Šta je novo?

Da li kupujete igre online iz drugih drzava i na kojim sajtovima ?

Mnogi od nas su imali dok je tema bila "ziva" tj. dok se narucivalo, a da su paketi prolazili bez PDV-a i carine. Ja sam znacajno proredio odonda, jer mi se ne placa nista pride i uglavnom se okrenuo digitalnoj distribuciji tj. PSN-u, a cini se da su i mnogi drugi odustali.

Uglavnom, po iskustvu iz onog vremena, ShopTo je bio vrlo dobar sajt. Doduse, ne znam kako se ponasaju proteklih godina. Ne bi trebalo da bude problema. Slali su i SMS kad paket krene, brzo je i stizao. Ne secam se vise kako je islo s tracking-om (da ne preterujem). Ja sam tad uzimao od njih i preko Zavvi-ja, odnosno dvd.co.uk-a, sadasnjeg base-a.

I, da, kako je Twi$teR napisao - oni nisu skidali VAT za razliku od base-a. Verovatno se taj deo nije izmenio do danas.
 
Narucio od Shopto-a, doduse preko Ebay-a, jer vidim i da tamo imaju "radnju" pa mi je lakse da se cimam ako nesto ne ispadne kako treba + manje kosta brza opcija slanja postom.

Koliko sam mogao da vidim Base.com je povoljniji sa cenama i cesce iskacu stvari na akciji, ali su u principu oba shopa vrlo pouzdana (doduse kod Base-a moze samo kreditnom).
 
Poslednja izmena:
Danas mi je stigao Uncharted The Lost Legacy naručen sa Base.com pre dve nedelje. Cena diska i slanja oko 21 funtu (kad se skine VAT), a harač naše države oko 670 dinara. Sve u svemu, ukupno me otkoštalo oko 3400 dinara, iliti ispod 30 evra. Jeftinije nego da sam je kupio kod nas. (U jednoj domaćoj radnji je 5000 dinara, a i na KP oglasima nije nešto jeftinija, ima čak i skuplje.)

Btw, s obzirom da sam naručio igru u pretprodaji, dobio sam i kod za skidanje Jak & Daxter. Sad više nemaju tu ponudu.
 
Poslednja izmena:
Preko kojih sjtova kupujete PSN credit? Ja sam par puta kupio preko g2a sajta. Imaju onu zastitu od dodatnih 3 evra (jednom sam samo platio) i naplacuju mi i samu realizaciju preko njih jos evro - zato sto koristim Visa electron. E sad kako funkcionise za Paypal? Nikada nisam koristio.
 
Preko kojih sjtova kupujete PSN credit? Ja sam par puta kupio preko g2a sajta. Imaju onu zastitu od dodatnih 3 evra (jednom sam samo platio) i naplacuju mi i samu realizaciju preko njih jos evro - zato sto koristim Visa electron. E sad kako funkcionise za Paypal? Nikada nisam koristio.

Paypal radi ok, mislim da im je provizija 0.50 eura, otprilike. Ta sigurna kupovina i koji euro vise ne pomaze bas puno. Kao imas prednost u live chatu sa supportom i to je to. Ja sam tamo kupovao i radio godinu i po dana, sada uveli neke gluposti pa je vecina zaobisla sajt, na kinguinu je isto sve okej (svakodnevno kupujem tu), imas redovne proverene prodavce i mozes kod njih, ima isto da platis 2-3 eura za verified kupovinu ali opet, ne pije vodu uvek iskljucujem to.

Primera radi. Ako kupis kod koji je recimo iskoriscen ili invalid, support od tebe zahteva da kontaktiras Sony support i pitas ih na kom je nalogu iskoriscen taj kod koji si kupio, i kada. Pa oni nekom njihovom logikom zakljuce da li ime tog naloga ima ikakvu povezanost sa mailom/accauntom na sajtu gde si kupio kod, i da li je aktiviran nakon prodaje. Ako ti ne mozes/ne zelis da kontaktiras Sony, oni to urade umesto tebe i Sony stvarno dostavlja odgovor u roku od par dana. Od prodavca, gde placas 2-3 eura vise mogu samo da traze "printed" sliku od kljuca, tipa ako je neko uzeo uz neki disk on mora da slika ili skenira taj kljuc da navodno ne bi doslo "do greske u slovima".

