Šta je novo?

Da li je 5 GHz wifi = 5G mobilni internet ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dada13

Poštovan
Učlanjen(a)
11.10.2014
Poruke
97
Poena
59
Pozdrav.
Imam Sbb-ov ruter Ubee i mogu podesiti da salje Wifi signal na 2.4Ghz i 5.0Ghz.
Ako ukljucim na 5.0Ghz,da li je to 5G internet?
Hvala.
 
ne zbunjuj čovjeka nepotrebno.

5 gHz je radna frekvencija 802.11ac standarda, iliti WiFi 5 generacije. (običan wifi, b, g, n, radi na 2.4 GHz)
5g ili 5. generacija prenosa podataka preko mobilne mreže, operiše na frekvencijama od 30 do 90 GHz (mikrotalas, blisko opsegu radara),

ali zračenja određuje i talasna dužina, i još par parametara.

šaljem ti i jedan zgodan grafikon, da bi otprilike stekao preCtavu o čemu se radi.

e, sad, oko štetnosti pojedinih zračenja, imaš različitih mišljenja, koja su ponekad i oprečna.


frekventni opseg.jpg
 
Poslednja izmena:
Znaci imamo 2G i 5G internet na SBB-u :ROFLMAO:

Ne znam zasto se sirom sveta, a ne samo kod nas mesa sta je 5ghz i 5G, meni ni jednom nije doslo do zabune sta je sta.
 
eee, za tebe onda bambi plus !
 
Znaci imamo 2G i 5G internet na SBB-u :ROFLMAO:

Ne znam zasto se sirom sveta, a ne samo kod nas mesa sta je 5ghz i 5G, meni ni jednom nije doslo do zabune sta je sta.
Pa da ne bi mesao, zato je pitao covek sta je sta. Profesor Kokan mu je lepo objasnio.
 
Nismo valjda i ovde dosli do price o opasnom zracenju 5G mreza?
 
5g ili 5. generacija prenosa podataka preko mobilne mreže, operiše na frekvencijama od 30 do 90 GHz (mikrotalas, blisko opsegu radara),
Ne bas, radi 5G i na dosta nizim frekvencijama, FR1 je sub-6GHz(3.5GHz se dosta koristi po Evropi) i FR2, tj mmWave ~24GHz-52GHz. Ne ide bas do 90. ;)
 
Pa dobro covek se zbunio , na Xaiomi mobilnim telefonima kada se konektujes na 5GHZ WIFI mrezu pise 5G.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno