Šta je novo?

Crypto Football - BALLZ

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

darkoj89

Cenjen
Učlanjen(a)
25.01.2021
Poruke
1,039
Poena
175
Otvorio bih novu temu, vezanu za ovaj projekat i coin, za koje sam saznao prvo ovde na forumu.
Naime, u pitanju je igrica, fudbal, vrlo interesantna.
Igra se protiv drugih igraca, racunaju se postignuti golovi u dobijenim utakmicama.
Postoji rang lista koja pocinje svakog prvog u mesecu. Najboljih 250 se nagradjuje coinom ballz.
Ja sam za 3 dana igranja dospeo na 97 poziciju i dobio coine u vrednosti od oko 30$.
Prvih 10 nagrada je trenutne vrednosti oko 300$.
Odlicno za ubijanje vremena,spoj dobrog i korisnog :)
 
Odlicna igrica, svi veci holderi cekaju svetsko prvenstvo krajem godine , da bi krenuli mozda sa prodajom.

Takodje postoji akcija za ljude koji pomazu oko promocije na Tviteru (promo BALLZ u komentarima, postovima.. ) na 50 objava dobija se ballz..tako da nije samo fudbal..moze i aktivnost na drustvenim mrezama.

Tim razmislja u pravcu bolje da plati memberima za promo nego nekim ljudima sa YT
tim je podelio telegram grupe prema broju ballza

ljude do 150k ballz, od 150 do 500k ballz, preko 500k ballz

shodo tome se i doziraju informacije.

Svako ko prebaci odredjenu kolicinu javi se adminima da ga ubace u grupu iznad.
Na pocetku svakog meseca se resetuje lista takmicara i svi krecu iz pocetka, danas je 1 maj i vec ima 200 takmicara na listi, prosli mesec je zavrsen sa preko 2000 ljudi koji su makar jednom odigrali utakmicu i postilgli gol

1651439207069.png
 
Poslednja izmena:


crypto.com je glavni sponzor Svetskog kupa

Kripto i fudbal su sve vise povezani..

Odlicne vesti vezano za BALLZ token

 
Poslednja izmena:
Da vidimo ko je koliko u minusu :ROFLMAO:

Ja ~200$, zamenio neku Idenu na Palačinci pre par nedelja, tako da i nije toliko strašno...
 
Ja nisam usao za 1500, kupio sam za priblizno 1 bnb, kad je malo skocio vecinu sam prodao, a to sto mi je nesto ostalo je od nagrada od igrice.
 
Nisam ispratio sta se u stvari desilo?
Bio na poslu, pa posle zevao u lunu :)
 
Nisam ni ja, dok kolega nije okacio da se sve raspalo. Pa vodja pobegao sa lovom, klasika.
Tako da sad u kriptu krecemo opet od nule... Ti si uzeo 1k za 10 minuta, ja se nadam da cu za par godina. :D
 
Vec mesecima sam cekao na short lunu, i ispratio sam, danas dolazim kuci i gledam 1.5, vidim krece fomo, i mislio sam odmah na 2 da prodam, kad ono raketa ode na 3 :) to je bilo cisto srnj... :)
Da ti ne pricam ostatak portfoila koji mi je skrsen :)
 
Poslednja izmena:
"Pošto očigledno svima nama fali neki zaključak, odlučio sam da napravim isti sada ovde...
Alex - kreator BALLZ tokena je odbijao da izvrši sva dugovanja koja je imao prema moderatorima i glavnom developeru Joksi. Joksa je čak u jednom trenutku morao da da novac iz svog džepa kakao bi serveri neophodni za rad igrice nastavili da rade nesmetanu.

Nakon toga, par ljudi se usprotivilo Alexu koji je odbijao da da zajednici bilo kakav komentar, BNB koji se skupio u presale-u se najverovatnije je otisao alexu u dzep koji ga je kasnije koristio za manipulaciju cenom. Alex je u jednom trenutku postao paranoičan i krenuo je da izjavljuje nepovezane stvari - da ga je Joksa hakovao, da ne želi da preuzme server od jokse i da mu Kardiachain na neki način smešta.
Sve u svemu dolazi se do zaključka da je Alex prevario ljude za lepu količinu novca.
Ovaj projekat je mrtav i nije ga moguće pokrenuti ponovo iz prostog razloga jer Alex ima SEED za kontrakt projekta.

