Šta je novo?

Da li Sapphire Silent Efficiency 512MB ima digitalnu ili analognu naponsku sekciju?

Sharpshooter

Slavan
Učlanjen(a)
03.12.2007
Poruke
1,789
Poena
350
Nabavio sam nedavno ovu kartu i ono što me je neprijatno iznenadilo je to da ne mogu da očitam temperature VRM sekcije, pa samim tim pretpostavljam da je VRM sekcija analogna.

Sama karta nije referentni dizajn kao što se da videti na slikama. Pretpostavljam da su zbog manjih troškova proizvodnje malo uštedeli na komponentama. Ni u Rivi, ni GPU-z nema očitavanja naponske sekcije.

Na netu nisam našao sliku gole karte pa sam je izvadio iz mašine i slikao. Sorry na mutnoj slici, ali slikano je na brzinu.

Najbolje od svega je što je karta popriličan OC-er. Stabilna je na 850/1035, dok Furmark prolazi na čak 880 za GPU.

Zamolio bi nekoga ko se malo bolje razume od mene da mi odgovori na ovo pitanje.
:wave:
 

Prilozi

  • IM000646.jpg
    IM000646.jpg
    484.3 KB · Pregleda: 70
  • sapphire_ati_hd4870_512.jpg
    sapphire_ati_hd4870_512.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 75
  • sapphire_hd4870_10.jpg
    sapphire_hd4870_10.jpg
    96.5 KB · Pregleda: 64
imam istu takvu, mislim da je analogna (znam da nema Voltera chip). inace skini onaj alu hladnjak pa ces videti :)
 
Nije problem skinuću hladnjak, šta treba da piše na njemu?

krastavac onda ništa od dizanja napona.
 
misim da na hladnjaku nista ne pise. pa ako ispod imas vise mosfetova onda je analogna naponska, ako imas jedan poveci chip onda je digitalna.

ako ti prolazi furmark na 880 sta ti je onda bitno dizanje napona :)
 
Ima više malih mosfetova to znam sigurno jer sam ga već skidao kada sam pokušao da montiram nastavak WB koji treba da hladi naponsku. krastavac ne može da se namontira tako da sam ostavio onaj mali hladnjak na njoj.

Inače prolazi FurMark na 880 ali zato u igrama nije stabilna iznad 850-860. Pa pošto temperature sa WB ne prelaze 41C posle 15 min Furmark-a mislio sam malo napona da joj dam, da vidim šta može.

Još jedno pitanje šta bolje prenosi toplotu pasta ili thermal pad koji dolazi sa hladnjakom, tj da li da stavim pastu umesto njega?
 
kontam da je pasta. jedino ako na nekim hladnjacima imas termal pad zbog kontakta, jer ovako hladnjak ne moze da nalegne na chip (bese to kod nekih nvidia i referentnih hladnjaka, pa ljudi poskidali te thermal padove i onda dobili milimetar-dva lufta)
 
Sa ne referentnim karticama "od sjaja do očaja" slučaj.
Mada su drugi imali koliko-toliko pozitivnije iskustvo, ja sam se do sada sretao sa ne tako dobrim ne referentnim karticama. Znači mali overclock, bučnija kartica itd.

I ovaj tvoj Sapphire je sa jeftinijom, anoalognom naponskom sekcijom. Da bude još gora situacija ti si izgubio na dva polja: 1. ne možeš montirati ceo WB i 2. ne tako sjajan OC.
Inače, moja referentna Sapphire HD5850 sa na vodi ide na lepih 1GHz za GPU i 5GHz za MEM.

EDIT: Sad videh da imaš 4870, ne 5850 :S:
 
Poslednja izmena:
:)

E već si me ubedačio dok sam čitao prvi deo posta. Koji WB koristiš na 5850 kad si već navratio?
 
pise mu u my computer :)
 
vidi sa korisnikom Jim22
 
ja imam istu karticu,drzim na 800/1050 temp u dirt 2 i warhead-u ne prelazi 65c ni leti[mozda je i do kucista to] zanima me da li su bolje performanse[verovatno jesu] kada je oc kao kod tebe ili u ovom mom slucaju. inace sam je drzao na 800/1100 ali nije bilo potrebno toliko pa sam smanjio. ili je sve to isti guradz?:smoke:
 
ja moju teram na 800/1000 volim okrugle brojeve :)
 
Nazad
Vrh Dno