Šta je novo?

da li se stedi graficka kartica ako ne koristim njen konektor za ventilator

Skamer

Poštovan
Učlanjen(a)
24.02.2019
Poruke
481
Poena
80
cao

mozda ima neki serviser ili neko ko se bolje razume u materiju? da li cu na neki nacin produziti zivotni vek graficke ako ventilatore prikacim na maticnu plocu racunara ili napajam ventilatore iz nekog eksternog,spoljasnjeg izvora struje? kontam da ce u tom slucaju graficka svakako manje da vuce struju preko pci-e slota i pci-e kablova,pa samim tim eventualno da joj se produzi zivotni vek.
 
cao

mozda ima neki serviser ili neko ko se bolje razume u materiju? da li cu na neki nacin produziti zivotni vek graficke ako ventilatore prikacim na maticnu plocu racunara ili napajam ventilatore iz nekog eksternog,spoljasnjeg izvora struje? kontam da ce u tom slucaju graficka svakako manje da vuce struju preko pci-e slota i pci-e kablova,pa samim tim eventualno da joj se produzi zivotni vek.
Ventilator troše 5W max, grafička ako je neko dobra 200W, bukvalno nebitno.
 
Ta grafička vvuče struju iz napajanja. Uostalom to nema nikakve veze a trajanjem kartice niti ventilaotora.
 
Ja kontam da bi tebi brzo grafička pregorela....odakle bi ti ventilatori dobili komandu kad i koliko da lade grafu?
 
Ja kontam da bi tebi brzo grafička pregorela....odakle bi ti ventilatori dobili komandu kad i koliko da lade grafu?
Postoje programi za regulaciju ventilatora (poput Argusa) koji mogu da očitaju temperaturu grafičke (ako senzori to dozvoljavaju) i kažu ventilatorima da prate tu temperaturu...
Ja sam tako u Argusu namestio da mi 2 intake venta na vrhu kućišta reaguju na temperaturu grafičke jer duvaju direktno u nju.
 
iz iskustva ne.

skoro mi je jedna koja je bila nakačena na PWM fan kontroler, custom aftermarket hlađenje, počela da baca artefakte.
 
bambi za tebe
 
Argus monitor je odličan program za sve ventilatore u kućištu. Meni on upravlja ventilatorom na grafici.
 
Ja kontam da bi tebi brzo grafička pregorela....odakle bi ti ventilatori dobili komandu kad i koliko da lade grafu?
cela fora je bila oko toga sto sam ugradio nzxt kraken g12 i corsair h50 vodeno hladjenje. krakenov ventilator je stigao sa 3-pin konektorom koji ide u maticnu plocu,ne moze u graficku. i jos bolje,sto se mene tice... tako da sam ga nabo na maticnu plocu. nisu bitni obrtaji,svakako imam odlicne temperature. nego evo,nesto van teme. imam Biostar h410 plocu za 10 i 11th generaciju procesora i bas po recima samog proizvodjaca,ploca ne moze da kontrolise ventilatore sa 3 pina nikako,samo one sa 4. sto je nevidjena glupost znaci...imao sam prastare ploce pocevsi jos od lga775 soketa i svaka je mogla da kontrolise ventove sa 3 pina...a jok samo sa 4. a BIOSTAR naso da se pravi pametan!! i sad mi svi zivi ventilatori od 12cm,ukljucujuci i onaj na h50 vodenom radijatoru obrcu na maksimumu...bios vidi i prepoznaje ventilatore,cak mi pokazuje i obrtaje! ali da ih kontrolise,to nikako! da stvar bude gora,ova ploca nema nikakav softver za windows sto se tice ventilatora...fanspeed softver takodje ne detektuje nista,mozda jer je ploca novije generacije,verovatno zato. u ovim problemima sa ventilatorima koji se vrte na MAX,bio sam prinudjen i kupio potenciometar koji se ugradjuje na kuciste,ima konektore za 6 ventilatora. radi dobro. pa sta sam mogao,drugu plocu sad da kupujem ili druge ventilatore sa 4 pina, a ove moje da bacim? ma da...
 
Nazad
Vrh Dno