Šta je novo?

Da li je moguce, u Srbiji, naci telefon iz koga je izvadjena kartica ?

deki21

Cenjen
Učlanjen(a)
04.11.2009
Poruke
91
Poena
160
Da li je moguce, u Srbiji, naci telefon iz koga je izvadjena kartica ili je to naucna fantastika ??
Pitala me je drugarica, da li je moguce da nadje telefon koji je izgubila na nekom koncertu? U ptianju je samsung galaxy S3. Vise joj je vazno zbog brojeva telefona. Dakle, cisto telefon iz koga je, ona veruje, izvadjena kartica ?
 
Veza u supu sve resava kao sto deki rece.
 
Hvala narode. Znaci moguce je kada se ima veza u supu. Bzvz :/ Al tako je, danas za sve treba veza !
 
A jel postoji nacin da se to desi bez veze u supu? To mi nije bilo jasno zasto za to treba veza, nije tolko tezak posao.
Jel mozemo mi od kuce da uradimo to sto ti iz supa rade?
 
To mi nije bilo jasno zasto za to treba veza, nije tolko tezak posao.
Jel mozemo mi od kuce da uradimo to sto ti iz supa rade?
Naravno, ništa lakše, treba prvo da od kuće uhakuješ Telekom na primer, pa potom da preko imei broja i njihovih baznih stanica saznaš gde se nalazi telefon.
 
Pa sto odmah nisi rekao, to se kod mene u osnovnoj radilo na informatici :D

Salu na stranu, zasto provajderi ne nude tu uslugu za novac?
 
Pa ako je bila aktivna sinhronzacija imenika sa gmail nalogom, sve kontakte ima na gmail-u....
 
Moze da proba da se uloguje na svoj google nalog na kompu i da otkuca 'find my phone' na google-u.
Male su sanse, ali vredi pokusati.

Ima par jako korisnih aplikacija za android koje mogu da pomognu pri gubljenju/kradji telefona, tipa cerberus i androidlost. Nakon instaliranja u /system mogu da se koriste iako se odradi factory reset.

Elem, jedno pitanje na tu temu.
Sta kada bi znali broj telefona lopova koji je ukrao fon?
Cerberus npr ima opciju da cim se promeni SIM kartica salje broj nove SIM kartice na unapred definisani broj.
Dakle, hipoteticki, kad bi lopov ubacio svoju karticu, fon posalje meni broj telefona, da li bi policiju bilo briga?
 
Nikad necu shvatiti ljude koji daju par stotina evra za telefon, a onda nikada ne sinhronizuju imenik.
 
Ako je telefon izgubljen, policija ga sigurno nece traziti, samo u slucaju da je ukraden, drugo ne treba vam veza u policiji za tako nesto, odete lepo u policiju sa papairima od telefona tj najbitnije je imei od telefona I kada se aktivira I koristi par dana policija ce mu zakucati na vrata I uzeti telefon. Konkretno ja znam bar za 20 uspesno vracenih ukradenih telefona vlasnicima.
 
Ako je telefon izgubljen, policija ga sigurno nece traziti, samo u slucaju da je ukraden, drugo ne treba vam veza u policiji za tako nesto, odete lepo u policiju sa papairima od telefona tj najbitnije je imei od telefona I kada se aktivira I koristi par dana policija ce mu zakucati na vrata I uzeti telefon. Konkretno ja znam bar za 20 uspesno vracenih ukradenih telefona vlasnicima.
Pouzdano znam da je za to potrebna veza. Skoro sam razgovarao sa drugaricom čiji muž radi u mup i iznenadio se kad sam čuo količinu telefona koji se dnevno izgube/ukradu u gradu. Zaboravio sam tačno koja je cifra, ali tih 20 za koje znaš da su nađeni su taman svi garantovano imali vezu. Kaze mi ona, uopšte neće da se trude, samo ako je neko nečiji u pitanju, tada ga traže bez obzira na vrednost telefona.
Svako ko je i za ozbiljnije stvari tražio zaštitu policije zna da ti uvek treba "neko" da bi oni radili svoj posao.
 
Poslednja izmena:
Да ли стварно мислите да је посао полиције да тражи телефон који је неко изгубио на неком концерту или на сличан начин? Да ангажују људе, опрему, време и да можда и не нађу јер је јелте, тај неко ипак само затурио телефон испод кревета или позајмио другарици али то сигурно неће да пријави касније.

Сестрићу је тип мазнуо телефон прошле године, оставио га на сточићу испред радње, тип протрчао и дигао телефон. Звао је полицију, дошли су, узели податке и мислим да су врло брзо нашли телефон, који иначе и није био од скупљих а сестрић није имао везу. Другару нестао даљински за климу из радње, да ли да јави полицији да му траже? А није сигуран и да му није пао негде по радњи и да ће сам да се појави.
 
Naravno da jeste njihov posao, da nije mozda to posao Elektrodistribucije? To uz to i nije ozbiljan posao, uz pomoc tehnologije, slucajevi se resavaju za nekoliko minuta, a uliva se pravna sigurnost.

