Šta je novo?

Da li meni uopste treba DAC?

sale941

Poštovan
Učlanjen(a)
13.04.2017
Poena
95
Moja oprema  
CPU & Cooler
Athlon X4 860K Black Edition
Matična ploča
Fm2+ Gigabyte GA-F2A88XM-DS2
RAM
Patriot 2x4 gb ddr3
GPU
Asus Radeon R7 360 Mini 2gb/gddr5
Storage
1tb western digital, 2x 500gb Hitachi, external ,<Patriot
Zvuk
Zen DAC V2, Fiio Q3, Fiio Q1 , Beyerdynamic DT 880 32 edition, Fostex Tr 80, Audio Technica msr7B, Isk Hf2010, Audio Technica M30x, Sony wh1000 Xm3, Ibasso ,It00,. Moondrop Chu, sony Ex110apb. , Cca Csn
PSU
Chieftec PPS 500s.
Kućište
Frontier
Monitor
Lg Flatron 1934s
Miš & tastatura
Hyperx Pulse fire Haste, Redragon Harpe
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 9 Lite, Realme GT 5G, Xiaomi Mi A1
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Razmisli o Nekim eksternim zvucnim kartama, Za 5.1 sisteme.

Sigurno ce biti bolje resenje nego ta Generic resenja sa KP.

Ili receiver sto kaze Vlada. Mada se slabo razumem u njih.

Asus U7 MK2 I'ma da se nadje u manjim radnjama online za 13000.

Iako nije u rangu
za 2.0 resenja kao Ifi Zen Dac, Fiio K5 pro Ili Topping Dx3

Opet za razliku od njih je no brainer za 5.1.

Od receivera, Denon I Onkyo su bese popularni. A Evo I Pioneer jedan
Link

Poslednja izmena:

gvlada

Čuven
Učlanjen(a)
08.10.2006
Poena
515
Шта је њему извор? Комп или неки андроид бокс, тв, плејер неки....
Звучна карта игра улогу само за комп, све остало тражи спдиф или хдми везу.

FFF

Cenjen
Učlanjen(a)
08.08.2010
Poena
160
Evo da objasnim kako mi je sve povezano. Izvor zvuka je iskljucivo komp i nista drugo. Muziku pustam preko Spotify Premium (Very High quality). Zvuk ide sa kompa na Fosi Audio DAC-Q5 preko usb kabla.
Zatim sa DAC-a ide kabl RCA na 3.5mm zenski, koji dalje ide na spliter 3.5mm muski na 2x 3.5mm zenski. Tako razdvojen signal putuje na 2 razlicita seta. Prvi je Altec Lansing 251 aktivan sistem. Iz Altec-ovog subwoofer-a gde mu se nalazi elektronika idu 3x 3.5mm 3-pinska kabla (jedan za front, drugi za rear i treci za sub/cen). Ovi kablovi bi trebali da idu u 5.1 zvucnu ali sada ide samo jedan zeleni front u taj razdelnik koji dolazi sa DAC-a. Drugi signal sa radelnika ide u Denon AVR DRA-825R koji salje zvuk na 2 pasivna Infinity Primus 250 zvucnika. To sve funkcionise dobro zajedno. Ali u ovom rezimu mi ne rade Altecov centralni i rear zvucnici i zato sam mislio da umesto stereo uposlim 5.1 DAC.
Na integrisanoj 5.1 zvucnoj Realtek S1200A je bilo u opcijama da se stereo signal pogura na svih 5 zvucnika. Ne znam da li bi na 5.1 DAC to moglo?

gvlada

Čuven
Učlanjen(a)
08.10.2006
Poena
515
Прво избаци било какве разделнике, то квари сигнал тј звук.
Друго, ако је комп онда може звучна са тиме што тај стерео дак задржи за денон и музику а звучну карту (интерну или екстерну, неки асус) повежи кабловима директно на тај комп 5.1 систем. У плејерима изабери засебно за музику да шаље на дак а за филмове на звучну карту.
Шта ће ти стерео звук за 5.1 звучницима? Може, има опција...

vladat1

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2004
Poena
605
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pošto smo videli setap , možda je bolje ovako. Iz računara USB da ide u DAC klasa Toopong D30, u tom rangu, Posle toga neko pristojno AV pojačalo i na kraju izbor zvučnika.

TV može preko toslinka u DAC
Računar DAC preko USB a

FFF

Cenjen
Učlanjen(a)
08.08.2010
Poena
160
Прво избаци било какве разделнике, то квари сигнал тј звук.
Друго, ако је комп онда може звучна са тиме што тај стерео дак задржи за денон и музику а звучну карту (интерну или екстерну, неки асус) повежи кабловима директно на тај комп 5.1 систем. У плејерима изабери засебно за музику да шаље на дак а за филмове на звучну карту.
Шта ће ти стерео звук за 5.1 звучницима? Може, има опција...
Iz nekog razloga muzika preko denona i infinity zvucnika ne zvuci bas najbolje. Kao da nedostaju neke frekvencije iz srednjeg i viseg opsega. Kada se upare sa Altec-ovim satelitima muzika zvuci mnogo zivlje i bolje, zato koristim oba sistema istovremeno.

zek

Čuven
Učlanjen(a)
11.11.2004
Poena
745
Iz nekog razloga muzika preko denona i infinity zvucnika ne zvuci bas najbolje.
Da li si probao da direktno povežeš DAC sa Denonom bez razdelnika?
Nešto mi se čini da taj razdelnik nije najoptimalnije rešenje jer izlaz iz DAC-a ide na dva različita ulaza sa različitim ulaznim otporima i tu može svašta nešto da se dešava.

