Šta je novo?

Da li je potrebno da koristim VPN dok gledam filmove preko stremio?

Učlanjen(a)
13.10.2022
Poruke
14
Poena
15
Imam pitanje.Kao neko ko je iz Srbije ,zanima me da li bi trebao da koristim VPN dok gledam filmove preko stremio?
 
Doc Brown GIF by Back to the Future Trilogy

Ako sve radi - narani prasići i ne diraj dugmići.
 
U teoriji, da možeš da odgovaraš, mada se to još nije desilo. Nemoj da brigaš o tome.
Jedino što sam čuo da se desilo je da je pravno lice dobilo opomenu provajdera da to ne rade :cautious:, mada je i to pod znakom pitanja.

Ako hoćeš da se zaštitiš, možeš da uzmeš debrid servis i povežeš na stremio. Onda tražiš DL+ izvore koji su keširani kod debrid provajdera i tako ti protok ide sa njihovog servera, a ne preko torrenta. To je enkriptovana konekcija i niko ti ništa ne može.
 
Pola korisnika bi otkazalo telekomov internet kada bi krenuli da kažnjavaju tako nešto. Pošto se u Srbiji sve vrti oko njohovih para i zarade, to se neće desiti u skorije vreme. Bar dok ne pobegnu u svoje kalifornijske rančeve.
 
Pa posto stremio uglavnom radi tako sto preuzima i pusta filmove preko torenta,pa sam mislio onda ako ne koristim VPN da li onda mogu posto mi je otkrivena IP adresa krivično da odgovaram zbog preuzimanja sadrzaja sa torenta?
Ne mozes, jer Srbija ne spada pod zakone o autorskim pravima kao u EU.
U EU zavisi od zakona clanica i recimo u Nemackoj su vrlo ekspresni i rigorozni po tom pitanju. VPN te moze zastititi jer se niko nece ganjati sa VPN provajderima da vide da li si odgledao nesto preko torrent streama ili ne, dok za teska krivicna dela hoce, kao sto su pokusali sa Mullvadom nedavno no nista nisu mogli zahvaljujuci Mullvad politici poslovanja.
 
Preko preče, naokolo bliže. Dok platite kazne i te VPN servise , bolje da uplatite Netflix ili sličan servis i ne boli vas glava.
 
Preko preče, naokolo bliže. Dok platite kazne i te VPN servise , bolje da uplatite Netflix ili sličan servis i ne boli vas glava.
Donekle si u pravu, ali i ne skroz.
Jeste next level piraterija kada placas servis za bolju pirateriju.
Mada to kosta daleko manje od zbira servisa, a zbir je ono sto dobijes kada podesis debrid i torrent izvore. Cak kosta manje nego bilo koji servis pojedinacno.
Fora sa legalnim servisima je sto su nekonstantni. Vecina ima sezonske stvari koje vredi pogledati.
 
Preko preče, naokolo bliže. Dok platite kazne i te VPN servise , bolje da uplatite Netflix ili sličan servis i ne boli vas glava.
Kada naprave striming platformu na bazi nekadasnjih videoteka onda cu mozda i razmisliti da im platim. Do tada Kodi/Stermio + Debrid i kupovina BluRay izdanja filmovi koji vrede necemu da se podrze autori.
 
Nazad
Vrh Dno