Šta je novo?

Corsair napajanje cudan zvuk kad nema struje

puska

Slavan
Učlanjen(a)
21.05.2005
Poruke
822
Poena
319
Neznam dal je problem, naime kad nestane struje ili ja rucno ugasim napajanje dobije drugaciji zvuk. Merio sam unimerom 237V je pre UPS-a, 237V je dok ima struje posle UPS-a dakle nista ne dira napon, a kad nema struje napon mu pada na nesto preko 190V. Sve radi normalno ali ipak mi je cudno to menanje zvuka i neznam jel u pitanju neki problem ili ne?
 
Cekaj, kad nestane struje i napajanje krene da vuce sa UPS-a promei se zvuk?
I ako je tako, kako se promeni, opisi malo :wave:
 
Normalno je da promeni(dobije)neki zvuk,naime UPS-ovi nemaju pravilan oblik naizmenicne struje(sinusoida)nego aproksimaciju(imitaciju),ali sve ovo ne utice na rad i zivotni vek napajanja
A i merenje napona sto ti pokazije 190V nije tacno,uzmi jedan TRUE RMS instument,pa ce se iznenadis :D ima oko 270V
Zakljucak-vozi i ne brini!!1:d

poz.

/lnicks
 
Cekaj, kad nestane struje i napajanje krene da vuce sa UPS-a promei se zvuk?
I ako je tako, kako se promeni, opisi malo :wave:

Hm kako da opisem, pocne da bude bucnije kao kad se ubrza ventilator na njemu, dakle komp postaje dosta bucniji.

To se starim Chiefom nije primecivalo mada je on bio mnogo veci izvor buke tako da mozda i zbog toga, kuciste je ostalo isto kao i vecina od ventova :)

Normalno je da promeni(dobije)neki zvuk,naime UPS-ovi nemaju pravilan oblik naizmenicne struje(sinusoida)nego aproksimaciju(imitaciju),ali sve ovo ne utice na rad i zivotni vek napajanja
A i merenje napona sto ti pokazije 190V nije tacno,uzmi jedan TRUE RMS instument,pa ce se iznenadis :D ima oko 270V
Zakljucak-vozi i ne brini!!1:d

poz.

/lnicks

znaci da ne brinem nista? bilo mi je cudno pa reko da pitam pametnije od sebe :)

Hvala puno za info, instrument taj neznam ni kako izgleda, barem sa ovim unimerom sam izmerio da postoji razlika u voltazi ako vec nije tacna vrednost :)
 
Poslednja izmena od urednika:
@lnicks:

Pa sad, kako koji. Kvalitetniji interactive (npr. APC SmartUPS), i po pravilu svi on-line UPS-evi daju sinusiodu na izlazu, pa su upotrebljivi i za druge, ne racunarske, uredjaje.

Inace, potpuno si u pravu sto se merenja tice. Uobicajeni digitalni unimeri daju korektnu efektivnu vrednost napona samo za sinusiondalni napon, za sve ostale (talasne) oblike grese, i potrebno je imati kao sto kazes instument sposoban da meri TRUE RMS napona.
 
Poslednja izmena:
Normalno je da promeni(dobije)neki zvuk,naime UPS-ovi nemaju pravilan oblik naizmenicne struje(sinusoida)nego aproksimaciju(imitaciju),ali sve ovo ne utice na rad i zivotni vek napajanja
/lnicks
Ispade UPS losa stvar:d
 
Nazad
Vrh Dno