Šta je novo?

Cooler Master Cosmos 2

Koliko sam načuo neće biti verzije sa providnom stranicom. Bar tako kažu na FB profilu.
 
Bes mu sve, ne znam da li da cekam ovo ili da uzmem pure sa prozorom. Ko zna kad ce se ovo kod nas pojaviti, mada 20% vise prostora po specifikacijama u unutrasnjosti mmmm ja ja natürlich.....
 
Zvanično još 5 dana:
Najava
http://www.coolermaster-usa.com/landing/cosmos2/ :banana: :banana: :banana:

Dambo, klempavi:
1318191z81jm21mcbnp3jn.jpg


Malo detalja:
131821ttitttbiiz0hueff.jpg


Poređenje sa Cosmosom S
132816wuhkabct44kdgvdv.jpg


Kontrolni panel:
131813a7zla2npf2lpflz2.jpg


Unutrašnjost:
132811m9sww9wacawwswcu.jpg
 
Kakve su ti to slike???
 
Ja sanjam dan kada ce u neko kuciste moci da stane bar 360mm radijator a da ja nista tu ne moram da busim. Ajde da se nadamo i dalje...
 
Ah, to su stare, jos od jula... vec ih znam(o) napamet :p

Ne znam, interesantan mi je ovaj Cosmos 2, stvarno odlicno izgleda (iznutra pre svega - Kosmosi su uvek bili odlicni sto se exterijera tice ;)), i razmisljam o njemu, iako sam se samom sebi zarekao da vise nijedno CM kuciste necu uzimati...
 
Pa koliko vidim rešava sve nedostatke prvog Cosmos-a, prvenstveno cable management, nedostatak fan controlera, boju unutrašnjosti kućišta i teško i nesigurno zatvaranje bočnih stranica. Koliko sam provalio i dalje nema triple radijatora, mada postoji opcija ubacivanja dva dualna, ako se bude vadio deo HDD rackova.

Slike su takve kakve su, ako imaš bolje okači ih slobodno :p
 
Pa koliko vidim rešava sve nedostatke prvog Cosmos-a, prvenstveno cable management, nedostatak fan controlera, boju unutrašnjosti kućišta i teško i nesigurno zatvaranje bočnih stranica. Koliko sam provalio i dalje nema triple radijatora, mada postoji opcija ubacivanja dva dualna, ako se bude vadio deo HDD rackova.
TO! :p

Ovo za tesko/nesigurno zatvaranje stranica... prvi put cujem za tako nesto. Na prethodnom Stacker-u 830 jeste bilo tako, bas bezvezno uradjeno bilo, redovno su se i grebale stranice pri zatvaranju... ali ovde (mi) je pesma, lagano se odradjuje.
Slike su takve kakve su, ako imaš bolje okači ih slobodno :p
Nemoj ti da palamudis, nego iskopaj te slike sto si postovao, da lepo gledamo to a ne one lego kockice :)
 
Na Cosmosu S nema tog problema pošto nema ni sunđera za upijanje vibracija na stranicama. Na običnom čim provučeš neki kabl pozadi srećno bilo sa zatvaranjem te stranice, takođe i mehanizam koji ih drži fiksirane mislim da odrađuje posao gore nego brava na Yugu.

Daleko od toga da je običan Cosmos loš, ali takođe je daleko od savršenog. Ova dvojka me podseća na 800D samo u lepšem pakovanju :)

Sada tek vidim da nema slikica. Ček da ih ponovo okačim.
 
Poslednja izmena:
Ladno su skinuli slike, kao i video review koji je bio okačen :(

Kada sam retard pa me mrzelo da snimim slike kao čovek, ja lepo samo linkove pobacao :wall:

Evo par čisto da spasim obraz
 

Prilozi

  • cosmos II.jpg
    cosmos II.jpg
    501.6 KB · Pregleda: 117
I ovo
 

Prilozi

  • 6ce516ae_103_1424.jpeg
    6ce516ae_103_1424.jpeg
    355.8 KB · Pregleda: 87
  • C2-2.jpg
    C2-2.jpg
    260.7 KB · Pregleda: 121
  • C2-3.jpg
    C2-3.jpg
    269.5 KB · Pregleda: 99
  • C2-6.jpg
    C2-6.jpg
    200.9 KB · Pregleda: 99
  • cosmos II interieur.jpg
    cosmos II interieur.jpg
    252.6 KB · Pregleda: 123
Thx Sharpshooter
Lepo deluje, nema sta.
 
