Šta je novo?

Da li 'ovo' vredi ovoliko?

KiLL

Slavan
Učlanjen(a)
04.10.2005
Poruke
72
Poena
310
Zdravo svima, dosao sam u situaciju da mogu da uzmem ovaj laptop. Nisam ga nasao nigde po nasim sajtovima, kao ni stranim (tj. jesam ali su cene od prosle god). nasao sam samo na ovom ruskom sajtu tu konfiguraciju, ali nema cene.. Pa me zanima, po vama, koliko ovo vredi u 2011. posto je laptop iz 2010.. Ja ga mogu uzeti za 800e, bez garancije, bez jednog hard diska od 500 (ima ukupno 2 od po 500), znaci samo laptop i punjac uz njega.
Sto se tice mana, koliko sam skontao, nema eSATA, firewire i usb3.0, neki se zale i na male uglove gledanja, glare itd, ali ima perverznu graficku i 8 gb rama.. Ako ne ovaj onda moze neki ekvivalent za preporuku, dobra graficka je primarna, hvala svima unapred :)

http://translate.google.com/transla.../retera.ru/catalog/acer/aspire/7745/2620.html
 
Ako zadovoljava sve tvoje potrebe i ako ces ti tu graficku stvarno iskoristiti onda mislim da vredi, ali nekako mi bez garancije ne deluje kao vredan bas toliko novca, da bar postoji neka garancija. Mada iz napisanog ne znamo da li uzimas nov ili polovan laptop, ja pretpostavljam da uzimas nov laptop. Ako je nov, definitivno vredi te pare, e sad garancija je jedini problem.
 
Nov je, "uvezen" iz nemacke :) Lik koji "uvozi" mi je privatno drugar i ne bi me zeznuo nesto, tako da nije to prob, a ja se ozbiljno premisljam jer ovakva masina tesko da ce naici opet, pa rekoh da proverim sa strucnjacima ovde da li vredi taj novac, a i ne bi on dobio kesh odmah nego moj laptop + kesha u 2-3 rate.. Jedino me koci to sto je proslogodisnji model i sto mu je misteriozno nestao drugi hd od 500 :) i zanima me kako se pokazala ta serija acera aspire u praksi

Sta planiras da radis na laptopu - da li ces uspeti da iskoristis grafiku i RAM ?
Dati 800€ za laptop bez garancije je prilicno rizican poduhvat.
Pa tipa da igram novije igre, a trenutno mi je san da imam otvoreno milion tabova na firefoxu i chromu dok gledam blueray film preko hdmi-a na tvu a da ne zapucava :)
 
A jel tebi baš treba taj laptop ili laptop uopšte...za tu cifru od 800evra svakako da može da se uzme odlična desktop mašina. Ako ti treba za posao, bitna je i garancija, jer šta ćeš da radiš ako ti se pokvari nešto.. A ako ti treba ovako samo da bi imao laptop, onda ne znam....
 
treba mi, uzeo sam toshibu satellite a200 pre 4 god tek kad je izasla, u gigatronu, i vise je ostarala i ima integrisanu grafiku i nervira me, i garancija od 1 god na nju mi je istekla a nije mi ni trebala, i recimo da imam 'usmenu' garanciju tj. ako se nesto s**** znam da ce me kompenzovati, jer mu stalno stizu lapovi itd..
 
Da, pa svakako da ti neće baš pomoći mišljenje ljudi ovde...Da je solidan laptop, jeste,vidi ako za taj novac možeš ovde da uzmeš nešto novije, bolje, ako ne onda znaš šta ti je činiti :D
 
Jednako dobar, pa cak i malo slabiji laptop sa garancijom vredi dosta vise nego ta macka u dzaku. Ovaj Acer kosta 700 evra, dodas jos 4GB rama, uz nesto slabiju grafiku imas garanciju, i ne razmisljas "sta ako". I jos ti ostane koji evro u dzepu. Ali ako si hazarder, ti kupi.

Edit: Ne predlazem kupovinu drugog Acera (niti bilo kog Acera!), samo sam uporedio koliko je to losa ponuda.
 
Poslednja izmena:
Recimo za njega da je i vrlo povoljna cena. Neka mi neko nadje slican laptop za 1000 EURA, kad kazem slican nek bude po snazi komponenti isti.
Ovaj acer sto je dat za poredjenje ima recimo skoro 3 puta sporiju graficku i duplo manje rama, tako da nije opravdano poredjenje, a i da kazemo da mu cena nije 700 eura, vec od 720-780 mada to nije manje vise bitno. Bez garancije je veliki rizik. Poenta je da postavljacu ove teme bas i ne treba ovakav laptop, pa mozda ne bi trebalo da ga uzme iz tog razloga, ali opet on ima vrlo lepu ponudu, njega on ne kosta tih 800 eura, vec on menja laptop bez garancije za drugi laptop bez garancije uz doplatu. U tom slucaju ga mozes uzeti. Laptop sa takvim komponentama kosta malko vise, tako da je to za tebe dobra kupovina ako ti bas treba i ako je stvarno nov. Cak ti dobijas usmenu garanciju od drugara.
 
