Šta je novo?

Crkao mi ventilator od laptopa, potreban savet šta da radim

Qaxentius

Poštovan
Učlanjen(a)
15.10.2016
Poruke
334
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 9 5900X | Cooler Master MasterLiquid ML240 Illusion
Matična ploča
Asus ROG Strix X570-E Gaming
RAM
Kingston HyperX Predator 32GB DDR4 3200 Mhz
GPU
ASRock RX 6700 XT Challenger Pro OC
Storage
Samsung 980 Pro 1TB
PSU
Antec HCG 850W 80+ Gold
Kućište
Cooler Master MasterBox TD500 Mesh
Monitor
LG UltraGear 24GN650-B
Miš & tastatura
Asus ROG Harpe Ace Aim Lab edition + Redragon Kumara K552
Laptop
Asus X550CC-XX1010
Tablet
Nemam
Mobilni telefon
Xiaomi 13
Steam
https://steamcommunity.com/id/qaxentius/
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav ljudi, imam laptop Asus X550CC-XX1010 kome je crkao ventilator za hlađenje usled nagomilavanja prašine u usisnom delu.

E sada, zaista ne mogu da ga nosim u neki servis i da čekam ni 3 dana a kamoli do mesec dana.

Potreban mi je neki drugi način.

Gledao sam laptop postolja sa ventilatorima za hlađenje i izdvojio sam S-BOX CP 19 ; povoljna cena i karakteristike.

Zanima me da li je ovo odlično privremeno rešenje i da li će ovo postolje biti dovoljno da ohladi moj laptop s obzirom da ga
neću koristiti za komplikovanije zadatke od surfovanja po netu i puštanje video snimaka sa YouTube u adekvatnoj rezoluciji (480 i 720p) ?

 
To ti nije rešenje. Postolje ne može efikasno da "pogura" vazduh ka procesoru. Takođe, ugrađeni ventilator je toliko prljav da je blokada za protok vazduha. U svakom slučaju nećeš hladiti procesor, bar ne u potrebnoj meri.
Daj ti to da neko otvori, da očisti ventilator i ostatak laptopa.
 
To ti nije rešenje. Postolje ne može efikasno da "pogura" vazduh ka procesoru. Takođe, ugrađeni ventilator je toliko prljav da je blokada za protok vazduha. U svakom slučaju nećeš hladiti procesor, bar ne u potrebnoj meri.
Daj ti to da neko otvori, da očisti ventilator i ostatak laptopa.

Jesam, očistio sam sve skroz ali ventilator neće da krene da se okreće. Dobija napon ali ne startuje da radi.
 
Slikaj ventilator, i probaj da pronađeš sličan polovan na KP.



U suprotnom pozovi Asus servis


mada mislim da će te to koštati skuplje. Prilikom zamene ventilatora obavezno promeni i pastu sa recimo MX - 4.
 
Ako se skida ovaj mentalni deo sa kucista ventilatora skini ga pa probaj da izvadis ventilator sa osovine, vecina se skida ali neki ne. Ako se skida ocisti magnet i osovinu sa stapicem za usi i cistim alkoholom, kapnes jednu kap masinskog ulja na osovinu, imas da ga kupis u gvozdjari svakoj, kosta 200din i ima da ti traje godinama za razne stvari. Ako i onda ne krece onda je crkao rotor i moras da ga menjas.
 
Ako se skida ovaj mentalni deo sa kucista ventilatora skini ga pa probaj da izvadis ventilator sa osovine, vecina se skida ali neki ne. Ako se skida ocisti magnet i osovinu sa stapicem za usi i cistim alkoholom, kapnes jednu kap masinskog ulja na osovinu, imas da ga kupis u gvozdjari svakoj, kosta 200din i ima da ti traje godinama za razne stvari. Ako i onda ne krece onda je crkao rotor i moras da ga menjas.
Uradio sam ovo, sada ventilator radi i slabije se čuje - radi na sporijem obrtaju i temperatura je nazad u normalu (45 - 55 stepeni).

Ostaviću ga tako za sada pa ćemo videti ako se pogorša opet situacija.
 
Super, bitno da si resio. Obicno to radi tako bez problema kada se ocisti i podmaze, prljavstina ga zaustavi.
 
Nazad
Vrh Dno