Nasa ideja inicijalno je da se pokrene potpuno nov projekat, sa novim tokenom koji ce se koristiti za igru. Ideja nam je takodje da taj projekat bude potpuno transparentan i da tim ljudi koji radi na njemu bude potpuno transparentan sa zajednicom.
Takodje, jos uvek razmisljamo kako da pomognemo ljudima koji su izgubili mnogo novca zbog gore pomenutog prevaranta, jedna od ideja je preko airdropa ali to vec treba da se odredi uskoro. "
ljud koji su radili na igrici, marketingu, sajtu..su i dalje tu.. samo osnivac tokena je izgleda odlepio psihicki i to je svorilo fud da se svi istresu..
najcudnije od svega on je dugo (6-7 meseci..) po telegram grupama pomagao mnogima savetima..
 
Kakav airdrop, kakvi bakrači. Klasična prevara. Nema sumnje da su vrhunski programeri radili na projektu, ali to ne znači da nisu svi podelili pare međusobom.
 
nisu jer svi se javljaju na telefon, hoce da objasne ljudima da zele oni svoj projkat jer ljudi hoce da igraju igricu i dalje..alex nije vlasnik igrice , samo tokena.
Planovi su da igrica zazivi jer ima preko 2000 igraca
zanemarite airdrop i ta sila obecanja to su jos emocije..pitanje da li ce to stvarno biti.. vise mislim da ce ce se ici na restart igrice kao same i ako bude prihvacena da se igra da onda krene druga prica oko tokena ..

sva pitanja mozete da pitate u istoj telegram grupi..vecina dev je tamo jedino se Alex ne oglasava
 
Steta, dobra je igra bila stvarno zarazna. krastavac nije covek ostao imun na 10-ine hiljada evra i to je to. Pa propade jedan projekat kao luna, a kamoli ovo... Kazem jos jednom stvarno steta, bila je dobra prica.
 
Pored toga sam citao u drugoj grupi da je Alex vec imao nekoliko projekata koji su "propali" . Kazu da je to "pomaganje" svima ustvari da stekne neko poverenje da ljudi uloze....
 
zato i jeste poenta da ustvari on je samo povezao ljude koji su napravili sve ostalo..igricu, marketing, sajt...ti ljudi su i dalje tu..
posto je market kaka jeste..najverovatnije nece izbacivati svoj token nego da se vati igrica u zivot ok se ne smiri ceo market na nekim nivoima inace ja bas sipanje u bunar
Pored toga sam citao u drugoj grupi da je Alex vec imao nekoliko projekata koji su "propali" . Kazu da je to "pomaganje" svima ustvari da stekne neko poverenje da ljudi uloze....
9 meseci pomaganja ?
slao slike adrese pasos ljudima... tesko da tako neko radi ko je scam od pocetka...
 
Ne znam, nisam toliko upucen, samo citam sta drugi pisu. Ali nije ni bitno, ballz token je propao, steta zbog igrice, ne znam da li to sad moze nekako da se drugacije odradi? Neki novi projekat, pa onda da se odradi airdrop. Znam da je na SmartDefi bio jedan projekat Volcano valjda pa je dev napustio projekat, i onda ga je drugi dev uzeo pod svoje i nazvao lava, pa je svim holderima volcana ( morali su poslati svoje volcano tokene na adresu ), dao 1:1 novi token lava, i tako sada ta Lava ima neku svrhu, i svi su sretni :D
 
da token je propao..sve ostalo ima super potencijal
 
11. maj 2022 U nastavku ćete pročitati zašto i kako se desio krah projekta Crypto football.

Ovo saopštenje pišu članovi tima i neki od glavnih investitora CF projekta.

1. Rad i napredak igre i projekta je išao po planu ili čak i bolje - od presale 1. aprila do danas. Investitori nisu prodavali ballz, igrači su igrali i bili neverovatno angažovani u TG grupama, marketing je pravio planove i čekao pogodniji trenutak da krene u ofanizivu, neumorno se radilo na ispravljanju bagova i unapređenju same igre. Tim je savršeno funcionisao.

2. 11. maja, product owner Alex optužuje glavnog deva Joksu da pokušava da ga hakuje. U tu komunikaciju se uključuju i još neki članovi tima. Joksa odgovara da su te optužbe sumanute i obaveštava tim da on nije plaćen po dogovoru i da je neke od troškova projekta plaćao iz svog džepa što takođe nije nadoknađeno. Alex nastavlja da insistira sa pričom da mu je ugrožena sigurnost šireći je dalje na optužbe da jedan od prvih investitora želi da mu preotme projekat, kao i da mu neko preti, da pokušava da mu otvori wallete i slično. Pre utorka je takođe bilo nekoliko prilika u kojima je Alex izražavao nepoverenje prema članovima tima, ali bi sutradan objašnjavao time da nije tako mislio i tim je imao utisak da je u pitanju Alexov stresan period i burn out koji je i sam Alex pominjao početkom maja.

