Šta je novo?

Corsair RM1000i Puca prilikom dolaska struje?!?

dule020

Slavan
Učlanjen(a)
11.10.2013
Poruke
1,027
Poena
245
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7800X3D i H100i V2
Matična ploča
ASUS ROG Crosshair X670E HERO
RAM
2x16GB CL30 G.Skill 6000MHz
GPU
Asus Strix 3080 White V2 LHR
Storage
SSD: 250GB 850Evo M2: 1TB 970Evo M2: 2TB 980Pro
Zvuk
Logitech G633
PSU
Corsair RMi 1000
Kućište
CoolerMaster H500P
Monitor
LG 34UC79G 21:9 2560x1080 144Hz
Miš & tastatura
Logitech G502 i G815
Mobilni telefon
Samsung S23 Ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
Imam jako cudan problem, par puta sam i skocio kada pukne...🤣 (bez sale) Kao da pukne petarda pored mene te je jacine... Inace radi lepo sve, bez ikakvih problema, samo to se desava. Uglavnom drzim sve uredjaje van struje kada nisam tu i kada ih ne koristim, onda ih ukljucim u produzni i zatim kada pretisnem prekidac, pukne napajanje.. Nekad slabije nekad bas jako..
Da li je lose napajanje? Ili mora neka zamena u skorije vreme.. Mogu isto da kazem da ga nikad nisam ni forsirao nista preterano... Jer da sam vuko vise od 500w palio bi i kuler.
 
Ne razumem se u problematiku ali sam siguran da ne treba nista da puca. Ja bi to reklamirao.
 
Ja uopšte ne bih više uključivao komp do zamene napajanja.
 
Ako pukne kao petarda nije dobro, ako kao relej (klik-klak) onda je normalno?
 
Kao petarda... Nista ne mirise na izgorelo, ne bih znao sta da vam kazem.. Interesanto je sto npr, sad da ga iskljucim i ostavim 10min bez struje i uradim sve isto nece da puca, ali kada "odostoji" preko noci onda hoce to da uradi.
 
Kao petarda... Nista ne mirise na izgorelo, ne bih znao sta da vam kazem.. Interesanto je sto npr, sad da ga iskljucim i ostavim 10min bez struje i uradim sve isto nece da puca, ali kada "odostoji" preko noci onda hoce to da uradi.
Gurni u tu uticnicu neki drugi uredjaj koji ima puno kondenzatora i vidi da li se desava isto. Moze biti uticnica isto koliko i napajanje.
 
Menjaj to napajanje !!!! Probija (verovatno glavni) kondenzator, on je jedino dovoljno veliki da pravi takav prasak .
 
Neki kondezator je problem jer se skroz isprazni, ako nije pod garancijom otvori i vidi da li je neki naduven ili je pukao, svakako ce taj tako pucati dok se ne rascveta kao majska ruza.
Otvori napajanje i slikaj, okaci sliku da vidimo kondezatore. Oni se lako menjaju a ne kostaju puno.
 
Najbolje ne koristiti to napajanje, iako još ne miriše na izgorelo ne znači da neće sledeći put kad ga uključiš, a može da povuče i neku drugu komponentu. To napajanje bi se možda isplatilo odneti u neki servis da zamene kondenzatore.
 
Sinoc do kasno sam citao po stranim forumima o ovom problemu i ispotavilo se da Corsair vuce ovaj problem cak od 2012-2014 pa do 2020 god... I svima je prosek da posle 1.5 max 2 god strada sledeca komponeta (na slici 1) kao i u mom slucaju (ne znam da li se to isto moze nazvati kondezatorom).. Citavsi isto a i na neku malu srecu video sam da ta odredjna komponeta (ne znam kako se zove) ima svoje vrednosti tj jacine i da isto sto je jaca ide fizicki veca... Na moju srecu imao sam jedno kvalitetno napajanje doduse staro od 400W (tesko junacki..) Nije me mrzelo da otvorim i njega i nadjem to sto mi treba :D
Odletovao sam sa njega i zaletovao na ovo moje, jer opet nema sta da izgubim.. ovo se raspalo junacki tako da sad ili nikad.. Takodje imam uredjaj za proveravanje vrednosti tj voltaze svih grana. I sve je super. Nakon toga stavio sam na jedan probni racunar (AM2+) cisto da vidim da li pali i ako nesto nije steta da izgori u krajnju ruku :D medjutim jok, lepo radi.. E onda sam vratio u moj racunar, povezao sve i sada vam se javljam sa njega. Nema vise pucanja i tih gluposti... Drago mi je sto nisam morao da bacim napajanje od 1000W, a sto se tice garancije kupio sam ga od lika koji ga je drzao kao backup za mining neotapakovanog, ali je u medjuvermenu resio da ga proda i to za neke smesne novce u odnosu na njegovu vrednost tad a i sad... Tako da ko ce da juri njega a on da juri trece lice za garanciju... Nije mi prvi put da menjam kondezatore zato sam menjao i ovo sam :D

20211006_173728.jpg20211006_175208.jpg

Stavicu isto o kojim je komponetama rec, ali to je na starnom jeziku tj Eng, mozda nekome nekad zatreba.. NTC thermistor mf72 5d15 ili 5d20 oznaka stim sto 5d20 ima deblje "noge" pa moze biti problem da kroz istu rupu gde je bio stari malo teze progurate novi ( opet da ponovim ja sam moji skinuo sa napajanja koji je na oko fizicki izgleda identicno kao ovaj stari sto se raspao)
Lik sto je stavio tj nagurao 5d20 kaze da vec 2 godine nema problema sa njim..

Hvala vam svima na odazivu i savetima 🥰
 
Nazad
Vrh Dno