Šta je novo?

Da li je neko koristio i gde ste nabavili 2 X molex na 4-pin EPS adapter za napajanja prošlih generacija?

Vuk

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.02.2002
Poruke
3,333
Poena
710
Da li je neko koristio i gde ste nabavili 2 X molex na 4-pin EPS adapter za napajanja prošlih generacija?
 

Prilozi

  • s-l1600222h2.jpg
    s-l1600222h2.jpg
    131.4 KB · Pregleda: 30
Da naglasim radi se o pločama najnovije generacije z590 i z690 i EPS power konektorima 8pin+4pin
 
Lično, ne bih se mlatio s takvim adapterima...zar nemaš EPS konektor za procesor?
 
Da naglasim radi se o pločama najnovije generacije z590 i z690 i EPS power konektorima 8pin+4pin
Gledam obe konfiguracije koje imaš i zaista se pitam za šta ti treba ovakav adapter sa dva moleksa?? Sa kakvim napajanjem ti očekuješ da koristiš Z590 ili z690 matične pa da misliš da ti je ovo potrebno?? I koji procesor?? Tvoje BeQuiet i HX520 su, odokativnom procenom, stara bar 6-7 godina najmanje.
Ako za i5 ili i3 kupuješ Z690 ili Z590, to je užasno bacanje para. Ako kupuješ jači procesor za te ploče onda ne mogu da verujem da ćeš pljunuti dobru lovu i to nakačiti na praistorijska napajanja za koja ti treba taj adapter.

Ja, ličmo, ne bih smeo ni da pomislim na tako nešto da mi zatreba takav adapter.
 
Ploca je Asus tuf gaming z590 wifi plus i Intel i7 11700k ploca ima 8eps+4eps.
Gledam da li da bacam pare na krsteno napajanje ili da uzmem za pocetak neki LC power 850W LC6850M V2.31 80 PLUS Gold ili LC6750M V2.31 80 PLUS Gold 750W

Inace BeQuiet je star 2 godine
 
Poslednja izmena:
Sad znam u čemu je fora...

Dovoljan ti je samo 8-pin, taj drugi 4-pin je čisto pro**ravanje proizvođača ploča, može da treba jedino sko radiš extremni overklok, tipa tečni azot...
Nijedan procesor koji ubodeš u ploču neće da preoptereti 8-pin konektor, slobodno zaboravi na taj 4-pinski...
 
Inace BeQuiet je star 2 godine
Mislio sam da je starije, jer ne znam zašto bi neko u eri današnjih "energetski žednih" komponenti kupovao napajanje od 600W a da, pri tome, misli na nadogradnju komponenti. A stujno zahtevne grafike i procesori tek dolaze.

Eto, taj tvoj i7 u pikovima vuče i do 180W, neke jače grafičke idu debelo preko 300W, tako da, u tvom slučaju, neka jača grafika ni pod tačkom razno ne bi smela na tu konfiguraciju sa tim napajanjem.

A što se adaptera tiče, Jurodivi ti je već objasnio.
 
Imas u avmarket-u i gembirdu te razne kablice, proveri.
 
Nazad
Vrh Dno