Jednako dobar, pa cak i malo slabiji laptop sa garancijom vredi dosta vise nego ta macka u dzaku. Ovaj Acer kosta 700 evra, dodas jos 4GB rama, uz nesto slabiju grafiku imas garanciju, i ne razmisljas "sta ako". I jos ti ostane koji evro u dzepu. Ali ako si hazarder, ti kupi.

Edit: Ne predlazem kupovinu drugog Acera (niti bilo kog Acera!), samo sam uporedio koliko je to losa ponuda.

krastavac lik mi ponudio i ja uzeo na razmatranje, jer mi je dokur*ila moja toshiba a200 (koja inace radi ekstra i ako je neko zainteresovan za nju nek se javi na pp :D ), jos uvek nisam nista odlucio, videcu narednih dana sta mi je ciniti, samo sto kod njega postoji opcija da primi moj lap u zamenu (za 250-300e) plus mogu mu dati ostatak kad budem imao iz vise delova, i jos mu mogu kontam spustiti cenu na nekih ~750 minimum. i tipa zamenio bi mi on za drugi kad bi se ovom nesto desilo, kao sto sam rekao.. ja sam svestan da mu to nece tek tako neko kupiti pa ne zurim jer nije to malo novca, zato me i zanima kolika je pouzdanost u radu tih acerovih laptopova, a vidim da ih Jericho nesto hejtuje, pa me zanima zbog cega? :)


Recimo za njega da je i vrlo povoljna cena. Neka mi neko nadje slican laptop za 1000 EURA, kad kazem slican nek bude po snazi komponenti isti.
Ovaj acer sto je dat za poredjenje ima recimo skoro 3 puta sporiju graficku i duplo manje rama, tako da nije opravdano poredjenje, a i da kazemo da mu cena nije 700 eura, vec od 720-780 mada to nije manje vise bitno. Bez garancije je veliki rizik. Poenta je da postavljacu ove teme bas i ne treba ovakav laptop, pa mozda ne bi trebalo da ga uzme iz tog razloga, ali opet on ima vrlo lepu ponudu, njega on ne kosta tih 800 eura, vec on menja laptop bez garancije za drugi laptop bez garancije uz doplatu. U tom slucaju ga mozes uzeti. Laptop sa takvim komponentama kosta malko vise, tako da je to za tebe dobra kupovina ako ti bas treba i ako je stvarno nov. Cak ti dobijas usmenu garanciju od drugara.

TO sam zeleo da cujem :)
 
Poslednja izmena:
Ja Acer hejtujem samo zato sto je u mojoj blizini (ali ne od moje ruke :D) nekoliko njih ispustilo dusu nedugo posle isteka garancije, a jos su u garanciji lose radili. Uz MSI mi deluje kao jedan od najnepouzdanijih. To je moj licni utisak, znam i neke ljude koji ga imaju i koji su relativno zadovoljni.
 
Ja Acer hejtujem samo zato sto je u mojoj blizini (ali ne od moje ruke :D) nekoliko njih ispustilo dusu nedugo posle isteka garancije, a jos su u garanciji lose radili. Uz MSI mi deluje kao jedan od najnepouzdanijih. To je moj licni utisak, znam i neke ljude koji ga imaju i koji su relativno zadovoljni.

kako moze lose da radi, ili radi ili neradi..... komponente unutar laptopa su iste bio on HP, acer, dell, msi....
 

:D pa jesam rekao za 1000, ovo je vec preslo preko ;).
Inace identican je po snazi i eto nek sam razmisli da li mu garancija vredi 281-321 euro. Ja sam lepo rekao da je velika razlika, jer ako hoce da kupi laptop sa garancijom, mora odmah da stvori 1020 EURA i to je to. A ovako on ima mnogo pogodnosti i dobija nov laptop za cca 300 eura jeftinije uz neku usmenu garanciju, plus ga ne mora platiti odmah, plus ne mora sve u kesu. Ako zeli bas takav laptop onda zna sta da radi. Ako ga skine na 750 eura, onda definitivno vredi.
Realan sam, ja bi se na primer dvoumio da li da uzmem takav laptop bez garancije iako je oko 300 eura jeftiniji od onog sa garancijom. Verovatno bi ja uzeo neki slabiji model za iste pare, ali meni ne bi trebao gejmerski laptop, tako da ja sam ja.
 
