Šta je novo?

Da li nam se ovo blizi neko pojeftinjenje ADSL-a :)

va_milos

Slavan
Učlanjen(a)
14.08.2005
Poruke
1,922
Poena
349
Gledajuci nesto na telekomovom sajtu naidjem na vest da je za najmanji paket od 1-og decembra nova cena. Da li je moguce da ce biti i za ostale pakete?
Izvinjavam se moderatorima na otvaranju nove teme, ali pozatvarase sve gde sam mogao da cunem ovo :)

Novo:
I Paket ADSL Start od 1. decembra još povoljniji -
256/64 Kb/s protoka za samo 690 dinara.


*Sve navedene cene su bez PDV-a.

http://www.telekom.nadlanu.com/isp/default.aspx?ac=snews&ui=32391
 
Poslednja izmena:
Nadam se da ce biti i za ostale pakete ali ne previse, telekom je to.
 
Budalastina, kada bi trebalo za 1000 dinara da nude 2 megabita, oni i dalje drze paket od 256, kako ih nije sramota!
 
Ponekad pomislim da Benchmark forum postoji samo da bi se pljuvalo po Microsoftu, Nokiji i Telekomu...
 
Zaboravio si da dodash i okrshaje izmedju AMD-Intel,i Nikon -Canon pobornika :D.Odavno se Benchmark udaljio od svojih principa,i postao poligon za istresanje frustracija svake vrste,a komunikacija spushtena na nivo anonimnih razbibriga sajtova.
 
Mozda je ovo pokusaj da privuku neku novu kategoriju korisnika tj. one kojima su veci paketi preskupi i nepotrebni jer ne skidaju terabajte preko torenta ili rapida i ne odlucuju se za uvodjenje adsl-a bas zbog cene jer internet koriste za mail i sitan surf.Ko zna,mozda su i citali neke teme ovde;)
U svakom slucaju meni se svidja ova opcija jer adsl vec imam na jednoj lokaciji a na drugoj gde provodim dosta vremena koristim dial up koji ce sa ovim poskupljenjem impulsa da bude krajnje ne isplativ a ovakav neki paket moze da privuce veliki broj korisnika kojima je adsl bio preskup u odnosu na njihove potrebe.Tako da ja podrzavam ovu akciju cak i ako ne bude pojeftinjenja drugih paketa.Znam da za 1500 kod telekoma dobijes 768kbs a za duplo manje para 256kbs tako da gledano koliko para dajes a koliko dobijes ovaj paket se ne isplati.Ali opet sa druge strane sasvim solidna konekcija ka netu za 800 dinara mesecno(opet ponavljam znam da je odnos cena i sta dobijate nesrazmerna ali tu je i onaj psiholoski efekat da nesto kosta duplo manje) a uzmemo u obzir da dial up flat mesec dana kosta 500 dinara + impulsi onda je ovo potencijalni hit.Po mom misljenju,jer ovako nesto mnogo vise znaci mnogo vecem broju ljudi nego advanced userima koji bez megabitne veze ne mogu da zive.U svakom slucaju ja pozdravljam ovako nesto ali takodje se nadam i obaranju cene ili povecanju brzine uskoro i za druge pakete.

P.S.
Da me neko ne ispravlja da je ovo novi paket,znam da nije tako da nema potrebe.Telekomov adsl start paket je ranije bio cist bezobrazluk i vredjanje inteligencije i nije zavredjivao da se o njemu uopste govori kao o paketu vec kao o najobicnijoj budalastini.Za 200 dinara manje dobijes duplo manje.Svasta.Tako da je sada sa ovim paketom ovo postalo jako zanimljivo kao sto sam vec obrazlozio ranije.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Inace... postoji nesto interesantno u ovom paketu. Telekom nebi smeo da nudi ovu uslugu 256/64 jer ga ostali provajderi ne nude. U pitanju je "fair play" dogovor izmedju telekom i ostalih provajdera u Srbiji. Ono sto nudi telekom kao uslugu adsl-a trebali da mogu da nude i ostali provajderi. Provajderi nemogu da zakupe od telekoma port te brzine (256) vec je najnizi (768)....
Jedino bi ovo moglo da funkcionise ako korsnik kod telekom zakupi port brzine 768 a onda mu oni ogranicavaju download na 256.... sad me interesuje sta tim ljudima, koji imaju paket 256/64, pise kada pristupe modemu za download brzinu porta.... 256 za down ili 768....
 