I tako te glupave stvari odugovlace 5-7 RADNA dana, na kraju je 50/50 da li dobijes refund ili ne. Samo kazem, sa PSN kodovima u zivotu mi se nije desilo da neko prodaje nesto fail. Ako vidis da prodavac odmice za 2-3 eura ispod svih ostalih a pritom je nov, tvoj je rizik da li zelis da kupis ili je mozda kod sa kradene kartice pa covek pokusava da se otarasi sto pre moze i uzme kes itd.

:D
 
Paypal radi ok, mislim da im je provizija 0.50 eura, otprilike. Ta sigurna kupovina i koji euro vise ne pomaze bas puno. Kao imas prednost u live chatu sa supportom i to je to. Ja sam tamo kupovao i radio godinu i po dana, sada uveli neke gluposti pa je vecina zaobisla sajt, na kinguinu je isto sve okej (svakodnevno kupujem tu), imas redovne proverene prodavce i mozes kod njih, ima isto da platis 2-3 eura za verified kupovinu ali opet, ne pije vodu uvek iskljucujem to.

Primera radi. Ako kupis kod koji je recimo iskoriscen ili invalid, support od tebe zahteva da kontaktiras Sony support i pitas ih na kom je nalogu iskoriscen taj kod koji si kupio, i kada. Pa oni nekom njihovom logikom zakljuce da li ime tog naloga ima ikakvu povezanost sa mailom/accauntom na sajtu gde si kupio kod, i da li je aktiviran nakon prodaje. Ako ti ne mozes/ne zelis da kontaktiras Sony, oni to urade umesto tebe i Sony stvarno dostavlja odgovor u roku od par dana. Od prodavca, gde placas 2-3 eura vise mogu samo da traze "printed" sliku od kljuca, tipa ako je neko uzeo uz neki disk on mora da slika ili skenira taj kljuc da navodno ne bi doslo "do greske u slovima".

I tako te glupave stvari odugovlace 5-7 RADNA dana, na kraju je 50/50 da li dobijes refund ili ne. Samo kazem, sa PSN kodovima u zivotu mi se nije desilo da neko prodaje nesto fail. Ako vidis da prodavac odmice za 2-3 eura ispod svih ostalih a pritom je nov, tvoj je rizik da li zelis da kupis ili je mozda kod sa kradene kartice pa covek pokusava da se otarasi sto pre moze i uzme kes itd.

:D

Znaci od prednosti samo lice chat u principu... Dobro je da sam samo pri prvoj kupovini iskesirao to. Probacu i taj drugi sajt.
Nego mi drug rece da preko paypal-a nema provizije, pa reko da proverim. A ispade da isto placam proviziju kada mi skinu direkt sa kartice. Onda ni ne moram da menjam nacin placanja.

Hvala ti na infoima.
 
Ako je britanski PSN, kupovao sam desetak puta sigurno s cdkeys tokom godina i do sad nije bilo problema. Tako da bih smeo da preporucim upravo taj sajt. Poput vecine.
 
Jedno malo glupo pitanje ali ne mogu da nadjem odgovor na netu. Da li neko ima konkretna iskustva za sledeci problem:

Pazarih HZD preko Shopto-a (boxed verziju, UK region)... Hoce li moci da radi sa DLC-om tj ekspanzijom iz PS store-a koja se ocekuje sada u Novembru ako sam u AT/DE regionu, pri cemu bih kupio direktno u PSS-u direktno, ili mora da se poklapaju originalna igra i DLC (pa sam samim tim i usr'o motku jeftinijom nabavkom igre)?

Uncharted TLL za UK trziste sam odigrao ali to je opet druga prica jer je standalone DLC...

Edit:

da se nadovezem i dodam iskustva nekih korisnika

The only issue you might have is with any DLC. DLC for games must match the region of the disc. So if you buy Persona 5 from the UK on physical disc, then you are going to have to download any DLC you want from the UK PSN store for them to work together.

