Šta je novo?

Crko compaq presario v6030...

ile

Slavan
Učlanjen(a)
25.05.2004
Poruke
265
Poena
319
Drugari,

Prica kaze ovako.

Compaq presario v6030 lepo je radio sve do pre neki dan kada vise nije hteo da ,,zavergla" :S:

Znaci, kad ga ukljucim blicnu lampice , malo zavrti ventilator i to je to. Pretpostavljam da je ploca ta koja je crkla, pa se pitam sta bi bilo nbajbolje resenje.

Znam da je nekada clan bencha cika pera uspesno poravljao desktop ploce, ali ne znAM RADI LI LAPOVE.

Ima li neko neku preporuku gde kupiti plocu ili gde ga odneti na popravku u bg-u?

Takodje, ima li neko ideju koliko takvo zadovoljstvo moze da kosta ( isplati li se uopste tako nesto raditi) ?

Eto toliko.

Veliko hvala za svaku informaciju

Pozdrav

Igor:smash:
 
Meni to ne mirise na plocu. Nadam se da sam u pravu. Zamena ploce bi te mnogo kostala a i pitanje je da li bi je uopste nasao. Cimaj cikaperu on uvek izvuce keca iz rukava.
 
Bas cu sutra ujutro da ga zovem da vidim ima li leka. Nadam se najboljem.

A na sta bi ti sumnjao ako mislis da nije ploca u pitanju? tesko da je proc vrisnuo. memorija definitvno nije, hard nije. Ispravljac radi ok.
 
Poslednja izmena:
Pa da je ploca crkla ne verujem da bi davala bilo kakve znake zivota. Ti kazes da se zacuju ventovi i lampice zasvetle. Mozda neka naponska jedinica ili nesto slicno. Nisam nikakav expert za elektroniku, ovo je po nekoj mojoj logici, a i uvek sam optimista. Meni se na desktop komp desillo da se molex navukao na jednu ivicu u kucistu i pravio kratak spoj. Problem se manifestovao isto kao kod tebe. Zasvetli na sec, zarvti i ugasi. dok sam provalio u cemu je problem jedno 10x sam ga ukljucivao. LC izdrzao sve, posle neka neko kaze da LC ne valja. Mislim desk nije isto sto lap ali...
Drzim ti fige.
 
Pa da je ploca crkla ne verujem da bi davala bilo kakve znake zivota. Ti kazes da se zacuju ventovi i lampice zasvetle. Mozda neka naponska jedinica ili nesto slicno. Nisam nikakav expert za elektroniku, ovo je po nekoj mojoj logici, a i uvek sam optimista. Meni se na desktop komp desillo da se molex navukao na jednu ivicu u kucistu i pravio kratak spoj. Problem se manifestovao isto kao kod tebe. Zasvetli na sec, zarvti i ugasi. dok sam provalio u cemu je problem jedno 10x sam ga ukljucivao. LC izdrzao sve, posle neka neko kaze da LC ne valja. Mislim desk nije isto sto lap ali...
Drzim ti fige.

Hvala drug ;)

Tu se slazem sa tobom. Kada sam rekao da sumnjam da je ploca crkla nisam mislio na crkla u slislu nema znaka zivota uopste vec na neki problem tog tipa sa plocom, tako da se nadam da ce to moci da se opravi.

Smrdljivko je jedva izasao iz garancije i odmah poceo da zeza :mad:

Javicu sta se desava po pitanju opravke ili ne daj boze zamene ploce.

Veliki pozdrav i hvala:smash:
 
skini bateriju, ubodi ispravljac i treba da shljaka.
imao istih problema sa nekoliko hp-a
Problem je slaba baterija koja nema dovoljno snage da startuje sistem.
 
skini bateriju, ubodi ispravljac i treba da shljaka.
imao istih problema sa nekoliko hp-a
Problem je slaba baterija koja nema dovoljno snage da startuje sistem.

kamo lepe srece da je to u pitanju.

skinuo sam mu sve zivo i menja sa delovima istog takvog, ali nema leba :S:
 
Nazad
Vrh Dno