Šta je novo?

Da li je ovo normalno na SBB kablu (prepaid nalog)?

bandzo

Čuven
Učlanjen(a)
10.11.2002
Poruke
136
Poena
619
Od pre par dana koristim SBB kablovski internet (prepaid od 1Gb - 1.000,00 dinara). Primetio sam nešto neobično: količina poslatih bajta iznosi i do 70% primljenih. Da imam neki flat paket bilo bi me baš briga, ali sa aktuelnim paketom ovo deluje kao neka podvala. Moram da naglasim da je računar čist od raznih infekcija. Pitanje glasi: da li je ovo normalno i ako nije kako da utičem na tu pojavu?
 
Probaj da instaliraš neki od monitoring softwera da vidiš šta i kada radi taj upload.

Možeš da skineš i statistiku sa home.sbb.co.yu i da vidiš u kom vremenskom periodu se javlja taj upload.

Od programa koji to mogu da urade prvo što mi pada na pamet je Skype jer je on ipak p2p što znači da može da koristi tvoj računar kao gateway, a pošto ti imaš i za svetske uslove dosta brz upload jedan si od kandidata.

Article 4 Utilization of Your computer

4.1 Utilization of Your computer. You hereby acknowledge that the Skype Software may utilize the processor and bandwidth of the computer (or other applicable device) You are utilizing, for the limited purpose of facilitating the communication between Skype Software users.

Izvor: Skype End User License Agreement
 
Nemam instaliran Skype. Upload se javlja paralelno sa download-om. Primer: sada sam otvorio BENCHforum, pogledao tvoj odgovor i počeo da pišem ovo što sada vidiš, download je 1,5 MB a upload 0,83 MB.
Predloži neki softwer za monitoring.
Pozdrav.
 
Jedno netstat -b u CMD-u bi trebalo da ti je dovoljno ako znas sta da gledas.

Ili probaj Show Traffic. Freeware.
 
Da nemas Avast ili neki drugi antivirus koji svakodnevno azurira bazu?
 
Ljudi precenjuju bajtove koje skinu, a sto im brzu vezu das vise trose... klasika, inace neverujem da njihov kalkulator nevalja
 
Da nemas Avast ili neki drugi antivirus koji svakodnevno azurira bazu?

Nemam. Moj antivirus traži odobrenje za ažuriranje baze.
Skrećem pažnju da se upload dešava paralelno sa downloadom i to u procentu od 70% samo kada učitava internet stranice.
 
neznam da li sam te dobro razumeo ,ali ti kazes kad downloadujes onda ti ide i upload! ako je tako to je nesto najnormalnije jer da bi ti download radio moras da imas i upload ! da nemas upload ne bi mogao da otvoris bilo koju stranu a kamoli da downloadujes bilo sta.ali upload treba da bude otprilike 10% od downloada!ako samo downloadujes
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno