Šta je novo?

Cosmos 1000 black triple-double mod.

Reklamacija je prošla, a i našao sam drugu 4890 (Sapphire referentna) koja bi trebala da bude u mojim rukama do utorka, tako da ću da se igram sa njom za novu godinu.

Moraću da preimenujem temu u Novogodišnji Cosmos 1000 mod
 
Znaci sad mozemo da ocekujemo nove slike? :)
 
Nabavio sam i novu tečnost, Cooler Master zelena, tako da se ipak vraća u tu boju.
 
Možda nije najbolja, ali završava posao, takođe znam da je sigurna što se prosipanja po komponentama u toku rada tiče.

Kolika može da bude razlika u temperaturama samo zbog tečnosti?
Šta bi ti preporučio, a da je i dalje 100% bezbedna tečnost?
 
Druze znam zasto sam ti to napisao.
Ta vrsta kulanta i sve sto je bazirano na takvoj supstanci stvara kamenac unutar sistema,ostavlja talog,neku vrstu zele-a..Da ne nabrajam dalje.Smrt!
Najbolje resenje,10% Glacelft Supre (100% organska materija) na 1L destilovane vode.
Koliko skida temperaturu,hm.. videces sam;)
 
Glacelft Supra,
nabaviti gde?

Skida temperaturu za 1-2C ili nešto ozbiljnije.
Rekoh dok ne stigne druga karta, daj da vidim koliko ovaj Q6600 može. Nikada do sada nisam probao da ga nakrkam preko 3,6 Ghz (treba mu 1,385V).

Evo trenutno radi stabilno na 3,[email protected] sa temperaturama od 64C max (Prime 95).

Ako će to čudo da ozbiljnije obori temperature pa da ga potražim, ali ako je samo par stepeni u pitanju....
 
Poslednja izmena:
Ne radi se uopste o skidanju temperature, nego o tome da se boja iz tih UV i sl. tecnosti odvoji i pravi talog koji se lepi po blokovima i crevima...
 
Posle 3 meseca korišćenja kupovne tečnosti mogu reći da ste bili u pravu. Čim sam našao vremena i volje bacio sam se na čišćenje celokupnog sistema i zamenu buđave tečnosti sa razblaženim antifrizom. Kao što je preporučeno 10% Glacelft Supra, a ostatak destilovana.

Mogu reći samo OMG, koja razlika. Temperature niže i za 15-20C, pumpa se mnogo manje čuje zbog manje guste tečnosti, sve u svemu bruka i sramota. Jeste da su radijatori bili prljavi do bola, ali 20C razlike u nekim situacijama je baš mnoooogo. Sada temperature Q6600@3,6 Ghz ne prelaze 52-55C u full load-u, a 5870 se smrzava na 46C u Furmark-u.
 
Nazad
Vrh Dno