Šta je novo?

Da li neko ima MTS/MTEL mobile kompletan spisak IP opsega koji se koristi za korisnicke ip adrese?

Vuk

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.02.2002
Poruke
3,333
Poena
710
Da li neko ima MTS/MTEL mobile kompletan spisak IP opsega koji se koristi za korisnicke ip adrese?

Bitno mi je da se u te opsege ne ubacuju ADSL/VDSL ili OPTICKI korisnici i da li su korisnici e-fiskalizacije ili korisnici sa fiskalnim kasama u posebnim opsezima u odnosu na korisnike fizicka lica sa MTS brojevima. Takodje mi je bitno da pokrijem i situacije kada se MTS broj pojavi u MTEL Crnogorskoj mrezi i koje su ip adrese moguce u toj situaciji, zato sto ce taj broj jako cesto biti na relaciji Beograd, Podgorica, Herceg Novi.
 
Koliko ja poznajem internet preko mobilnih operatera obično kad si u roamingu sav saobraćaj se rutira do tvog matičnog operatera kroz neki (naj verovatnije L2TP) tunel pa onda izlaziš na internet. Tako da ne verujem da će sam prelazak sa mts na mtel cg mrežu (korisnik odlazi u roaming) promeniti nešto što se tiče opsega IP adresa preko kojih "izlazi" na internet.
 
Ajde da odgovorim sam sebi

Zahvaljujemo se na vremenu koje ste izdvojili kako biste nam se obratili.
Nas nat IP-range na FW za javne apn-oveje 212.200.181.0/24
Budite slobodni da nam se obratite u vezi sa koriscenjem nasih usluga.
Srdacan pozdrav,
Andela

U sustini to je opseg od 212.200.0.0 - 212.200.255.255, mislio sam da je u pitanju mnogo veci opseg ali dobro olaksava posao.
 
Ne bas, opseg je 212.200.181.1 - 212.200.181.254. To je 254 host adresa.
Elem, taj IP opseg je za javne IP adrese, svaki korisnik dobija privatnu IP adresu jer je iza NATa.
 
Opseg koji si ti napisao se ne poklapa sa onim sto su ti oni rekli, tj ti si pogresno napisao.
 
To nije za /24 nego za /16
Nađi neki proper subnet calculator za ipv4
 
Nazad
Vrh Dno