Šta je novo?

Da li je GPU sada pokvaren? (Detalji unutra)

perafilozof

Slavan
Učlanjen(a)
06.03.2013
Poruke
2,705
Poena
275
Moja oprema  
Steam
perablenta
Pristup internetu
  1. Optički internet
Imam 3080 ti, instalirani su novi drajveri.

Pokrenuo sam The Settlers closed beta i kad sam prvi tutorial pokrenuo video sam sliku na pola ekrana jednu sekundu, ventilatori gpu su otisli na apsolutni maksimum i onda je nestala slika. Nisam mogao nista da uradim osim da isključim na PSU manual switch.

Od tada kada pokrenem racunar mogu i da se ulogujem kad otkucam sifru, cuju se programi. Signala na monitoru NEMA i dobijam 5 bios znakova upozorenja. Po uputstvu za maticnu to je CPU, GPU fault.

Ventilatori i led svetla na grafickoj rade.

Promenio sam kablove za napajanje PSU. Za napajanje GPU od PSU. Promenio sam cak i koje izlaze na PSU sam koristio. Uradio sam i onaj clear CMOS na ploci rucno.

Nista. Slike nema a sve radi. Crkla graficka?
( Imam garanciju)

Graficka je Gigabyte 12GB OC Gaming. Radila je oko 6-7 meseci.
 
Ok. Ovo je tek ludo.

Posle par pokušaja da pokrenem safe mode ukljucila se slika. I trajalo je 10 sekundi pre nego sto au ventilatori otisli na max i slika ponovo nestala.
 
Nije ludo.

U safe mode-u ne radi glavni video driver, već microsoft-ov generički "VGA" driver. To nekad daje šansu za sliku, ali ne i više od toga.
 
Isto se dešavalo sa 3090 i New World igri. Riknula grafa
 
Evo sad mi je radio u biosu na 5,6 sekundi. I opet crno. Ali bez fanova na max.

Nema vajde. Udje u windows, posle citavih 25 sekundi sa sve bios pokretanjem fanovi na 100% i crn ekran.

Kako kvar i nije kvar?
 
Ne znači da nije kvar, ako "radi" nakratko. Već, da jeste.

Preostalo ti je da je eventualno probaš negde drugde, radi potvrde i to je to.
 
Ništa... vadim i pakujem uz garanciju pa put pod noge. Hvala svima.
 
Samo me jedno zanima, da li si grafu drzao undervoltovanu, ili nista nisi dirao oko voltaze i gpu kloka ?

Ja uvek drzim kartu undervoltovanu u igrama (zbog temperature i potrosnje) pa me zanima da li bi to sprecilo ovu ili New World situaciju..

Nadam se da ce garancija brzo biti resena, bas je sr4nje kad ti se to desi, pogotovo u ovim vremenima
 
Nisam ništa podešavao. Out of the box.

Ne znam da li bi pomoglo jer nisam je štedeo a nije ni da je radila sada poslednji put. Pukla je posle 1 sekunde nakon što je igra učitala nivo.

Videću u ponedeljak ATOM ne radi vikendom... samo nemam blage iz kog rukava će da izvuku zamenu? Beše neće da vraćaju novac kad prođe prvih 6 meseci? Zaboravio sam zakone i pravila.

Već sam počeo po oglasim da tražim 1080ti ili 3070 lhr da premostim. Ko zna kada će rešiti reklamaciju i kako.
 
Gremlini!

Vraćam se sa testiranja ove moje nesreće od 3080Ti. Ljudi su pustili benchmark sintetiku, celu noc, ja sam instalirao i probao par igara.

Nikakvi problemi. Doduše procesor na test mašini im je neki celeron krš i 8 gb rama. 850w napajanje.

Ja se iskreno bojim da je uopšte i vraćam u PC. Jer mi sada ovo liči na neki problem koji je specifičan za moju konfiguraciju... Nisam pametan.
 
Verovatno je CPU ograničava da pkaže zube pa se ni ne ispoljavaju dotični problemi
 
Napajanje je i vise nego dovoljno, probaj ocistiti malo slot, najbolje ako imas neku cetkicu i conntact sprej, a moze i bez njega.
 
Ja bi je provrteo još jedared u testovima...
Furmark i OCCT,valjda su testirali i vram.
Mada danas ima gremlina koliko hoceš....ako je nešto vezano softverski.
 
@perafilozof Eto odgovora, 90% sanse da je od napajanja. @OldGadoguz dovoljno malo sutra, nedovoljna (Focus/Prime) <850w bi radila bolje, sve sto je Seasonic izbacio iznad 850W starije to (sav Prime visokih brojki), ne radi kako treba sa 3080 Ti/3090 6900 XT grafickama.

Los / Lose podesen Supervisor IC, najace nove graficke luduju, posalju previse suma/buke, istripuje se supervisor, greskom iskljuci napajanje. Svako prime >850w pre OneSeasonic revizije ima ovu gresku, a za posle navodno ispravili, ali se ne zna 100%, jer je ostao isti Supervisor IC kad je Aris proveravao, ...

