Šta je novo?

Da li je 32'' 1440px prevelik monitor za kodiranje?

Dvoumim se izmedju 27'' i 32'' 2k... najvise bih korisrio text editor Sublime za kodiranje... zanima me da li je po vama ovo mozda prevelik monitor za programiranje?

Inace nasao sam 32'' za stvarno dobru cenu

https://www.ctshop.rs/aoc-q3279vwfd...rice_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=0a87
Imam taj AOC. Radim kodiranje, malo sam corav :), pa mi odgovara vec povrsina. Imao sam 27 FHD i svkako dosta bolje na 32 sto se tice prostora. Nije preveliko, taman je.
Mada jos uvek drzim pored 21" Samsung iskosa. Taman je velicina za bocni jel veci bi smetao.
 
u jednom poznatom shopu sledeci Dell-ovi po 60k din:
Dell P3221D IPS monitor USB-C 31.5"
Dell S3221QS VA 4K zakrivljeni monitor 31.5"
Dell S3220DGF VA gejmerski zakrivljeni monitor 31.5"

I dalje ostaje opcija LG34WN750-B
Utisci? LG vs Dell-ovi?
 
Poslednja izmena:
Iskreno ja bih isao na poslednji. QHD je sasvim dovoljan na 32" a razlika je osetna izmedju 165Hz i 60Hz. Pogotovu sto ces 4K verovatno skalirati pa onda dodje slicno :)
 
Nema na cemu :)
Kao sto sam vec spomenuo, ako hoces pravu zamenu za 2x24 onda ti treba neki ultrawide 34" :)
 
Kod uvoznika trenutno nema 34wn750...
Šta mislite o ova dva modela 32qn600 i 32gn600...
Prvo, cena ova dva je dosta niža nego prvi, nije zanemarivo...
E sad:
  • jeste da nije full zamena za 2x24", ali ne radi se non-stop u režimu dva monitora,
  • jeste da nema automatsko podešavanje prikaza dva,tri prozora kroz aplikaciju, ali opet, kao stavka 1, ne koristi se non-pa će se ručno podesiti
  • za veći deo "normalnog" rada slika neće biti razvučena....
Kako vam se čine ova dva modela, jedan je ips,75hz,frc - drugi va,165Hz...
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/57031ae3b0
Šta mislite, ako bih išao na neki od ova dva - šta predlažete?
 
Ne znam kakav je prvi...
Drugi je dobar VA gaming monitor, imaš test 32GN650 na RTINGS, isti monitor samo što GN600 nema podešavanje visine.

Opet, imaj u vidu razlike između IPS i VA panela, šta bi ti više odgovaralo...
 
Nazad
Vrh Dno