oni zele da izadju u susret,s'toga najpametnije da lepo nazoves gigatron i pitas.ja nikad ne bacam kutije i papire er sam pre imao losa iskustva sa odbijanjem garancije zbog toga,ali to je bilo davno i nije bio gigatron u pitanju.

sto se tice tvoje radne garancije,ako uvazavaju pisanu ona ne znaci nista,jer ce kupac da ide sa gigatronom da resava.ako ne uvazavaju,ili je daj da bi kupac bio bar neko vreme obezbedjen,ili je ne daj,ali budi spreman da ode jeftino,jer kupac preuzima onda citav rizik sta ce sa njom da bude i koliko ce da radi.to je tvoj izbor sta ces da uradis.ja licno na testiranu robu uvek dajem mesec (i vise,ako zatreba) garancije,jednom sam imao reklamaciju posle mislim par nedelja,vratio coveku pare,bacio u smece i to je to.
 
Uvazava se garancija 100%, pogotovo ako imas fiskalni racun.
 
Po zakonu u slucaju reklamacije uredjaj moze da se vrati bez pakovanja, tj ambalaze tj u tvom slucaju te kutijice. Ne smeju da odbiju i da te uslove sa ambalazom jer ona ne pada pod sam uredjaj. To sto je praksa kod nas je zato sto se uredjaji cesto samo repakuju i ponovo pradaju tako. Moj cale je bas reklamirao los tvbox u winwin-u, odneo bez abalaze ali sa racunom naravno. Prodavac odmah nije hteo da primi i krenuo da prica kako mora kutija i sve, na sta mu je moj cale rekao da primi i vrati pare ili odmah zove inspekciju - ovaj je u roku od odmah vratio pare i primio uredjaj bez komentara.
 
Hvala svima!

:wave:
 
Ne treba ti kutija. Eventualno iz prakticnih razloga kod monitora, televizora, laptopova se trazi da bude adekvatno upakovan zbog transporta, da ne bi nastalo ostecenje, ali ni tad nije bitno da je original ambalaza.
 
Super.

:wave:
 
Nazad
Vrh Dno