Šta je novo?

Cudan problem sa combo ves masinom i susarom

Excalibur

Slavan
Učlanjen(a)
04.01.2008
Poruke
513
Poena
330
Dok cekam servis da dodje, posto masina ce se vec drugi put servisirati, jer ne susi dobro (skracuje program nenormalno), danas se desilo nesto cudno.
Dok sam bio u WCu, masina na programu za susenje se sama od sebe iskljucila, ali na ovaj nacin: displej se ugasio, ugasili se LEDovi, kao da sam iskljucio masinu, ali masina je i dalje radila. Ni jedan taster nije radio, osim power tastera koji sam zadrzao (rezim sluzi za naglo gasenje) i odmah sam upalio i sve se normalno popalilo.
Da li je programator odlepio u trenutku ili sta vec?
Pritom, pumpa se cudno cuje tj. onaj deo gde je lint trap (iliti kao na svim ves masinama u donjem desnom uglu). Zvuk je kao da zuji (electrical noise) i povremeno hoce da zakrlja. Nema nista, posto na nedelju dana izvucem taj deo, da proverim da li se nagomilalo smece od susenja.
 
Definitivno je elektronika u problemu, da li zbog toga ne suši kako treba- moguće do izvesno. Što se pumpe tiče, proveri filter pre nego što dođu serviseri ali to nema veze sa inicijalnim problemom, to je problem do lošeg kvaliteta pumpe koje se koriste.
Moj savet, serviseru kaži da se to gašenje često dešava baš tako kako si opisao
 
Poslednja izmena:
He, i ja sam pomislio
 
Beko
Definitivno je elektronika u problemu, da li zbog toga ne suši kako treba- moguće do izvesno. Što se pumpe tiče, proveri filter pre nego što dođu serviseri ali to nema veze sa inicijalnim problemom, to je problem do lošeg kvaliteta pumpe koje se koriste.
Moj savet, serviseru kaži da se to gašenje često dešava baš tako kako si opisao
Kao sto sam naveo, filter gledam na nedeljnom nivou. Uglavnom nema, kad ima ocistim.
A to zujanje kao da dolazi iz tog dela gde je filter. Bar po sluhu. Zvuk je kao da oni snimci kad se stvori elektricni luk od par desetina hiljada volti. Naravno, slabije jacine u glasnoci. Nije svaki put, ali uglavnom kada startujem susenje posle pranja.
Sto se tice gasenja, to se desavalo i pre nego sto je prvi put servisirana. Par puta sam je zatekao skroz ugasenu (nema indikatora koji trepti kod tastera, kada zavrsi masina i stavi sebe u neki standby rezim). Kad je serviser ocistio neki "kanister" iza od linta (tragovi odece), koji je redovan problem po serviseru, masina je radila normalno sledeca dva meseca, do ponovnog problema. Pritom, do orvog problema, radila je jedno 3.5 godine bez problema.
Sumnjam na tri stvari, a sve tri mogu biti problem odjednom. Programator, senzor i pumpa.
 
Poslednja izmena:
Tada pumpa radi na prazno pa se čuje zvuk prenošenja vibracija na šasiju, normalna pojava u principu
 
Fazon je sto se ta pumpa nije ni cula tako tih 3.5 godina. A i ne radi na prazno, jer vlagu/kondenz izbacuje kroz pumpu, tj. isto crevo za izbacivanje vode. A i uvek postoji malo vode posle pranja u tom delu, sto je normalna stvar kod svih ves masina, bila combo ili ne.
 
Problem 99% i jeste sto se nakupilo prasine, to je generalno najveci problem kod masina za susenje.
Ne rece koja je masina?
 
Gore sam naveo - Beko
Ali, tek se za 3.5 godine nakupilo u tom kanisteru iza bubnja, tesko za dva meseca ponovo.
 
U pitanju je kombinovana mašina za pranje i sušenje bez toplotne pumpe?
 
Nazad
Vrh Dno