Uzmi pozajmi krsteno napajanje neko da proveris, jer je velika sansa da je ovo u pitanju a glupost je u pitanju, cim se skine 12v sense zica, radi napajanja kako treba. Samo napisi koja mozes da pojazmis/koje bi uzimao, da ne uzmes opet Seasonic, ili Seasonic bazirano neko, pa ako si maler, da se opet ponovi.

Od novih Fractal Design Ion+ 2 Platinum 860W za 19900 din na primer, ali najbolje za svaki slucaj pozajmi neko krsteno >850w napajanje da proveris (Be Quiet!, Bitfenix, Cooler Master, Corsair, Fractal, FSP, MSI, Super Flower, Thermaltake, Adata).
 
Poslednja izmena:
Takodje Seasonic Focus, Antec EA750G, HCG 750, Asus Strix 750w, EVGA G6/P6, NZXT C750, Phanteks AMP 750. Samo nikako jace od 750w od ovih. Takodje ako je noviji Prime od 750W on je ok, zato sto je unutra Focus platforma isto. Samo nikako Prime >850w.

I naravno pristojno undervoltuj/underclock-uj karticu, i ogranici procesor dok budes testirao.
 
Poslednja izmena:
Nešto mi njegovi simptomi odskaču,ako je to pri ponovnom pokretanju pc-a treba da daje sliku.
Ako se aktivira zaštita ne bi mogao da pokrene pc bez prekida psu-a sa mreže...
Ne bih znao kako se manifestuje u praksi ..
Valjda bi se pc ugasio,nakon ponovnog pokretanja dobio bi sliku..
Ali da,videh da je prime ima taj problem,ali mi kod njega čudno, što ne isključujem ...
 
@perafilozof Eto odgovora, 90% sanse da je od napajanja. @OldGadoguz dovoljno malo sutra, nedovoljna (Focus/Prime) <850w bi radila bolje, sve sto je Seasonic izbacio iznad 850W starije to (sav Prime visokih brojki), ne radi kako treba sa 3080 Ti/3090 6900 XT grafickama.
Al čekaj malo. Kako posle 7 meseci rada i igranja tipa BFV na 1440p 144 fps-a sa svim mogućim opcijama uključenim da napajanje pravi problem kod jednih The Settlers koji su RTS?

Kažeš isključi napajanje? Ali meni PC radi, samo zamrzne, a ventilatori se vrte na 100% sva tri.
 
Al čekaj malo. Kako posle 7 meseci rada i igranja tipa BFV na 1440p 144 fps-a sa svim mogućim opcijama uključenim da napajanje pravi problem kod jednih The Settlers koji su RTS?
Lako usinalko skoro svakom se tako desilo, (ne odmah) nema pravila, malo se promenilo kako se graficka ponasa sto je normalno, i krece problem. S tim sto su tvoji simptomi pogresni, al opet, ako mozes proveri.

Takodje da li si koristio samo kablove od tog napajanja sto uz njega dolaze kad si menjao ?, nisi koristio od nekog drugog napajanja kablove ?

Plus ukljucivao si jedan kabl i jedan njegov 8-pinski u jedan na napajanja, nisu koristio onaj sto landara daisy-chain-ed sa istog kabla za vise PCI-E slot-ova na napajanju ? (Seasonic i ovde zakida u odnosu na konkurenciju, em su celi kablovi premalog obima [18AWG], em su im metalni pin-ovi za konekcije samo 9A, pa zato imaju ovaj guide za te najace graficke).


file-wmxIZfFmMF.png
 
Poslednja izmena:
Nisam toliki nub :)

Original kablovi što su sa napajanjem došli. Posle ih i promenio za drugi set. Nije pomoglo.
 
Ako nadjem vremena. Imam mnogo videa da pravim za YT kanal. Nema šanse sada da izdvojim sate i sate proveravanje jednog po jednog. Pričam nešto sa suprugom, da je na kraju prodam. Zadržim ovu 3070 jer ionako ne stižem više da igram ništa zahtevno, sve strategije za kanal.
 
Ako nadjem vremena. Imam mnogo videa da pravim za YT kanal. Nema šanse sada da izdvojim sate i sate proveravanje jednog po jednog. Pričam nešto sa suprugom, da je na kraju prodam. Zadržim ovu 3070 jer ionako ne stižem više da igram ništa zahtevno, sve strategije za kanal.
Pa kako da je prodaš kad nisi 100% siguran da je ispravna?
 
^ Ja se ne bih usudio da prodajem da sam na tvom mestu dok ne dam ili ne platim nekog da detaljno istestira (servisa koliko voliš), jer prvo ne bih hteo nekog da zajebem i drugo, ne bih hteo nekog da zajebem...
 
Pa to onda ide kao "neispitano".
 
Sve u svemu, novi Settlers ne igrati! :D
 
Al čekaj malo. Kako posle 7 meseci rada i igranja tipa BFV na 1440p 144 fps-a sa svim mogućim opcijama uključenim da napajanje pravi problem kod jednih The Settlers koji su RTS?

Ih, brate, kod mene na 6800 u 1440p RDR2 na ultra podešavanjima od 60-80, God of War sa uključenim FSR od 80-100, a krljava NBA 2K22 na 1920x1080 ima veoma česte dropove na 10-ak frejmova u sekundi kada liči na seckani film. Ponekad je i do igre.
 
Nazad
Vrh Dno