Šta je novo?

Cudan problem sa LG TV gasi se standbuy led indikator i nece da upali

AmilDinsio

Slavan
Učlanjen(a)
23.05.2007
Poruke
476
Poena
320
Imam LG LCD 32" nije smart. U poslednjih mesec dana kad je TV ugasen ugasi se led indikator standbuy i onda nece da se upali ni preko daljinca ni preko power tastera koji je lociran ispod tog indikatora. Kad izvadim kabl za napajnje i ponovo ga vratim u u produzni, ponovo se upali led indikator i onda ga najnormalnije upalim na daljinac.. Glupo mi da ga nosim u servis kad posle naknadnog ukjicivanja radi ok.
 
Možda nešto oko power save setovanja?
 
Proverio sam to nije, sad nece da se upali iako je upaljena standby lampica. Ne znam da nije crkao onaj ispravljac sto ide kabl u njega pa u TV. Da li to moze megde da se nabavi
 
Moguće da je do adaptera, ali bolje proveriti (uzmeš na probu od nekoga). Verovatno može da se nabavi, bar zamenski. Nisi naveo tačan model TV-a, a ni karakteristike adaptera za napajanje.
Šta je bitno:
-Izlazni napon (u voltima "V") - mora isti
-Izlazna struja (u amperima "A") - minimum ista, može veća naravno
-Isti konektor za priključenje na TV
 
TV je LG 32LJ510U, na adapteru pise 19V napon i 2,53A struja. Da li mora adapter od LG ili moze od nekog drugog proizvodjaca.
 
Ne mora LG, koliko videh ima samo + i - od kontakata. Može i od laptopova koji često rade upravo sa 19V adapterima, samo da i konektor odgovara.
 
Vazi probacu mozda adapter zeza jer slika je bila ok.
 
Nazad
Vrh Dno