Šta je novo?

Da li powerbank može napajati SONY A6300?

Filip00031

Poznat
Učlanjen(a)
25.05.2020
Poruke
5
Poena
31
Imam SONY A6300 i baterije se isprazne jako brzo. Tražio sam po internetu i video da je moguće povezati powerbank sa apartom kako bi ga on napajao (naravno, baterija aparata ostaje u njemu). Uzeo bih neki powerbank od 10000mAh, ali ne znam da li tu voltaža igra neku ulogu. Takođe ne znam da li se aparat puni dok se snima ili dok je ugašen, ili oboje? Da li neko ima iskustva sa ovim i bio bih jako zahvalan da podeli ovde jer ne znam šta da uzmem.
 
Može, samo uzmi neki pismen powerbank, meni redovno kada ceo dan imam snimanj/slikanja samsung fast charge 10200 mAh napaja A7III, koristim ga najčešće na a6400 tako da nemas brige.
 
Imam SONY A6300 i baterije se isprazne jako brzo. Tražio sam po internetu i video da je moguće povezati powerbank sa apartom kako bi ga on napajao (naravno, bateUzeo bih neki powerbank od 10000mAh, ali ne znam da li tu voltaža igra neku ulogu. Takođe ne znam da li se aparat puni dok se snima ili dok je ugašen, ili oboje? Da li neko ima iskustva sa ovim i bio bih jako zahvalan da podeli ovde jer ne znam šta da uzmem.
pa taj aparat radi na 7.2v a power bank imaju 3.7v. Znaci trebaju ti dva power bank-a da dobijes odgovarajuci napon.. Da sam na tvom mestu, narucio bih par baterija sa Amazona i bio bih miran narednih 10 godina, kostaju 26$ obe, a maltretiranje sa 2 akumulatora ce ti brzo dosaditi.
 
Baterija aparata je 7.2V, ali napajanje sa USB-a je standardnih USB-ovskih 5V. Step-up DC/DC pretvarač unutar fotoaparata brine o tome.
Powerbank-ovi imaju bateriju od 3.7V (ako je samo jedna ćelija u pitanju), ali step-up DC/DC pretvarač na izlazu powerbank-a podiže napon na 5V da na izlazu dobiješ standarnih 5V.

Sony-ji Axxxx serije se mogu napajati sa USB-a (koji je 5V), i puniti bateriju postavljenu u aparat (koja je 7.2V). DC/DC pretvarači brinu o razlikama napona.

Filipe, Axxxx povezan na powerbank će se ponašati isto kao da je povezan na napajanje koje si dobio uz fotoaparat. Fotoaparat ne zna da li je na punjaču ili powerbanku, dokle god je tu standardnih 5V. Dakle, probaj šta radi i kako se ponaša na punjaču/napajanju. Isto će raditi i na powerbank-u.

Powerbank uzmeš bilo koji iole valjan. Što veći kapacitet, to je teži, ali i duže traje.

Al' baš nešto nije da kontam čemu to?!? Izuzetno je napraktično nosati aparat sa prikačenom tom skalamerijom pored, osim ako nije u pitanju snimanje u studiju i korišćenje stacionarnog aparata, sa stativa. A tada ga možeš napajati i sa punjača. Eventualno, rad na otvorenom, i opet stacioniran aparat...

Možda najbolje da kupiš još zamenskih baterija za Sony, i neki višekanalni punjač. Ovako neki npr: https://equipment.cafe/product-details/andoer-quad-np-fw50-charger/
Imaš i dvokanalne: https://www.ravpower.com/products/rp-pb056-np-fw50-camera-batteries-charger-set
 
Poslednja izmena:
Baterija aparata je 7.2V, ali napajanje sa USB-a je standardnih USB-ovskih 5V. Step-up DC/DC pretvarač unutar fotoaparata brine o tome.
Powerbank-ovi imaju bateriju od 3.7V (ako je samo jedna ćelija u pitanju), ali step-up DC/DC pretvarač na izlazu powerbank-a podiže napon na 5V da na izlazu dobiješ standarnih 5V.

Sony-ji Axxxx serije se mogu napajati sa USB-a (koji je 5V), i puniti bateriju postavljenu u aparat (koja je 7.2V). DC/DC pretvarači brinu o razlikama napona.

Filipe, Axxxx povezan na powerbank će se ponašati isto kao da je povezan na napajanje koje si dobio uz fotoaparat. Fotoaparat ne zna da li je na punjaču ili powerbanku, dokle god je tu standardnih 5V. Dakle, probaj šta radi i kako se ponaša na punjaču/napajanju. Isto će raditi i na powerbank-u.

Powerbank uzmeš bilo koji iole valjan. Što veći kapacitet, to je teži, ali i duže traje.

Al' baš nešto nije da kontam čemu to?!? Izuzetno je napraktično nosati aparat sa prikačenom tom skalamerijom pored, osim ako nije u pitanju snimanje u studiju i korišćenje stacionarnog aparata, sa stativa. A tada ga možeš napajati i sa punjača. Eventualno, rad na otvorenom, i opet stacioniran aparat...

Možda najbolje da kupiš još zamenskih baterija za Sony, i neki višekanalni punjač. Ovako neki npr: https://equipment.cafe/product-details/andoer-quad-np-fw50-charger/
Imaš i dvokanalne: https://www.ravpower.com/products/rp-pb056-np-fw50-camera-batteries-charger-set
Hvala puno na opširnom odgovoru. Planirao sam da uzmem cage za aparat pa da na njemu kupim dodatke na koje mogu da prikačim powerbank, mikrofon, ručku i ostalo. Želim da mi se napaja preko powerbanka zato što snimam u prirodi, dakle ponekad sam ceo dan na planini i nemam pristup punjaču pa bi npr. powerbank od 20000mAh koristio par dana. E sad me zanima da li konstantno mogu da radim na jednoj bateriji koja je u aparatu i da nju punim putem powerbanka dok je u aparatu i da li se aparat puni dok je ugašen?
 
Pa probaj sada dok si u kući.

Kako ti se aparat ponaša dok ima spoljno napajanje, bilo koje? Ne zna aparat da li je na powerbanku ili AC/DC adapteru.
 
Osim u slučaju da ti je neophodno da se kamera ne gasi ni u jednom trenutku (da na primer hoćeš da napraviš neprekidni snimak od 5 sati što ne može jedna baterija da izdrži), bolje rešenje je više baterija koje bi menjao. Jednostavno, duže će ti trajati te baterije, svaka će imati manje ciklusa punjenja i pražnjenja, ne mislim duže u smislu više okidanja.
Naravno, ovo je i skuplje rešenje. Uz to, više se i zagreva aparat dok ga koristiš istovremeno dok se baterija puni, znam da je za a6400 bila priča da ume da se isključi od pregrevanja dok snima 4k video, ako je za to vreme na punjaču sigurno će se pregrevati.
 
Baterija traje možda nekih sat vremena, ali kada snimam neki podcast, onda on traje npr. 1h 30min, pa moram da prekinem snimanje, da zamenim bateriju i onda propustim deo razgovora. Jedino ova dummy baterija ako napaja neprestano aparat, pa to da uzmem.
 
Baterija traje možda nekih sat vremena, ali kada snimam neki podcast, onda on traje npr. 1h 30min, pa moram da prekinem snimanje, da zamenim bateriju i onda propustim deo razgovora. Jedino ova dummy baterija ako napaja neprestano aparat, pa to da uzmem.
Da dummy napaja neprestano dok traje powerbank.
 
Nazad
Vrh Dno