Not necessarily. As long as the game is from the same main realm (Sony America, Sony Europe, Sony Asia) DLC should work even if you buy the DLC from your own region's store and have a foreign disc which still is part of the same realm.
E.g. I have Just Dance 2014 as a UK PEGI-version but I was able to buy a few DLC-songs from the German-store. (I know this is not the best example but it's the only PEGI-version where I know that I bought some DLC as I can actually buy it :p )
I guess the important thing is that the catalogue numbers are matching.


Po ovoj logici moguca je nabavka DLC ukoliko su disk i DLC (koji planiram da pazarim) u istom regionu u ovom slucaju EU? Ili gresim?
 
Poslednja izmena:
Vezano za prethodni post nasao dam odgovor na nemačkom forumu.

Nema problema za DLC ukoliko je igra kupljena u EU regionu (sem kod nekih izuzetaka tipa CoD ili teško cenzurisanih igara poput Wolfenstein). Ukoliko se uveze iz iz drugog regiona npr. USA/Asia onda I dlc mora da se povuče odatle (odnosno cimanje sa novim nalogom)
 
Nisam imao tu vrstu nedoumice dok sam narucivao igre iz UK za PS3, sto nije bilo skoro. Buduci da sam registrovan na UK store... E sad, pricalo se da bi valjalo da se regioni poklapaju, kako bi sve stoprocentno funkcionisalo. Ono cega se secam, buduci da sam kupovao mape za CoD: World at War, mada si upravo taj serijal naveo kao izuzetak, na samom disku, fizicki pristiglom iz UK, negde je bila napisana sifra (mrzi me sad da trazim bas taj disk, ali, evo, nasao sam omot od Uncharted 3 i stoji: BCES01176 - mislim da je to ta oznaka) - i onda je, kad bi isao na PS store na sajtu samih mapa bilo ispisano, parafraziram - ove mape radice s verzijom igre, pa stoji ta sifra. Naravno, u mom slucaju su se sifra s diska i iz prodavnice poklapale.

Ne znam kakva su malo sira iskustva i kome sta radi. Moguce je da (ne)ces imati problema. Koliko sam shvatio, disk imas, pa mozda moze ovo sto sam naveo, kad se DLC pojavi u prodavnici, da se uporedi. Ujedno, kako i rekoh, prethodna prica se odnosi na PS3 i moje iskustvo, nisam siguran do koje se mere menjala situacija na PS4. Srecno.
 
Narucio sam igricu na base.com i pise u statusu da je poslata. E sad gde mogu da vidim broj posiljke tj. broj za pracenje i da li daje takve informacije base.com?
 
Base nema praćenje pošiljke, tu opciju ima ShopTo (poštarina od £6.20). Ne brini, stići će ti igra. Ako je šalje BaseCH, verovatno već u toku iduće nedelje. ;)

Sent from Nexus 5X
 
Aha, ok. Hvala. cheers
Jeste poslali su sa BaseCH, prosle nedelje sam narucio. :) Onda valjda ce stici do kraja ove ili pocetkom sledece. Nisam nikad narucivao odatle, ovo mi je prvi put zato sam i pitao. :d
 
Aha, ok. Hvala. cheers
Jeste poslali su sa BaseCH, prosle nedelje sam narucio. :) Onda valjda ce stici do kraja ove ili pocetkom sledece. Nisam nikad narucivao odatle, ovo mi je prvi put zato sam i pitao. :d

Možeš li da napišeš iskustva sa naručivanjem? Koliko para treba da imaš na računu, koliko košta poštarina, koliko je carina...?
 
Carina je kocka, ili moze da zalomi ili ne. nema postarine, treba dai mas onoliko koliko kosta igra na racunu
 
Uzeo Dishonored 2 na Base za 11€.
21 dan sam čekao, BaseCH pošiljalac, 460din carina.

Uglavnom BaseCH paketi su mi ranije stizali između svega par dana pa do 14 dana max. Carina je još i OK ovde bila budući da se pošta uvek ugradi sa dodatnih 180din za dostavu ...
 
Prvi put kupujem sa base.com Igrica GTA V naručena 12.10. jutros stigla,bez carine. [emoji16]

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Da jos jednom razjasnimo, mozda nije bilo dovoljno cesto pominjano unutar ove teme.

