Šta je novo?

CPU AMD X2 5050e-45W

AMD Athlon 64 X2 4850e
AMD Athlon 64 X2 4450e

...imaš u Atom computers-u.
 
Ispostavilo se da tih procesora sada ima samo deklarativno, po pojedinim hw portalima i zastarelim cenovnicima.

I ja sam tražio neki od "Energy Efficient" procesora, ali ih nigde nema ni za leka. Nema ni kod jednog AMD uvoznika, a ne zna se ni da li će ih više i uvoziti jer im je navodno nešto slabo išla prodaja. Šta ćeš... neuko smo tržište, uvek bili... 🙁
 
Bilo ih je pre mesec i vise na svakom koraku, doduse modeli 4450e i 4850e. Ja sam bas uzeo ovaj drugi i to je bio jeftiniji od recimo modela 5000+, 51e tacnije je kostao. 😉 I klokuje se ko lud, do 2,9 ide ispod 1.3v a do 1.4v pa i 1.45v moze bez "odlaska u crveno", greje se stepen dva manje od 65W Brisbane-a i to je odokativno na osnovu temp koje sam gledao po netu u slicnim sistemima i uporedjivanja sa mojim temp. 🙂
U startu su bili konkurentni cenom ali eto kada su ljudi neobavesteni, bilo je primera gde su uzimali 4000+ po ceni 4850e.
 
Ау, а ја кад сам гледао увек су ЕЕ процесори били осетно скупљи од "нормалних". А то за ЕЕ да су добри клокери ме уопште не чуди. Мислим да су у питању примерци "бирани" у фабрици због могућности рада на нижем напону (ближи центру вафер-а?).
 
Da li je mozda neko nasao neki model? Uporno pokusavam da nabavim jedan za devojku ali za sada mrka kapa.
 
I ja sam prevrnuo ceo Beograd, ali ništa. 🙁 Nema ih ni kod dobavljača, a mnogi misle da ih više neće ni biti. Kažu, loše im išla prodaja, pa neće više da se smaraju. 😡

Ja ću čekati još koju nedelju, ali izgleda da će kao alternativa pasti underclock neke Kume ili tako nešto.
 
Nazad
Vrh Dno