Šta je novo?

Da li je bolje igrati PES na PC-u ili na nekoj od konzola

Amras1878

Cenjen
Učlanjen(a)
16.09.2013
Poruke
5
Poena
151
Mnogi se pitaju da li je bolje igrati PES na PC-u ili na nekoj konzoli.PC naravno ima prednost najvise zbog grafike,ali konzole su ipak te na kojima smo najvise igrali sokera.Razliciti su ukusi i izbori zbog toga bih volio znati vase misljenja ilicna iskustva sa igranjem sokera i na PC i na konzolama.Unaprijed hvala:):):):):)
 
Sportske simulacije je uvek bolje igrati na konzolama, posebno ako planiraš da igraš online, pošto ima više i ima boljih igrača na konzolama, barem što se tiče sportskih simulacija.
 
Pa ako ne zelis online onda svakako na PC zbog bolje grafike. Svaki kineski dzojstik ce biti dovoljan za obe Pes/Fifa tako da to nije problem.
Ja cu Pes 14 obavezno igrati na kompu jer demo na ps3 me nije odusevio, vidi se da se muci sa igrom, pada fps samo tako, nznm kako misle da sklepaju MGS V na Ps3, FOX engine i jos open world :-\
 
pricam o offline igranju sa drustvom jer samo tako volim da opletem pes...u sustini totalno je sve jedno, igrali na ps2, ps3 ili pc, jer je zabava zagarantovana. ali sta bih ja voleo? pc, zbog modova i grafike, prikljucen na 42inca tv, sa bezicnim logitech dzojevima...to je po meni najbolje iz oba sveta...
 
Definitivno konzola. 32+ inca tv i fotelja, bezicni dzojstici. Pogotovo kad igras sa drustvom. Nemas potrebu da se svi nabijete ispred monitora.
 
To isto može i sa PC-jem. Jedina prava razlika je u multiplayer-u tj broju igrača.
 
Ja sam pre za PC. Za bilo koju igru. Jos ako nakacis i neki TV 40+ nema bolje...
 
Konzola definitivno! Uostalom idite u bilo koju igraonicu, pa vidite ko igra PES na PC-u, a ko na konzoli ;)
 
Pa to zavisi kako je konfigurisano u "igraonici". Da je PC povezan na LCD TV i na njega nakačeni wireless x360 gamepadi bio bi drugačiji slučaj.

Kao što sam napisao u svom prvom postu, konzole u sportskim simulacijama jedinu prednost imaju što se tiče online igranja, pošto ima daleko više igrača, pa samim tim i daleko više dobrih igrača.
 
I ovo lepo preraste u Konzole vs PC tema i to je to. Zavisi kakve su tvoje mogucnosti i kako mislis da ce tebi vise odgovarati. Ako vec imas veci ekran na kom ti je prikacen PC (ili buduci PC koji ces prikaciti na njega) onda PC, ako ne planiras da koristis veci TV ili ekran za PC onda ti je bolje konzola.. Biraj sam. ili ti uopste pitas generalno za misljenja.. A ne zbog sebe. Nista onda ne dobijas, svako igra kako mu odgovara i ne znaci da ce drugoj osobi to isto da bude dobro.
 
Najbolja je opcija 3.) Ne igrati pes uopste.
 
Ja pitam iz tog razlog zato sto nisam imao priliku igrati PES na pc-u,vec samo na konzolama.
 
A sta mislis kako moze da bude, da nema golmana i ima dve lopte? :) Mozes dobiti isto, bezicno iskustvo, ali sa boljom grafikom i dosta boljim petchevima.. Doduse sa Dualshock/Sixaxis gamepadima ne bas tako lako, samo odredjeni blutetooth dongle-ovi rade, ja igram sa Sixaxisom ali preko usb-a. Sa xbox gamepadom ili nekim drugim bezicnim dobijas konzolno iskustvo, sa prednostima koje sam naveo.. I da, brze ucitavanje svega, pocetno ucitavanje igre je minimum duplo brze na kompu..
 
Poslednja izmena:
I ja trazim BT pa da skinem Sixaxis sa usb kabla.
 
Moje iskustvo je da je najbolje igrati na PC-u. Moje drustvo i ja vec godinama igramo ili kod mene ili kod druga na LCD tv -u koji je povezan sa PC-jem . Hub-ovi su kupljeni odavno a i svako ima bar dva gamepada u vlasnistvu ja licno 4 :) za svaki slucaj:p
Drug ima u vlasnistvu PS3 ali ga nepailmo za PES kad se igra 2na2 igra secka i dosta je vise blura na PS3.

Secam se pogotovo kako smo se razocarali sa prvim PES - om za PS3 koji je izasao da li je PES 2009 ili 2010 nemogu da se setim kako je ta igra seckala pa ni 1na1 nije moglo da se igra lepo pljuvao sam po konzoli tada kao lud, neznam sta bi sa optimizacijom dok je na PC - u trcala igra u 60fps e tu ko se navikao da igra na PS3 nikako nije mogao da predje na PC tek tako.
Sto se mene tice PC sa dobrim gamepadom i Full HD tv is way to go za svaku igru.
 
Slazem se sa B-ZiGER-om. Po mom misljenju definitivno je najbolje igrati PES na PC-u, ali sa dobrim gamepad-om i naravno na dobrom TV-om! To praktikujem jos od fenomenalnog PES 6. Jedno vreme nisam mogao da se odvojim od PES 11 na PS2, ali od kada sam upgrade-ovao racunar sve se promenilo.
 
pc, ali samo zbog pecheva, jer na konozli nikad nemoze da se uradi kao na pc-u. a sad ko ima lcd/led jos bolje i komp zakaci haos, e sad jos bolje i bezicni djojstici i sve je full :D
 
nisam ljubitelj fudbala ili bilo kakvih sportskih igrica ali mislim da veca populacija ljudi igra na konzolama i samim tim verovatno i ima kvalitetnijih igraca. cenim ja da je bolja grafika na pc ali meni bitnija atmosfera pa kako se gde ko snadje dal na pc ili na konzolama totalno mi je svejedno. ja planiram uskoro fullHD led projektor pa cu da probam bas fudbal po celom zidu
 
Poslednja izmena:
Najbolje na PCu na 17" monitoru i kineskim joypadima :d:d
 
Nazad
Vrh Dno