Carina se ne placa - bar ne bi trebalo da se placa - na posiljke cija je vrednost manja od 50 evra. Znaci, to nesto preko sto se plati odnosi se na PDV i iznos koji uzima posta (otvaranje paketa, postanski radnik navodno prisustvuje akciji carine, ponovno pakovanje famoznom trakom), sto je naveo vladimirdowla. Posta uzima svoj deo samo u slucaju da se paket otvara zarad razmatranja mogucnosti carinjenja. U suprotnom, nemate dodatne izdatke te vrste. Kao sto je napisao seqla, kad sve prodje bez nameta, porudzbina stigne i to je to. S tim da je neki postari donose na adresu, a drugi samo ubace kartonce u sanduce, pa vas obavezuju da svratite do lokalne poste po istu. Zavisi od postara.

U sustini, sve se svodi na dva moguca scenarija. Jedan je da sve prodje glatko, a drugi da platite neki iznos, koji se zavrsava na PDV-u + postanskoj nadoknadi u slucaju da je procena carine da je deklarisana vrednost paketa adekvatna stvarnoj. Za posiljke koje stizu iz Evrope, sto jeste slucaj, najcesce se uvazava ono sto pise spolja ili je eventualno prilozeno na izvodu unutar paketa. Kad je rec o robi iz Kine, raste prostor da carinik na drugi nacin proceni vrednost i odreze cak i carinu, ali to nije tema ovom prilikom.

@branicevac91
Ne znam kojim sredstvima/cijom karticom/na koji nacin bi narucivao, ali bih svejedno napisao sledece. Imam Intezinu net karticu i uvek je pozeljno da imas malo vise novca na njoj u trenutku narucivanja u odnosu na iznos, jer banka rezervise nesto preko te sume - ne mnogo - sto ti kasnije (u najvecoj meri) vrati, kad proknjizi transakciju. Znaci, nemoj da se pouzdas do u poslednju funtu, ako i sam koristis neke slicne kartice.

Za carinu sam napisao, a sto se tice cene isporuke, Zavvi za nas trazi £1.99 za standardan paket, o onom sa pracenjem ne bih, jer se ne isplati, na base-u dobijas sve informacije o ceni isporuke kad priblizis strelicu na (other delivery options available) pri ulasku na stranu artikla koji zelis da porucis, dok na ShopTo stoji: "Price will vary depending on your selected shipping option and weight of the item."

Ako se nista nije izmenilo u medjuvremenu, samo BASE odbija VAT, sto je zgodno kako se ne bi placao dvostruki porez.

U "zlatno doba Holivuda", dok se masovnije narucivalo, a tema zivela, ShopTo je generalno bio najdosledniji gejmerski sajt. Pracenje posiljke nije bilo toliko skupo, cesto su bili najpovoljniji za nove naslove, ako se dobro secam, a slali su cak i SMS kad paket krene. Base se tad zvao dvd.co.uk i pored igara prodavali su sve i svasta - odecu, parfeme i slicno. Zavvi i TheHut su bili sajtovi istog gazde, sto je mozda i trenutno slucaj, s tim da je cena znala da se razlikuje za po nekoliko funti, pa bi pri narucivanju s tih sajtova bilo dobro da se provere iznosi na oba.

Base cesto salje iz magacina u Svajcarskoj, sto uglavnom pozitivno utice na vreme isporuke, mada ocito ni to vise nije pravilo. Ranije je bila na snazi i napomena da je bolje platiti u funtama, jer se i tu ostvarivala neka simbolicna usteda, ali je ipak bila usteda. Trenutno jedino da proverite oba iznosa, pa da sami ustanovite da li ima neke svrhe - nije bilo skoro.
 
BASE odbija VAT samo kad je pošiljalac regularni BASE, ako je BASE CH onda ne odbijaju VAT. Nema veze ako i jedan i drugi šalju preko Švice. Inače, meni uvek na BASE/BASE CH paketima piše Netherlands Post iz nekog razloga. Znam otprilike da je Rotterdam jedna od najvećih svetskih luka i carinskih zona, pa mi i za Gearbest item-e piše isto.
 
almoust evil665, vladimirdowla, Liverpul22, seqla
Hvala Vam svima na izdvojenom vremenu i strpljenju.
Narucio pretprosle srede, prosle je stigla, cekao tacno 7 dana, bez ikakvih dodatnih izdataka i nameta.
 