Mislim da je i njima softverski ograniceno na 256 kao i vecini nas posle aktivacije speed up usluge. I verujem da pise 768 ili 512.
 
khm pa zar i nije sustina monopola da mozes da radis ono sto onemogucavas drugima

ADSL Start 256/64 Kb/s 999,00 1.178,82
ADSL 1 768/64 Kb/s 1.208,00 1.425,44
ADSL 2 1536/128 Kb/s 1.811,00 2.136,98
ADSL 3 2048/192 Kb/s 2.415,00 2.849,70

sa ovakvom poslovnom politikom najvise su osteceni korisnici najeftinijeg i najskupljeg paketa
korisnici ADSL1 i ADSL2 sa ukljucenjem SpeedUP opcije dobijaju upravo ono sto su platili tj prave brzine 768/1536
korisnici najskupljeg paketa nemogu da ukljuce speedup a placati najmanji paket ~300 dinara manje za 3 puta manju brzinu...
Telekomov cenovnik pokazuje da se oni jednostavno ne bore (jer nemaju razloga) za korisnike jer nepostoje jeftini surf paketi za one koji bi poogledali samo mail ili primili/poslali par slika mesecno...

eunetov cenovnik pokazuje sta se sve moze "dobiti" na ovom nasem jadnom adsl ako si "flexibilan" i hoces da zaradis

http://www.eunet.rs/adsl-detaljni-cenovnik
 
Poslednja izmena:
od januara ce biti ponovo povecanje... e sad jedino ako opet nesto ne odloze, al Natalija je rekla od januara...videcemo :)
 
Koja Natalija?! ;)
 
Inace... postoji nesto interesantno u ovom paketu. Telekom nebi smeo da nudi ovu uslugu 256/64 jer ga ostali provajderi ne nude. U pitanju je "fair play" dogovor izmedju telekom i ostalih provajdera u Srbiji. Ono sto nudi telekom kao uslugu adsl-a trebali da mogu da nude i ostali provajderi. Provajderi nemogu da zakupe od telekoma port te brzine (256) vec je najnizi (768)....
Jedino bi ovo moglo da funkcionise ako korsnik kod telekom zakupi port brzine 768 a onda mu oni ogranicavaju download na 256.... sad me interesuje sta tim ljudima, koji imaju paket 256/64, pise kada pristupe modemu za download brzinu porta.... 256 za down ili 768....

Mogu oni taj port od 768 da ogranice ali im se ne isplati zbog cene porta. Ustvari ne mogu da nude taj neki jeftini paket 256/64 jer je sigurno cena porta brzine 768 skoro koliko i cena tog telekomovog start paketa a gde su tu jos i ostali troskovi za provajdera. Da je cena porta jeftinija verovatno bi i ostali provajderi nudili neke osnovne pakete za nezahtevne korisnike po pristupacnoj ceni, odnosno stvorila bi se situacija da mnogo veci broj ljudi pozeli da ima prikljucak jer je on jeftin.
 
ta ponuda jasno govori da telekom smatra da vecina korisnika adsl-a koristi najeftiniji paket jer im vise i ne treba,dok ostali korisnici zapravo iskazuju luksuz koristeci vece pakete,ko je gledao emisiju o sajber kriminalu u Srbiji na B92,cuo je kako jedan od sudija za tehnoloski kriminal kaze da je piraterija sa interneta isto kao i da coveku udjes u kucu i ukrades nesto,ne bi me cudilo da vlast dobije zelju da se dokaze pred Evropom pa nam svima ponude pakete 256/64,pa idi skidaj ako imas zivaca,eto kako se resava problem piraterije u Srbiji...pu..pu daleko bilo.
 
Mogu oni taj port od 768 da ogranice ali im se ne isplati zbog cene porta. Ustvari ne mogu da nude taj neki jeftini paket 256/64 jer je sigurno cena porta brzine 768 skoro koliko i cena tog telekomovog start paketa a gde su tu jos i ostali troskovi za provajdera. Da je cena porta jeftinija verovatno bi i ostali provajderi nudili neke osnovne pakete za nezahtevne korisnike po pristupacnoj ceni, odnosno stvorila bi se situacija da mnogo veci broj ljudi pozeli da ima prikljucak jer je on jeftin.

U pravu si. Skoro sam saznao da Sezam placa za svaki port 750din.
Koliko sam cuo PTT dobija nesto jeftinije cene porta od Telekoma nego ostali provajderi. Verovatno zato imaju one popuste.
Mislim da je Telekomu u cilju da ocisti sve slabije provajdere, prvo su uveli speed up, onda IPTV pa sad ovo.
 
Danas u Blic-u pisalo da se očekuje pojeftinjenje interneta od janura oko 15-20 % ako se dobro sećam.
 
Pojeftinjenje u novembru 30 %, brzine povecane u rasponu od 30 - 50%.
Pojeftinjenje u januaru 15 %,brzine povecane u rasponu 0-10 % .
Plus ce uvesti profi-standard paket 384/64 za one kojima je 768 suludo i kojima je 256 malo.
To je cisto moje predvidjanje situacije.
 
ta ponuda jasno govori da telekom smatra da vecina korisnika adsl-a koristi najeftiniji paket jer im vise i ne treba,dok ostali korisnici zapravo iskazuju luksuz koristeci vece pakete,ko je gledao emisiju o sajber kriminalu u Srbiji na B92,cuo je kako jedan od sudija za tehnoloski kriminal kaze da je piraterija sa interneta isto kao i da coveku udjes u kucu i ukrades nesto,ne bi me cudilo da vlast dobije zelju da se dokaze pred Evropom pa nam svima ponude pakete 256/64,pa idi skidaj ako imas zivaca,eto kako se resava problem piraterije u Srbiji...pu..pu daleko bilo.

Pa to i jeste tako kad ljudi nemaju para pa uzimaju najjeftinije pakete i onda se stekne utisak da im ne treba brzi. Problem je u cenama a ne u potrebama.
Ja sam danas na utisku cuo Mladju kako kaze:"Telekom nema monopol vec posluje sa trzisnom konkurencijom", potpuno me je razocarao i sve sam se iznervirao ali se tesim da je mislio na MTS deo telekoma.
 
Nkad srecni, nikad zadovoljni.
Nama je najvaznija brzina adsl-a, to sto je cena hrane daleko skuplja nego u okruzenju u odnosu na primanja, nema veze.
Sta ce nam jeftina hrana, pored pica, cigara i benzina.:mad:

Pa ti onda prestani da placas internet, koji ce ti uostalom to zlo, imaces vise para za hleb i mleko. :smash:
 
Koliko mi se cini ostacemo mi i bez 30% pojeftinjenja neta...
Opet nam ADSL uvalio veliku ku**inu
 
Da li sam ja to lood ili su danas posle 12 sati ovo skinuli sa sajta

Novo:
I Paket ADSL Start od 1. decembra još povoljniji -
256/64 Kb/s protoka za samo 690 dinara.
 
Ne verujem da su skinuli!?!U cemu je fora?To znaci da ta ponuda vise ne postoji,verovatno!!Po toj ceni koju su najavili!
 
Poslednja izmena:
Jos ih covek i pohvali a oni se predomisle..
Treba ih ukinuti,majke mi!!!
 
Mozda prave novu stranicu, umesto "od 1. decembra" u donjem delu strane, verovatno ce pisati tamo gde su ponude(?)...

EDIT: Ako su se predomislili, stvarno su djubre od firme. Ja sam jos javio jednom ortaku i devojci da idu da se raspitaju ovih dana, jos cu ja da ispadnem lud...
 
Poslednja izmena:
U promocijama i dalje stoji ali to im je "stara" promocija da ADSL start paket kosta 999* dinara tako da ne verujem da je to cisto do prepravljanja strane vec verovatno po obicaju neki njihov interni zaheb ili nesto sto je planirano za kasnije ali etoo..mozda gresim.ce da vidimo!
 
Vrh Dno