Šta je novo?

CPU Temp.

ArmoredSaint

Poštovan
Učlanjen(a)
25.07.2014
Poruke
433
Poena
69
Pozdrav, sumnjive su mi temperature sa procesorom pa da proverim. Pod opterecenjem (BF3) ide do 63 stepeni average, u idle-u je 30. HWiNfo. Da li je to normalno s obzirom da je fabricki kuler koji je uzgred prilicno bucan tokom igranja?
 
Normalno je, fabricki cooler ipak ima jako jako mali hladnjak samim time mora da vrti kao manijak da bi ohladio. Takodje ako si stavio sa fabrickom pastom i kolicinom iste i to moze da pravi problem, posto na stock cooleru imas dovoljno paste da izmalterises zid...
 
Takodje ako si stavio sa fabrickom pastom i kolicinom iste i to moze da pravi problem, posto na stock cooleru imas dovoljno paste da izmalterises zid...

:laugh::D

Ok je to temp. mada taj i5 moze i nize.
 
Normalne su temperature. Sve ispod 65 je odlicno.
 
65c za haswell?koliko se secam na njima,zavisno od cipa tjmaxx-ovi su od 85 to 95c,plus sto je heatspreder krs,pa svejedno kuler ne utice previse na temperature.u prevodu,mozes komotno da olabavis brojeve obrtaja do 100 posto load-a,da ne trpis buku bezveze,nece procesoru nista biti i da radi na 80c.da bi bio siguran,skini realtemp i odradi testove sa prime95 da vidis koliko imas prostora da olabavis brojeve obrtaja.ili kad ti budzet dopusti,kupi lc cc95 ili kakav bilo aftermarket kuler sa 12cm ventom i zaboravi na procesor.
 
Cini mi se da je to bilo samo kod onih prvih batch-eva...

A i5-4460 je svakako Haswell Refresh. :D Ali ok, sve do 70-75 je prihvatljivo. Zato sam napisao da je sve ispod 65 odlicno.
 
Poslednja izmena:
Onda da ne brinem :) Planirao sam da uzmem CM212Evo, samo zato sto mi smeta buka dok igram.
@Erik011 - Da, sve fabricki :)
@umart - pa ne znam dal da se zaludjujem time i dodatno dizem temperaturu, mislim da je bolje resenje kupovina novog kulera :p
Hvala svima na odgovorima ;)
 
Evo nema uopste tih cooler, predlozio bih ti da uzmes nesto kvalitetnije, tipa HR macho sto prodaje Ivica ovde na oglasima.

Mada na min obrtaja mozda i bude tih. Mislim da je LC-ov CC 120 bolji od EVO-a, a i tisi takodje.
 
deraddici:

posto burazeri iz intel-a temperature mere u osnovu koliko jos treba da dodje do tjmaxx-a (samim tim to throtla) i ja i ti odokativno pricamo zapravo.neka skine realtemp i prime95,odradi sensor test i sam proveri koliko jos ima prostora sa temperaturama.
 
Ma meni samo treba malo tisi kuler, ako su ove temperature vec u redu. Nije bitno koji, u sustini sto jeftiniji, a da je tisi od fabrickog.. no to je druga tema vec, uglavnom znam sta mi je ciniti sad, i bitno mi je da su temperature ok :)
 
Nazad
Vrh Dno