Koliko kosta postarina kada se narucuje sa ShopTo? Ne mogu nikako da nadjem a vidim da imaju razlicite cene za istu igircu. Hteo bi da narucim Watch Dogs 2 samo sto ne mogu nigde da procitam postairnu za nasu zemlju.
 
Koliko kosta postarina kada se narucuje sa ShopTo? Ne mogu nikako da nadjem a vidim da imaju razlicite cene za istu igircu. Hteo bi da narucim Watch Dogs 2 samo sto ne mogu nigde da procitam postairnu za nasu zemlju.
Na check out-u će pisati cena poštarine. ShopTo ima dve opcije, jeftiniju (£3.00) i skuplju (£6.20) sa praćenjem (tracking-om) pošiljke.

Sent from Honor 9 using Tapatalk
 
Aha, ok. Hvala :) Onda mi se ne islpati skupa im postasrina jeftije mi izadje preko Base-a.

Inace juce sam narucio Wipeout sa Base-a i u statusu mi pise pending, a vidim takodje da mi nije skinulo novac sa kartice a proslo je placenje normlano sve. Da li mozda da ponovim postupak, a ovu narudzbinu otkazem ili da sacekam pa ce proci kasnije mozda? Da li je neko imao slican slucaj? Prosli put kada sam narucivao sa Base-a skinuo mi je odmah novac sa kartice.
 
Aha, ok. Hvala :) Onda mi se ne islpati skupa im postasrina jeftije mi izadje preko Base-a.

Inace juce sam narucio Wipeout sa Base-a i u statusu mi pise pending, a vidim takodje da mi nije skinulo novac sa kartice a proslo je placenje normlano sve. Da li mozda da ponovim postupak, a ovu narudzbinu otkazem ili da sacekam pa ce proci kasnije mozda? Da li je neko imao slican slucaj? Prosli put kada sam narucivao sa Base-a skinuo mi je odmah novac sa kartice.

Proci ce ti porudzbina, novac skidaju tek kad spreme porudzbinu za slanje. Tj ono sto imaju na lageru za to odmah skidaju novac ono sto mozda nemaju za sta se ceka par dana da im stigne dobije status pending.
 
Cudno mi jer mi na kartici od banca intese ne pise da imam rezervaciju novca za ovo sto sam kupio. Jer svaki put kad platim sa internet karticom odmah mi skinu novac i stave na rezervaciju za placanje, sto sad nije slucaj. Inace na base-u pise da imaju na lageru ovu igricu. OK je cena a ne bi da mi propadne, a opet bojim se da otkazem pa da platim ponovo da mi ne bi dva puta skinuli novac.
 
Cudno mi jer mi na kartici od banca intese ne pise da imam rezervaciju novca za ovo sto sam kupio. Jer svaki put kad platim sa internet karticom odmah mi skinu novac i stave na rezervaciju za placanje, sto sad nije slucaj. Inace na base-u pise da imaju na lageru ovu igricu. OK je cena a ne bi da mi propadne, a opet bojim se da otkazem pa da platim ponovo da mi ne bi dva puta skinuli novac.

PENDING
Your credit/payment card is awaiting processing and for stock allocation.

Opusti se proci ce ti porudzbina :)

Mene vise brine ja sinoc porucio Wolfenstein 2: The New Colossus (PS4) i sad gledam nemaju ga vise, ne moze da se poruci, razgrabilo se u cugu izgleda, pa ko zna hoce ovo proci. Meni je trenutno 5 igara na pendingu :D
 
Da li mozda ima neko slucaj da mu nije stigao paket koji je porucen sa Base-a? Porucio sam dve igrice za crni petak i jos mi nista nije stiglo, a proslo je vise od tri nedelje. :trust: Prosli paket mi je stigao relativno brzo posle 10ak dana...
 
Nazad
Vrh Dno