Šta je novo?

Da li inkjet stampac moze mesec dana bez stampanja

supernaut

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2003
Poruke
87
Poena
610
Nameravao sam da uzmem EPSON L1250 EcoTank ali...
Jedan drug mi rece da je imao slican epsonov stampac i da mu se zapusio, ali se ne seca koliko je to vremenski bilo, mesec, dva, ili dve, tri nedelje?

Da li moze najmanje mesec dana da se ne odstampa nista a da se stampac ne zapusi?
Ili da ne bih rizikovao bolje onda kupiti laserski stampac u boji.
 
Ma ne može ni nedelju dana ali nije neki problem, EPSON u okviru svog softvera ima tool koji sređuje to.
 
Meni stari HP 5740 Deskjet, bude skoro po 15-20 dana bez štampe. Ali tu su kertridži...
 
Nista strasno mu nece biti ne sikiraj se. Mislio je priizvodjac i na te uslove jer nisi jedini.

Samo ga ukljuci bar jednom u 2 nedelje da ocisti glavu. (samociscenje)
Svakako u softveru ima ,cak i na Android app (ako taj ima pristup preko smart app) da ukljucis ciscenje. Isprinta 1 , 2 stranice i vozis dalje.
 
Da, možda nekad prvih par strana bude bleđe ili isprekidano dok se ne "zalaufa", ali posle šljaka. Naravno to u slučaju ovog štampača iz teme nije baš preporučljivo, jer kod mene i ako zapekne kertridž, lako se zameni i ima da se nadje jeftino...
Naravno pričam za crno-belu štampu, kolor i ne koristim ( nemam kertridž). Uglavnom inkjet je dobar ako imaš dosta materijala za štampanje ili ne preduge pauze u štampi. Mada što kažu ostali, makar jednom nedeljno nešto bzv odštampaš ili uključiš to samočišćenje.
 
Ako mora da se na manje od mesec dana odstampa nesto da ne bi bilo problema nije to za mene, bolje onda neki laserski da vidim... stampaj i zaboravi na uredjaj, pa opet...
Ako imate predlog za neki kolor laserski do 30.000 kazite.
Hvala
 
Ne bih se kladio da mora tako cesto u inkjet ketridz varijanti. Ja stampam jedan list u tri meseca i radi normalno stampac, i jedan XL ketridz mi tako traje godinama. Jeftin Canon MG2500 stampac.
 
Stvarno ne znam.. sigurno bih pre bih uzeo taj koji sam spomenuo ili slican nego laserski, ali tek ako bi neko ko ima slican model potvrdio da moze mesec dana i vise bez stampanja.
Ali spomenuh gore na pocetku jedno iskustvo sa slicnim modelom i plus komentari ovde idu ka tome da je moguce da ako se ne stampa duze, nedelju, dve, moze doci do zacepljenja, a kamoli gde ja ne bih stampao najmanje mesec i vise.
 
Stampace sa mastilom samo ne treba iskljucivati. Neka stoje ukljuceni i kada se ne koriste i sami ce osvezavati da ne sasue mastilo.
Ako ih iskljcujete, opet nije problem - imaju Epsoni softverski reseno to.

@supernaut , eto imam EcoTank godinu dana, pitaj. Stampam 95% vremena crno ostalo kolor ili iz potrebe ili da raradim boju.
^ ispod ovog posta, sa linka, imas jos nekoliko mojih postova na toj stranici.
 
Koristim Epson L382 malo više od četiri godine - desi se da ređe štampam (pauza od mesec-dva) i nisam imao (nerešivih) problema sa njim.
Kad prođe malo više vremena od prethodne štampe, pustim čišćenje glava (ako ima potrebe) i to je to.
Zavisi i za šta ti treba štampač. Laser je uglavnom dobar za sve osim fotografija, dok je cena štampe (bar kad sam poslednji put gledao) na strani CISS štampača. Meni set boja traje mnogo duže nego kod prethodnog kolor lasera (neki HP), a cena Epson boja je slična dopuni laser tonera.
 
Kakva je situacija sa laserskim (mono) stampacima, ukoliko se duze vreme ne stampa? Recimo par meseci ne bude nista za stampanje, da li ce toner da "zapekne" ili slicno?
 
Ja sam imao Canon G seriju, preko leta nismo bili kući jedno mesec dana i zapekao. Nosio i u servis da probaju i nema spasa, samo da se menja glava a ona košto ko nov štampač. Dok je radio bio je super ali od tada samo laser.
Na kraju kupio polovan kolor Brother laser za cenu Canon G, neki srednji nivo. I tu se malo mora obratiti pažnja na dostupnost tonera i koliko može strana jedan toner može da izvuče.

Laser može da stoji ihahaj bez problema, nema da brineš.
 
Kakva je situacija sa laserskim (mono) stampacima, ukoliko se duze vreme ne stampa? Recimo par meseci ne bude nista za stampanje, da li ce toner da "zapekne" ili slicno?
Imam punoletni HP 1020 (laserski), i poslednjih par godina odstampam po nekoliko stranica maks 2 puta godisnje.
Toner je poslednji put menjan 2015-16 i jos uvek ima kvalitet stampe kao kada je bio nov.
 
Hvala na informaciji da moze mesec dana... a i vise, bez stampe. Uzecu onda Epson L1250
Ako nisi vec kupio potrazi temu ... neko na forumu je krajem prosle godine kupio novu Kyoceru color laser za 18k din.
Ja imam u firmi laser HP1100 A iz 1998 god :D, toner je vrv star 20god, sluzi ako neko ostane bez tonera a nema rezervnog za taj printer. Jos uvek korektno stampa.
 
Ja imam HP 7740, do sad nisam uopste vodio racuna o tome dal ce kertrizdi da zapeknu, a bilo je i vecih pauza sto se stampanja tice. Ono sto je iritantno je da ako je jedan kertridz prazan nema ni crno belog stampanja. Jednostavno moras kupiti kertridz. A cene kertridza ne smem ni navesti :ROFLMAO:
 
Nazad
Vrh Dno