Šta je novo?

Da li ima neko daljinski za Samsung soundbar HT-WS1G (oznaka daljinskog AH59-02196A) a da mu ne treba?

Excalibur

Slavan
Učlanjen(a)
04.01.2008
Poruke
513
Poena
330
Posto ne znam u koju temu da ubodem, postavio sam ovde.
Rikno mi daljinski. IR dioda sama od sebe svetli (provereno kamerom da nije skroz riknuo). Rasklopio, nisu kontakti, ocistio dodatno za svaki slucaj i opet isto. Izolovao sam gde je problem, jer taster za navigaciju gore kao da je u konstantnom kontaktu. A ne mogu da vidim gde linije vode (da li do cipa, tranzistora i sta god vec najsitnijeg na ploci (mozda kondenzator odlepio), odustao sam od istog.

Pretrazio sam KP, prodavnice i niko nista.
Koliko sam video, daljinski je kompatibilan sa modelima HT-WS1, HT-SB1R, HT-SB1G, HT-WS1R, HTSB1G, HTWS1G, HTWS1R, HT-SB1

Ako slucajno neko ima visak daljinskog (da mu je taj model soundbara riknuo ili slicno), bio bih vrlo zahvalan da besplatno udeli ili za neku sitnu kintu.

Ako treba, neka moderator prebaci temu u pravi odsek.
 
Poslednja izmena:
To tek u ponedeljak. Za sada sam ovako morao da postavim, a i u slucaju da Samsung nema ili njegovi servisi.
 
Imas jedan na kupujem prodajem. Prodavac je iz Nisa,ne pise cena.
Ja imam ovaj sound bar i optickim kablom je povezan sa tv-om. Kontrolom zvuka na tvu kontrolise se i sondbaru tako da njegov daljinski retko koristim.
 
To sam video. To su oni Aliexpress/Amazon daljinci, koji imaju oprecene recenzije, a neki od njih su ili je crkao posle par dana ili radi, a ima komentara kako dugmici se ne vracaju u pocetni polozaj zbog lose gume.
 
To sam video. To su oni Aliexpress/Amazon daljinci, koji imaju oprecene recenzije, a neki od njih su ili je crkao posle par dana ili radi, a ima komentara kako dugmici se ne vracaju u pocetni polozaj zbog lose gume.

Ja za moj Hi Fi , TV , Klimu, Svetlo koristim mobilni sa IR. Ne trebaju mi dest daljinca.
 
...mmmm OK. A kako da zena upali zvucnike, koja nema mobilni sa IR? Nemam ga ni ja. Think people, think.
I kakvo ti je to svetlo uopste koje ima IR kontrolu, osim ako nemas neki hub koji je IR?
 
To sam video. To su oni Aliexpress/Amazon daljinci, koji imaju oprecene recenzije, a neki od njih su ili je crkao posle par dana ili radi, a ima komentara kako dugmici se ne vracaju u pocetni polozaj zbog lose gume.
E to ne znam. Pitaj lika koja je cena pa prepakuj dugmice od tvog daljinskog.
Meni se sound bar uljucuje automatski sa ukljucenjem tv,a iskljucuje 15min po iskljucenju tva.
 
E to ne znam. Pitaj lika koja je cena pa prepakuj dugmice od tvog daljinskog.
Meni se sound bar uljucuje automatski sa ukljucenjem tv,a iskljucuje 15min po iskljucenju tva.
Stariji je soundbar, nema HDMI, tako da ne mogu da koristim CEC. Ima 3.5mm i optiku, a vezan je samo za komp preko optike.
 
I moj je star 10tak god i isto ima samo opticki i 3.5mm.Optickim je spojen na tv,na tvu odabran spolni izvor zvuka i kontrolise ga daljinac od tva samsung D serije.
Probaj da nadjes taj daljinac,on kontrolise soundbar u potpunosti.
 

Prilozi

  • IMG_0598.jpg
    IMG_0598.jpg
    234.6 KB · Pregleda: 14
  • IMG_0597.jpg
    IMG_0597.jpg
    286.4 KB · Pregleda: 12
Setio sam se jos neceg :) Da bi se soundbar ukljucivao kada i tv mora se na daljincu pitisnuti dugme power link, na soundbaru ce ona bela dioda zasvetleti 3 puta.
Ne znam da li ce to raditi kod tebe jer ti je povezan na komp. Ako nadjes ovaj daljinac sa slike gore smart dugme menja dugme power link dugme na originalnom daljincu.
 

Prilozi

  • InkedIMG_0597.jpg
    InkedIMG_0597.jpg
    286.9 KB · Pregleda: 12
  • InkedIMG_0599.jpg
    InkedIMG_0599.jpg
    265.7 KB · Pregleda: 12
E taj desno sa zadnjeg posta je isti sto mi je gekno. TV mi je LG.
 
Nazad
Vrh Dno