Šta je novo?

Da li polomljeno zadnje staklo na telefonu moze da izazove burn in efekat?

rkacaa7

Poznat
Učlanjen(a)
30.03.2020
Poruke
9
Poena
41
Telefon je Samsung Galaxy s20,uzet je u mts-u.Telefon mi je ispao i polomilo se zadnje staklo.I onda sam pocela da primecujem kako se neke aplikacije primecuju kad su iskljucene na beloj pozadini,sad ne znam dal se to pojavilo posle kad mi se telefon polomio ili se to ranije vec pojavilo ali sam ja to posle primetila jer kako sam polomila telefon sam vise obracala paznju na svaku sitnicu.Naprimer dugme like i dugme za pauzu od youtube aplikacije se vide na beloj pozadini,i od jos nekih aplikacija se isto ocrtava.Prvo nisam znala sta je to i onda sam otkrila da se to zove burn in efekat.Pa me zanima dal je polomljeno zadnje staklo moglo to da izazove,i kako moze to da se popravi.I dal bi prvo trebala da popravim polomljeno zadnje staklo pa onda da nosim telefon u mts zbog burn in problema,ili da ga odma odnesem kod njih?Znam da polomljeno zadnje staklo verovatno ne spada pod garanciju da to moram da platim da popravim ali ne znam sta da radim za taj burn in efekat.
 
To nije burn in efekat već image retention efekat.

Burn in je permanentan trag koji ostaje, a ta "retencija" je upravo privremeno zadržavanje preslikanih piksela.
Nije defekt već anomalija na oled ekranima koja se dešava sporadično, obično usled "mimoilaženja" tamnih elemenata i svetlih pozadina, obično belih kao što si navela.

Ne moraš da brineš što se tiče toga, karakteristična je pojava i ne može imati veze sa nekim oštećenjem.
 
To nije burn in efekat već image retention efekat.

Burn in je permanentan trag koji ostaje, a ta "retencija" je upravo privremeno zadržavanje preslikanih piksela.
Nije defekt već anomalija na oled ekranima koja se dešava sporadično, obično usled "mimoilaženja" tamnih elemenata i svetlih pozadina, obično belih kao što si navela.

Ne moraš da brineš što se tiče toga, karakteristična je pojava i ne može imati veze sa nekim oštećenjem.
Hvala
 
To nije burn in efekat već image retention efekat.

Burn in je permanentan trag koji ostaje, a ta "retencija" je upravo privremeno zadržavanje preslikanih piksela.
Nije defekt već anomalija na oled ekranima koja se dešava sporadično, obično usled "mimoilaženja" tamnih elemenata i svetlih pozadina, obično belih kao što si navela.

Ne moraš da brineš što se tiče toga, karakteristična je pojava i ne može imati veze sa nekim oštećenjem.
A zanima me sta ako se te ikonice i dugmad iz aplikacija što se ocrtavaju nikako ne sklanjaju uvek su tu samo se na nekim pozadinama više vide. Da li je to onda idalje Image retention efekat ili je Burn in efekat?Jer sad sam malo više zagledala par dana i stalno se to ocrtava više se vidi na beloj pozadini ali se vidi i na crnoj ali malo manje.A naprimer kad uradim screenshoot ekrana i pošaljem taj screenshoot nekom tih ikonica nema na tom screenshoot-u. Znaci stalno se vide jedino kad je zaključan telefon pa kad hoću da ga otkljucam tu se ne vide ali ovako su stalno tu.
 
Ako su stalno prisutne na istom mestu onda je to burn-in.

Na screenshotu naravno nista nece biti, to nije reprodukovana slika, vec anomalija na ekranu.

To je svakako razlog za reklamaciju ako ti je telefon pod garancijom, ali je problem sto je tebi telefon osrecen i sto bi ti 90% odbili garanciju na konto mehanickog ostecenja, iako u principu to ne bi trebalo uopste da bude povezano sa ekranom.
 
Ako su stalno prisutne na istom mestu onda je to burn-in.

Na screenshotu naravno nista nece biti, to nije reprodukovana slika, vec anomalija na ekranu.

To je svakako razlog za reklamaciju ako ti je telefon pod garancijom, ali je problem sto je tebi telefon osrecen i sto bi ti 90% odbili garanciju na konto mehanickog ostecenja, iako u principu to ne bi trebalo uopste da bude povezano sa ekranom.
A ako bi popravila to zadnje staklo pa onda nosila telefon,dal bi prihvatili,mislim dal mogu da utvrde da sam ja menjala to zadnje staklo.I da li će se taj burn in pogorsati ili će ostati tako da se malo vidi?
 
Telefoni koji su kupljeni u ovlascenoj prodaji ili kod operatera se obicno salju u ovlasceni servis, tako da ako bi nosila telefon u ovlasceni servis postoji realna sansa da zavrsi u istom tom servisu i da skontaju da 2x rade isti telefon ako vode eividenciju o uredjajima.
To je moje misljenje samo.
Sa druge strane, zamena zadnjeg stakla je prosta stvar i ako se uradi profesionalno sa originalnim staklom mislim da neko drugi ne bi mogao da provali da je radjeno.

Mislim niko tebi ne brani da ti sama opravis to staklo, odneses lepo telefon u samsungov servisni centar, trazis zamenu zadnjeg stakla, a potom zapucas u Mts i pokazes da imas burn in na ekranu, i ne spominjes ikakvu stetu da si imala na telefonu.
 
Telefoni koji su kupljeni u ovlascenoj prodaji ili kod operatera se obicno salju u ovlasceni servis, tako da ako bi nosila telefon u ovlasceni servis postoji realna sansa da zavrsi u istom tom servisu i da skontaju da 2x rade isti telefon ako vode eividenciju o uredjajima.
To je moje misljenje samo.
Sa druge strane, zamena zadnjeg stakla je prosta stvar i ako se uradi profesionalno sa originalnim staklom mislim da neko drugi ne bi mogao da provali da je radjeno.

Mislim niko tebi ne brani da ti sama opravis to staklo, odneses lepo telefon u samsungov servisni centar, trazis zamenu zadnjeg stakla, a potom zapucas u Mts i pokazes da imas burn in na ekranu, i ne spominjes ikakvu stetu da si imala na telefonu.
Hvala,pa onda cu tako da probam
Post automatically merged:

A samo još jedno pitanje jer nisam bas dobro razumela, znači mislite da je bolje da ne nosim telefon u ovlasceni servis,nego u samsungov servisni centar.A gde se nalaz taj samsungov servisni centar?
 
Pa najbolje da odnes u ovlasceni servis, tako si sigurna da ces dobiti originalni deo i da ce to biti odradjeno kako treba.

Ovo je samsungova stranica za podrsku pa ce ti pokazati gde i koji je najblizi servis za tvoju potrebu.

www.samsung.com/rs/support/service-center/
 
Odnesi telefon ili posalji u Promobi da ti oni srede zadnji poklopac, oni su ovlasceni za Samsung.
 
Nazad
Vrh Dno