Moze da proba da se uloguje na svoj google nalog na kompu i da otkuca 'find my phone' na google-u.
Male su sanse, ali vredi pokusati.

Ima par jako korisnih aplikacija za android koje mogu da pomognu pri gubljenju/kradji telefona, tipa cerberus i androidlost. Nakon instaliranja u /system mogu da se koriste iako se odradi factory reset.

Elem, jedno pitanje na tu temu.
Sta kada bi znali broj telefona lopova koji je ukrao fon?
Cerberus npr ima opciju da cim se promeni SIM kartica salje broj nove SIM kartice na unapred definisani broj.
Dakle, hipoteticki, kad bi lopov ubacio svoju karticu, fon posalje meni broj telefona, da li bi policiju bilo briga?
Naravno da ih ne bi bilo briga, pisao sam vec o tome na temi o kradji telefona - dao sam policiji brojeve takvih kartica, IMEI, sve relevantno - predmet nisu NI ZAVELI, da ne bi imali neresen slucaj. Policija koja tako radi jeste gora od kriminalaca.
 
Poslednja izmena:
U sustini ovde je u par postova sve receno, pripadnici organa teda su poprilicno nezainteresovani kada se prijavi kradja telefona. Naravno nisu svi takvi, cast izuzetcima....
 
Тема није о крађи него о изгубљеном телефону.

Па добро, нисам знао да је све то њихов посао, не могу да нађем један стари телефон, можда сам га изгубио а можда је негде затурен по соби, сад ћу да им пријавим па нека раде свој посао. ;)
 
Тема није о крађи него о изгубљеном телефону.

Па добро, нисам знао да је све то њихов посао, не могу да нађем један стари телефон, можда сам га изгубио а можда је негде затурен по соби, сад ћу да им пријавим па нека раде свој посао. ;)
+1 :D
 
Mene samo zanima, kada oni i pronađu telefon ko garantuje da će vam ga vratiti? Možda se oni i iscimaju i nađu skuplje modele a nikada ih ne vrate, nije da možete da proverite. Uzdati se u poštenje i principe naše policije je veoma teško.

Ja kada sam išao da prijavim krađu dva dana starog bajsa bili su u fazonu šta koji moj hoćeš, jel znaš da nikoga nije briga za tvoj bicikl. Tako su se i ponašali, preko one stvari, samo da odeš. A posle prijavu verovatno bace u kantu.
 
Poslednja izmena:
Ja kada sam išao da prijavim krađu dva dana starog bajsa bili su u fazonu šta koji moj hoćeš, jel znaš da nikoga nije briga za tvoj bicikl. Tako su se i ponašali, preko one stvari, samo da odeš. A posle prijavu verovatno bace u kantu.

Upravo. Nema prijave - nema ni neresenog slucaja, iz prve ruke sam se uverio u to.
 
Policija izgubljene telefone ne traži. Traži ukradene telefone.

I ako telefon izgubite, a hoćete da prijavite, nikad nemojte u policiji reći da ste ga izgubili, nego da vam ga je neko izvukao. Naravno, ni ako je skuplji telefon, šansa da se neko zaista iscima u MUP-u zbog vas je gotvo ravna nuli ako nemate nekog da pogura stvar.

Koja je najveća šansa da vam nađu telefon? Da je taj koji ga je ukrao u međuvremenu učinio neko teže krivično delo, pa kad ga uhvate zbog toga, kod njega nađu i vaš telefon. U suprotnom, stvarno teško.
 
Uostalom kao i sve drugo u našoj državi, ni to ne funkcioniše kako bi trebalo. Služe sami sebi, građanima sigurno ne.
 
Kakvih sam se nebuloza nacitao za ne poverovati, ja radim u policiji 12 god i sad mi ovde neko kaze da treba veza da bi policija trazila telefon, ili da policija treba da trazi telefon ako ga neko izgubi. Isti je djavo ako je ukraden telefon od 100 ili 300e, procedura je ista, i nije to neko cimanje za policiju. Dostavi se imei od telefona, i cim se pocne koristiti taj telefon oni salju listing brojeva operativnom radniku koji je zaduzio taj slucaj. Konkretno ko god je dosao u moju stanciju da prijavi kradju telefona taj slucaj je odmah zaveden I poslat je zahtev za lociranje tj listing brojeva za taj imei telefon I cim se pocne koristiti telefon pronadje se. Pre par dana smo dobili zahtev od druge stanice da odemo na jednu kucnu adresu I oduzmemo od coveka galaxy s4 koji je ukraden. Oduzeli I isti dan vratili vlasniku telefon.
Sve u svemu malo sam objasnio proceduru.
A ja cisto sumnjam da I ako nadjes ovaj s3 da ces uspeti povratiti kontakte. Prvo sto urade je da bace karticu iz telefona I vrate ga na fabricko podesavanje I onda ga postave na oglase I prodaju ga po nizoj ceni, tako da su sanse nikakve da nadjes kontakte. Sledeci put skines idrive ili sinhronizujes kontakte sa gmailom I ne boli te vise glava.
 
Nazad
Vrh Dno