Šta je novo?

Da li je otiso ekran na LapTopu

limontus

Cenjen
Učlanjen(a)
05.05.2018
Poruke
727
Poena
115
Imam problem kada laptop stoji u polozaju L slika na ekranu uzgleda belo i mutno kada iskosim ekran bolje se vidi to normalno ili nije
na sredini ima jeda zelana tackica mislim da je piksel, vidi se samo na crnoj pozadini
evo slike ako mogu da pomognu
lptf.jpglpta.jpglptd.jpglptf.jpglpts.jpg
 
Bas tako, skinem crnu pozadinu da stoji, kada ekran stoji pravo ili ti je u L polozaju crna boja nije crna vec sivo bela, a kada ekran iskosim i sto ga vise kosim ravnjam crna boja postaje crna
ne moze da stoji ravno ili malo iskoseno sve je belo zamuceno a kad se iskosi ili promeni ugao boja i slika je cistija i jasna
sta je u pitanju ne znam
LapTop je Toshiba Satellite L655-1KJ ddr3
gledam kod druga stariji laptop ddr 2 i kako god pomeri ekran slika mu je cista i jasna
pokusao da slikam kamera ne moze da zabelezi sto ljudcko oko moze
 
Ako stavis ekran u tom L polozaju i ne pomeras a ti se pomeras, da li se isto desava? Dakle, ne diraj ekran, nego se ti pomeri za toliko koliko bi pomerio ekran da dobijes bolju sliku i reci nam da li je ista situacija. Ako se isto desava, nije do flat kabla i ekrana nego je taj ekran TFT i jako los tako da moras pod odredjenim uglom da gledas da bi se videlo i tu nema pomoci sem kupovine neceg kvalitetnijeg. Sad imas jako fine laptopove da kupis za do 200 evra pa mozes ustedeti koji evro, prodati taj i dodati za nesto bolje da se ne patis sa tim uglovima gledanja.
 
*TN.
 
Постоје TN екрани А класе и екрани Ш класе. Некада су пре 5-10 година уграђивали ту A класу на скупе лаптопове. Такви панели су бољи од јефтиних IPS, јер немају позадинско пробијање светлости и имају боље боје. Лоши IPS панели имају добар угао гледања и то је то, остало је слабо.
 
Nazad
Vrh Dno