FFF

Cenjen
Učlanjen(a)
08.08.2010
Poena
160
Probao sam iz DAC-a direktno u Denon bez razdelnika. Isto je kao i preko razdelnika, deluje kao da je Infinity prigusen, kao da ne dobija neke frekvencije. Probao sam neki test frekvencija preko youtube-a, ali nisam nista zakljucio. Otprilike cujem zvuk do 16000 Hz i na Infinity i na Altecu manje vise isto. Moguce da je problem do Infinity Primus-a, cini mi se da je bivsi vlasnik popravljao visokotonce, mozda tu nesto nije u redu. Ne znam kako da ih testiram.

sakall

Slavan
Učlanjen(a)
12.04.2006
Poena
320
Imao isti problem sa denon-om pma 1060 i na kraju ga se resio sa sve zvucnicima.Uzeo posle druge zvucnike i pojacalo i sad uzivam :)

OP
OP
Majstor

Majstor

Čuven
Učlanjen(a)
25.12.2001
Poena
620
Evo samo update-a .... stigao je Toping d10s.

Zvuk jeste cist i dosta bolji nego na integrusi, ali moram da kazem da je na Xonaru DX prilicno raznovrsniji i za nijansu glasniji. Nisam bas ocekivao ovakav rezultat za komponentu koja je ipak skuplja od zvucne kartice koja je stara 15 godina.....

DukeLander

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.11.2008
Poena
895
Moja oprema  
CPU & Cooler
Rakovica Wankel B13 edishn
Matična ploča
IMT 539 Nitro
RAM
2 tone protivteg
GPU
FAP agregat
Storage
Slamarnik
PSU
Gromobran
Kućište
Awliya XXL
Ili si samo navikao na stari zvuk...

Masster

Cenjen
Učlanjen(a)
26.10.2010
Poena
180
Daj Topingu sansu bar jedno mjesec dana. Ako ti se i nakon toga ne bude svidjao prodaj ga i vrati se na Xonar. Neke stvari su ipak precijenjene. Uvijek slusaj sebe i ono sto tebi prija

hsv.stoned

Audio Guru
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poena
1,295
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Matična ploča
MSI B450 Tomahawk Max
RAM
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
GPU
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Storage
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Zvuk
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
PSU
Cooler Master G550M
Kućište
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
Monitor
AOC i2481FXH
Miš & tastatura
Logitech MK320 wireless & A4 Bloody R7
Mobilni telefon
Sony Xperia™ XZ2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Ili to, ili da proda D10s i pređe na neki skuplji i bolji Topping. Meni DX Xonar ne zvuči bolje ni od FX-Audio X6 (prve generacije), razlike su baš male, tako da bi trebalo da je D10s bar malo bolji ali ko zna..

sale941

Poštovan
Učlanjen(a)
13.04.2017
Poena
95
Moja oprema  
CPU & Cooler
Athlon X4 860K Black Edition
Matična ploča
Fm2+ Gigabyte GA-F2A88XM-DS2
RAM
Patriot 2x4 gb ddr3
GPU
Asus Radeon R7 360 Mini 2gb/gddr5
Storage
1tb western digital, 2x 500gb Hitachi, external ,<Patriot
Zvuk
Zen DAC V2, Fiio Q3, Fiio Q1 , Beyerdynamic DT 880 32 edition, Fostex Tr 80, Audio Technica msr7B, Isk Hf2010, Audio Technica M30x, Sony wh1000 Xm3, Ibasso ,It00,. Moondrop Chu, sony Ex110apb. , Cca Csn
PSU
Chieftec PPS 500s.
Kućište
Frontier
Monitor
Lg Flatron 1934s
Miš & tastatura
Hyperx Pulse fire Haste, Redragon Harpe
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 9 Lite, Realme GT 5G, Xiaomi Mi A1
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Glasniji zvuk, zavisi Do pojacala za sluske/zvucnike. Kao I do output impedance u odnosu na impedansu samih slusalica, jer to povlaci damping faktor gde dolazi do muljavijeg bass-a I cesto slabijeg protoka voltaze.

A lazni glasniji zvuk, moze da se dobije sa pre agresivnim Eq settingom I Pre amp jacked up..
..
D10S je odlican Dac ..

Ali on I'ma samo tu namenu da Bude Dac, ne Dac/Pre Amp Ili Dac/Amp combo kao Fiio K5 pro Ili Zen Dac V2 Ili Topping Dx3pro+.

I'ma I specijalizovanih Dac sa Pre amp sekcijom ,koja radi double duty I kao Headphone out ,specificno za zvucnike od Xduuo I Gustarda .

Kvalitet uvek treba, da Bude ispred kvantiteta dokle god nije drasticna razlika..

Just my 2 cents.

OP
OP
Majstor

Majstor

Čuven
Učlanjen(a)
25.12.2001
Poena
620
S obzirom da je cilj bio da se ustedi PCI slot dovoljno je da je bolji od integruse pa da radi poso. Samo nisam mislio da ce biti tolika razlika u odnosu na Xonar, ajd to sto je tisi to je verovatno zbog preampa na zvucnoj, ali bogatost zvuka je mao iznenadjujuc. Inace su ekvilajzeri ravni na Xonaru a oba su povezani na Denon pojacalo.

Vrh Dno