Šta je novo?

Džabalesku crtanije onlajn

Ima Crop, ima Image Size, što se mene tiče, više nego dovoljno :)...
 
ma bre, ja izgubih pola sata zezajući se na ovome, previše je dobro da bi bilo free i online...
 
Super je program za web aplikaciju! Ono što me najviše oduševljava je to koliko se brzo učitava i kako lepo radi. Doduše, ima par bagova, mada ni oni ne kvare dobar utisak.

Ovo je još jedan očigledan dokaz da se korisnički programi "sele" na Internet ;)
 
Beta ljudi, beta.

Kad završe release, pretpostavljam da će se za registraciju naloga plaćati neka godišnja pretplata, a bez toga ne može finalna slika da se snimi na lokalni disk, već samo u neku galeriju kod njih. A tamo može da se vidi valjda samo kao deo flash galerije.

Mislim, radiće ljudi screenshotove, ali... :S:
 
Poslednja izmena:
Ma super je program, jedino što sam primetio je da ima problema sa layerima jer se odsecaju ako odu van granice crteža. Što više ovakvih programa (besplatnih), to bolje.
 
Zamisljam kako Adobeovi advokati sa smeskom na licu zadovoljno trljaju ruke. Daj Boze da ovo ostane free, cini mi se da ce Adobe da ih kupi za "saku dolara".
 
Gimp je maltene neupotrebljiv za neki ozbiljan rad, sem uz neki nadljudski napor. U toj sferi je Photoshop bukvalno nezamenljiv. Za neke sitne obrade slika će se ovakvi web programi uskoro postati najbolje rešenje, bolje i od Gimpa jer nema šta da se instalira, a od alata je sve tu.
 
Poslednja izmena:
Igrao sam se jos ranije stim.. ali fazon je sto se vec uveliko sprema nesto mnogo ozbiljnije [online].

Aviary radi na jako bolesnim programima i to ne samo za crtanje, nego i font menadzment, vektor program itd.
Jos ranije su najavili tuce programa, a sad pisu samo o par, ali najbitnije je Feniks [Phoenix] koji je u beta fazi.
Ne znam da li je dostupan svima, ja sam jos ranije imao srece da ga isprobam u closed beta testu.

Znaci Phoenix FTW! [direktan link ka editoru]

Super su ovi onlajn programi za crtanje i obradu fotki.. jako lepo napreduju i imaju tendenciju da budu barem upola toliko ozbiljni i puni funkcija kao fotoshop od pre 10ak godina :)
Naravno najbolja stvar u celoj prici je to sto su skroz besplatni [za sad].

ps. Za Photoshop Express preprostavljam da vec svi znate, posto su smarali na svim mogucim i nemogucim medijima o "onlajn verziji fotosopa" :rolleyes: Jako, jako zaostaje za gorenavedenim programima..

pps. silver jel si namerno stavio "crtanije" ? :d
 
Ja moram da iznesem jos jedno svoje zapazanje. Tipa, ja radim neki dizajn\pripremu\kodiram nesto... Ko meni garantuje da su moji podaci, moji podaci. :D

Ja pravim nesto, a neki cika haker na svom ekranu gleda moj rad. :D
 
Pa nije ti ovo bas za dizajniranje :D

Kontam te.. niko ne bi zeleo da mu radovi ili slike lutaju po netu ili da neki haker radi snjima sta god 'oce..

Valjda ce prebaciti te aplikacije na secured servere.
 
Ja moram da iznesem jos jedno svoje zapazanje. Tipa, ja radim neki dizajn\pripremu\kodiram nesto... Ko meni garantuje da su moji podaci, moji podaci. :D

Ja pravim nesto, a neki cika haker na svom ekranu gleda moj rad. :D

Ko ti garantuje da ti neki čika i sad ne gleda tvoj rad, čita tvoje mailove itd?
 
Ako ovo pročita neko iz PTCa odmah će da postane man hunt za NN licem powered by medijski javni servis. :)

Tačno, ne može niko da mi garantuje. Mada šanse za tako nešto ovde u Srbiji su relativno male (zavaravam ove što me prisluškuju).
Moja zabrinutost je vezana za web aplikacije, za desktop si opet koliko toliko siguran, mada kada budu kupili SSL onda više neće biti free. Osim ako ne budu krenuli sa reklamama.

Zamisli, crtaš, menjaš brush i umesto otiska brusha koji si izabrao ostane ti Google Ads. :)
 
Mene je odusevio program. :) Bas je interesantno. Mnogo bolje od klasicnog painta.
 
Što se tiče Painta, pogledajte onaj paint.net, isto besplatan program ;) www.paint.net
 
hm .. ja sam prema ovome skeptichan, i to bash. ne bih znao zashto, mada imam par ideja ...

pa cisto da priupitam, poshto sam sa grafichkim dizajnom naoruzan do zuba - sobzirom da smo u srbiji, i stizu nam najnoviji Creative paketi na izvolte za dzabe (i torrent je vrsta "dzabalesku-a") shta fali sledecoj kombinaciji, pa da mora SUMO da se koristi (koji btw ima neosporan kvalitet kao alat) -

Photoshop CS3 + Paint.NET

prvi za tezak rad, za ludilo, drugi za veoma brzu obradu slika, sa veoma dobrim opcijama koje su pojednostavljene .. ?

inache, shto se tiche samog sadrzaja - SVAKA chast onom ko je napravio aplikaciju, dokle se stiglo sa RIA, ovo je neverovatno.

heh, evo shta pishe sa Source-a sumo paint-a:

Smart developers always View Source.

This application was built using Adobe Flex, an open source framework
for building rich Internet applications that get delivered via the
Flash Player or to desktops via Adobe AIR.
 
Poslednja izmena:
Ti bas volis da pada kisa kada je parada? :)
Toj kombinaciji fali to sto je SUMO legalan i mozes da mu pristupis sa Maca, WinPC, LinuxPC.
 
Nisam mogao a da ne primetim Credits koji se pojavi na glavnoj strani kada se ulogujete, ako imate account. Na pocetku ih imate 1000. Cemu sluze?
 
cini mi se da je sve pocelo sa Kuler-om, aplikacijom koju je sam Adobe razvio da bi demonstrirao tada novi Flash 8. U sustini u flashu moze danas sve da se napravi, pogotovo od kad je moguca perpixel kontrola...

nego, meni mnogo impresivnije je 280slides.com - cist HTML + JavaScript ;)
 
Nazad
Vrh Dno