Šta je novo?

CPU undervolotvan pomocu PBO, GPU problem

jozaboza

Cenjen
Učlanjen(a)
09.10.2018
Poruke
289
Poena
115
e ovako, undervoltovovao sam CPU pomocu PBO i Curve opt. Radi extra mnogoooo je hladniji, a nista ne gubim u preformansama.
E sad, nastupa mi drugi problem: imam snimljen profil u Radeon softu za undervolt grafe 6900xt, medjutim, kad ucitam taj profil, Radeon soft me obavesti ma mi vraca podesavanja za CPU u biosu na default, restartuje mi komp, i stvarno poremeti PBO podesavanja.
Ako rucno ukucam UV podesavanja za grafu u Radeon softu i kliknem na apply, on ih kao promeni, ali u realnom radu, nista se ne menja, dok je PBO podesavanje aktivno.
Na YT sam video da je nesto ancient gameplayes govorio da sa zadnjim driverom je to ispeglano, ali ga ja nisam skontao sta treba da uradim.
Ako ste me uopste razumeli sta sam napisao, ako ko ima ideju, bio bih zahvalan! :D
U MSI afterburneru navodno vidi da je grafa kao UV, ali definitivno po parametrima koje pokazuje u igrama i temperaturi, nije.1676639147302.png1676639128173.png
 
U najnovijoj verziji drajvera te pita da li zelis samo da importujes OC GPUa ili i CPUa. Undervoltovanje u drajveru nije najsrecnije odradjeno, on ce sam na osnovu svog algoritma imati predefinisanu krivu za odredjene workload-e, pa ako si samo malo UV onda u nekim situacijama neces ni primetiti.
Skini MorePowerTool i preko njega definisi max napon.
 
Imam PBO uradjen kao i profil za 6900XT kartu. Normalno učitavam profil iz AMD softvera, nikakvih problema nemam s tim.
 
Nazad
Vrh Dno