Poslednja izmena:
:D pa jesam rekao za 1000, ovo je vec preslo preko ;).
Inace identican je po snazi i eto nek sam razmisli da li mu garancija vredi 281-321 euro. Ja sam lepo rekao da je velika ralika, jer ako hoce da kupi laptop sa garancijom, mora odmah da stvori 1020 EURA i to je to. A ovako on ima mnogo pogodnosti i dobija nov laptop za cca 300 eura jeftinije uz neku usmenu garanciju, plus ga ne mora platiti odmah, plus ne mora sve u kesu. Ako zeli bas takav laptop onda zna sta da radi. Ako ga skine na 750 eura, onda definitivno vredi.
Realan sam, ja bi se na primer dvoumio da li da uzmem takav laptop bez garancije iako je oko 300 eura jeftiniji od onog sa garancijom. Verovatno bi ja uzeo neki slabiji model za iste pare, ali meni ne bi trebao gejmerski laptop, tako da ja sam ja.

Ne cepidlaci sad, sta si se stis'o za 80 evra :D Nije samo garancija u pitanju, da je to HP/Dell/Toshiba koji je "pao s kamiona", mozda bih i ja glasao za rizik. Ovako mi deluje malo rizicnije, iako bih rekao da sa rastom cene, raste i pouzdanost i kod "manjih" proizvodjaca.
 
Ne cepidlaci sad, sta si se stis'o za 80 evra :D Nije samo garancija u pitanju, da je to HP/Dell/Toshiba koji je "pao s kamiona", mozda bih i ja glasao za rizik. Ovako mi deluje malo rizicnije, iako bih rekao da sa rastom cene, raste i pouzdanost i kod "manjih" proizvodjaca.

Da je neki od tih, ja bih se vec igao na njemu, ne bih ni pisao ovde :D tipa ovaj hp sto si malopre poslao, perverzan je :)
 
Poslednja izmena:
Ma dobro sta ima da cepidlacim, nisu moje pare mada nije 80, vec 81,05 i to po najnepovoljnijem kursu u zemlji :D .
Mislim da imas pravo sto se tice marke, da je neki pouzdaniji brend, mada ni acer nije mnogo los. U principu uz redovno odrzavanje, malo paznje nece se tu nista pokvariti(bar ne bi trebalo), osim ako neki deo nije defektan ali to bi trebalo da se pokaze u prvih mesec-dva. Uglavnom dobar deo kvarova na laptopovima nastaje usled pregrevanja, a to je posledica neodrzavanja laptopa, drugi dobar deo je usled nestrucnog rukovanja, a najmanje kvarova se desava "samo od sebe".
Da meni drugar ponudi ovako nesto, prvo znao bi kakav mi je drugar i koliko mogu da mu verujem da necu imati problema ako dodje do kvara, drugo trazio bi neku malo duzu garanciju(ako mi je drug pristace), cena bi bila drugarska uz sve pogodnosti, jos ako mu ne placam sve kesom, vec neke zamene kombinacije, pristao bi. A od nekog koga ne poznajem, verovatno ne bi uzimao, jer tad je rizik eksponencijalno veci :D.
 
Ma dobro sta ima da cepidlacim, nisu moje pare mada nije 80, vec 81,05 i to po najnepovoljnijem kursu u zemlji :D .
Mislim da imas pravo sto se tice marke, da je neki pouzdaniji brend, mada ni acer nije mnogo los. U principu uz redovno odrzavanje, malo paznje nece se tu nista pokvariti(bar ne bi trebalo), osim ako neki deo nije defektan ali to bi trebalo da se pokaze u prvih mesec-dva. Uglavnom dobar deo kvarova na laptopovima nastaje usled pregrevanja, a to je posledica neodrzavanja laptopa, drugi dobar deo je usled nestrucnog rukovanja, a najmanje kvarova se desava "samo od sebe".
Da meni drugar ponudi ovako nesto, prvo znao bi kakav mi je drugar i koliko mogu da mu verujem da necu imati problema ako dodje do kvara, drugo trazio bi neku malo duzu garanciju(ako mi je drug pristace), cena bi bila drugarska uz sve pogodnosti, jos ako mu ne placam sve kesom, vec neke zamene kombinacije, pristao bi. A od nekog koga ne poznajem, verovatno ne bi uzimao, jer tad je rizik eksponencijalno veci :D.

Donekle isto razmisljamo :) imam vec cooler za 15" nadam se da ce i ova 17" stati ako je uzmem i onda sam 'miran', a ne bi trebao da je defektan, jos cu ga ja istestirati pre nego sto ga uzmem def, uzecu ga kod sebe nekoliko dana, pa na tenane :)
 
Nazad
Vrh Dno