3. Nakon većeg pritiska tima, grupno i pojedinačno, Alex ne daje konkretne odgovore na pitanja o ugrožavanju njegove sigurnosti kao ni zašto glavni dev nije plaćen. Važno je naglasiti da su svi ostali članovi tima i spoljni saradnici na projektu plaćeni po dogovoru ili čak više.

4. Jedan od članova tima i rani investitor, nakon eskalacije Alexovih optužbi da ga Joksa ugrožava, oglašava u CF Balkan grupi, najvećoj community grupi koja je bila i core podrške projektu i odakle je dolazilo najviše igrača i investitora - da nema više poverenja u Alexa i da je izašao iz projekta.

5. Na bezbrojna pitanja članova zajednice, Alex prvo odgovara nejasnom pričom o KAI slučaju, a zatim i prestaje da piše u grupama. Cena pada. Iz projekta izlaze i krupni i sitni investitori. 6. Glavni dev gasi server i igrica je nadalje nedostupna. Alex ne odgovara na poruke. Jako je važno da se kaže da tim nema dokaze da je Alex scamovao CF projekat u smislu da je mimo pravila uzeo sredstva sa zvaničnih novčanika. U marketing walletu je i dalje isti iznos ballza kao i nekoliko dana ranije. Takođe, WP-om definisana sredstava dobijenih iz presale su i dalje zaključana u LP na godinu dana. U momentu pisanja ovog saopštenja. Mi kao članovi tima i dosadašnji Alexovi najbliži saradnici želimo još da istaknemo sledeće:

  • Jako nam je žao što je do ovoga došlo. Svi su uložili ogromno vreme i sredstva da ovaj projekat bude uspešan. Mnogi su završili u minusu ili sa bezbroj uzaludno potrošenih radnih sati.
  • Pojedinačno i grupno se izvinjavamo igračima igre i članovim svih CF grupa za afektivne poruke tokom današnjeg dana. Tako ne komuniciraju odgovorne i zrele osobe.
  • Grupno se nadamo da je Alex dobro i da će biti dobro.
  • Mnogi ljudi u grupama su pisali vrlo detaljno o ovome svemu, mi dalje nećemo da iznosimo detalje. Imamo sačuvane sve prepiske, dokaze i potvrde apsolutno svega što smo iznad napisali.
  • Po cenu toga da nakon svega Alex kaže: “Sve vreme sam tvrdio da će se upravo ovo desiti - oni samo žele da preotmu moj projekat”, jednoglasno i nedvosmisleno smatramo da Alex nažalost nema kapaciteta da nastavi da vodi CF projekat niti iko od nas želi da nastavi da sarađuje sa njim na bilo kom projektu.
  • Ostavljamo mogućnost razgovora sa Alexom, kao product ownerom CF projekta, u smislu da predloži ili da prepusti nama da predložimo exit strategiju koja bi umanjila štetu koja je naneta njemu, nama, igračima, široj crypto zajednici i ovom projektu. Konačno, nakon što se svi malo odmorimo i još jednom razmislimo o svemu što se desilo, tim će razgovarati o sledećim činjenicama: - Sama igrica je u čitavom slučaju ostala netaknuta, šta više, sa novim updejtom koji je trebalo da se desi danas, onda je i bolja nego što je bila.
  • U najvećoj grupi CF Balkan ljudi nakon početnog šoka, pišu da im nedostaje igrica i žele da je i dalje igraju.
  • Tim, uključujući i neke insvestitore, misli da ovom projektu treba dati još još jednu šansu. Tim CF, bez Alex
 
Možda bude ko za LUNA. 30% sad, 70% na odloženo, za 2 godine.
 
Te prrice za malu decu sto prodajete, tipa uzeo pare i otisao, nemamo nista sa njim, pomagao je ljudima 9 meseci ipak je on dobar, uzeo je pare i otisao. Sad cemo mi da okrenemo tako jednu godinu pa ce taj novi vlasnik da pukne psihicki i isto uradi i ti ces opet da dodjes sa istom pricom. Svi ste isti misevi bez obraza i morala. Najbolje ovo zakljucati i izbrisati da ne nasednu novi ljudi na “novu” vec dobro razradjenu pricu i platformu!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno