Šta je novo?

da li se isplati???????

dowlamen

Cenjen
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruke
379
Poena
169
da li se isplati prelazak sa sadasnje x48 platinum ploce (x48 chipset) na x58 chipset sa sata i usb 3.0 podrskom,,,mislim da li za izdvojeno novaca svira muzika duze i kvalitetnije?
 
Naravno da se ne isplati taj soket je mator a i nema ni maticnih ni nove ni polovne mnogo teze se nalazi ako nesto slucajno rikne maticna, najvise sto se isplati e je od generacija 2 pa nadalje
Maticne nema ,garancije nema a i tih procesori nisu nisto podobre od onaj q9550,samo od sandy bridge pa nagore
 
Poslednja izmena:
a recimo neka z87 maticna i i3 4360...to jel ce biti dovoljno da budem miran neko vreeme,,,ono stabilan rad racunara ,igranje gta v i cs 1.6,,net,muzika i to je to !
 
Da to bi bilo odlicno ali u budece bi morao da kupujes minimum i5 za igre za i3 ne treba ti Z maticna
 
dobijam uskoro nekih 25000 din i imam pc u vrednosti pa aj da kazem 230 eur,,,da napravim nesto lepo,,,,bolje i3 haswel nego i5 2500k,,,ovi i5 haswel su mi preskupi,,,neki i3 ce da legne!
 
narocito nema nikakve logike da uzimas i3 i bacas pare na z plocu koju neces koristiti kako je dizajnirana.ali ok,tvoj je novac.
 
narocito nema nikakve logike da uzimas i3 i bacas pare na z plocu koju neces koristiti kako je dizajnirana.ali ok,tvoj je novac.

koja je najploca za i3 haswell? ja sam kontao da uzmem i7 950 i x58 extreme3 asrockovu ili neki i3 4th,,,pa ne znam sta da radim,a trenutak se blizi ....:D
 
Poslednja izmena:
Bilo koju od h87 je sasvim odlicna za i3, jedino se isplati da se uzme x58 sa nekim xenon e to bi bilo vec nesto
 
sto jeftiniju koja te zadovoljava konektorima i slotovima,taj i3 ce inace da radi savrseno i na najjeftinijoj h81 ploci.a najbolje da ganjas neki sendi/ajvi i5 sa bilo kakvom plocom,to bi bio pravi apgrejd narocito jer planiras da vrtis gtaV a ta igra trazi sendi/ajvi/hasvel i5 da bi mogla komotno da se vrti.sve ostalo je najblaze receno,diskutabilna investicija.
 
ja sam kontao da uzmem i7 950 i x58 extreme3 asrockovu ili neki i3 4th,,,pa ne znam sta da radim,a trenutak se blizi ....:D

Ni jedno ni drugo.
Uzmes lepo i5 2xxx ili i5 3xxx (xxx u oznaci ti je nebitno), idu za 90-120 evra. I uzmes H61 ili B75 plocu, u prodavnici nove idu od 40-45 evra.

edit: Eto, i umart ti predlaze isto.
 
Poslednja izmena:
Fx-4xxx ili x4 760k sa plocom ne bi trebalo da te iznese vise od same polovne i5.
Za GTA 5 su savrseni procesori ;)
Dual core pentiumi i i3 su samo bacanje para.
 
Da, pogotovu je i3 za bacanje, koji se u većini igara kida sa fx8xxx procesorima :)
 
gta-v-cpu-1080-max.jpg


uzmi da ce 2xxx i5 biti u najgorem slucaju koji frejm slabiji od 3570k,pa sam odluci sta te zadovoljava.
 
dobro,mislim da je napisao da zbog statera diskvalifikuje proc ili tako neki fazon. :)
 
Haha! Konačno 4790K u nečemu najbolji! :D Jel dobra ta igra GTA V, možda je probam. :d
 
Najvisi radni takt, naravno da je najbolji :D

@OP: uzmi najbolje neki komplet 2500k + p67 ploca npr. Oduvace bilo koji i3 haswell.
 
Ma, navikao sam da na grafikonima vidim ispred mog ljubimca bar dva koja počinju s 5xxxx, pa mi sad drago što je moj na samom vrhu. :)
 
Ni jedno ni drugo.
Uzmes lepo i5 2xxx ili i5 3xxx (xxx u oznaci ti je nebitno), idu za 90-120 evra. I uzmes H61 ili B75 plocu, u prodavnici nove idu od 40-45 evra.

edit: Eto, i umart ti predlaze isto.

recimo i5 2400 i neka ploca h61 i ima da vristi pc od srece :d
 
Nazad
Vrh Dno