Na Cosmosu S nema tog problema pošto nema ni sunđera za upijanje vibracija na stranicama. Na običnom čim provučeš neki kabl pozadi srećno bilo sa zatvaranjem te stranice, takođe i mehanizam koji ih drži fiksirane mislim da odrađuje posao gore nego brava na Yugu.
Aha, znaci samo na "obicnom" Cosmos-u je to problematicno... hvala na infou ;)
Daleko od toga da je običan Cosmos loš, ali takođe je daleko od savršenog. Ova dvojka me podseća na 800D samo u lepšem pakovanju :)
Ih, uze mi rec iz usta :)

Bukvalno tako nekako, onaj odlican enterijer Corsair-ovog ceda... ali sa mnooogo lepsim exterijerom, a ne onako bezlicnim kockastim dizajnom ;)
Sada tek vidim da nema slikica. Ček da ih ponovo okačim.
Aaaaa, svaka ti cast sad, u potpunosti se se oprao... odlicne fotke ;)
Inace, ja sam odmah skoknuo na taj chiphell.com, ali tamo nicega nije bilo :)

BTW, primecujem sa kutije da su poradili malo i na "dubini", pa sad mogu CPU cooler-i do 19cm visine... te je tako ispravljen jos jedan propust prethodne Cosmos serije, zbog kojeg sam ja bio prinudjen da skinem onaj veliki vent sa strane kako bih uspeo da zatvorim kuciste sa ovim NH-D14 instaliranim.
(naravno, nije samo ta Noktua problematicna, ista je prica sa svakim coolerom koji ima visinu od 16cm... a takav je prakticno svaki hi-end cooler)
 
Evo onih slika od juče. Jedva sam ih iskopao ponovo.

Pogledajte neto težinu kućišta :-devil-:

Takođe obratite pažnju na poređenje sa Cosmos S modelom. Ju, ju, ju, mališa skloni se u stranu, pusti starijeg brata da prođe :D
 

Prilozi

  • C2-2.jpg
    C2-2.jpg
    282.3 KB · Pregleda: 104
  • C2-1.jpg
    C2-1.jpg
    213.2 KB · Pregleda: 104
  • C2-4.jpg
    C2-4.jpg
    250.2 KB · Pregleda: 112
  • C2-10.jpg
    C2-10.jpg
    341.4 KB · Pregleda: 90
  • C2-12.jpg
    C2-12.jpg
    274.5 KB · Pregleda: 92
Controler, unutrašnjost i mlađi i stariji brat .
 

Prilozi

  • C2-2.jpg
    C2-2.jpg
    282.3 KB · Pregleda: 89
  • C2-3.jpg
    C2-3.jpg
    273.5 KB · Pregleda: 104
  • C2-5.jpg
    C2-5.jpg
    315.5 KB · Pregleda: 88
  • C2-6.jpg
    C2-6.jpg
    263.4 KB · Pregleda: 98
  • C2-7.jpg
    C2-7.jpg
    241.1 KB · Pregleda: 150
Pogled odozgo i najava i belog medveda, tj modela :)
 

Prilozi

  • C2-8.jpg
    C2-8.jpg
    298.3 KB · Pregleda: 119
  • C2-9.jpg
    C2-9.jpg
    322.5 KB · Pregleda: 87
  • C2-10.jpg
    C2-10.jpg
    341.4 KB · Pregleda: 80
  • C2-11.jpg
    C2-11.jpg
    20 KB · Pregleda: 96
Konacno model dostojan nasledivanja dosadasnjeg tenka (Stacker-810)

Ufff, 22kg... Tockici dolaze u pakovanju?
Moj dosadasnji Stacker-810 je prazan tezak 18kg, napunjen ~35kg.
Ne mogu da zamislim pomeranje kucista bez tockica :)
 
Kakvi tockici, kakvi bakraci... nema mrdanja ovoga cuda! :d
Jednom kada napunis, stavi gde 'oces i to ti je sto ti je :D:D:D


Svaka cast na ovim dodatnim slikama, Sharp, ma u potpunosti si spasio obraz ;)
I vec sa slika (u onom poredjenju sa starim Cosmos-om S) vidim da ovo cudo nema sanse da mi udje u sto... well, back to the drawing board :d
 
Samo ako ne mislis na protocni :d
 
Ja mislim da moj Cosmos 1000 sa upakovanom mašinom iz potpisa (2 radijatora, rezervoar, pumpa, tečnost, GPU od preko 1kg) ima sigurno barem 40 kg. U prevodu premeštanje uz pomoć viljuškara :smoke:
 
Vredi ova skalamerija 250e,a za vodeno dusu dalo...Samo da ovi nasi onih 350$ ne pretvore u 350 evra...
 
Ja mislim da moj Cosmos 1000 sa upakovanom mašinom iz potpisa (2 radijatora, rezervoar, pumpa, tečnost, GPU od preko 1kg) ima sigurno barem 40 kg. U prevodu premeštanje uz pomoć viljuškara :smoke:

Zato sam pitao za tockice :)
Kod mene u kucistu (i na kucistu) je 2x240, 1x360 radijatori, 3 WB bloka + resto HW.. znam da se otegnem kada ga spustam na kant kada cistim radijatore koji su sa donje strane kucista.
 
Ovo je stvarno mrga od kucista, i verovatno u samom vrhu prilikom odabire zamene mog, ali ipak je ne jasno koliko ima 5.25 slotova (bitno zbog rezervoara i kontrolera),samo je navedeno da moze da stane X broj HDDa kao da cemo server da pravimo od njega, i nigde se jos ne vidi bas ta unutrasnjost (kako se vade rekovi za HDD u donjem delu itd...), mene svrbi koliko ima od napajanja do boka kucista jer bi tu trebao creva da provucem....npr:
 

Prilozi

  • PP parts 41.jpg
    PP parts 41.jpg
    183.8 KB · Pregleda: 69
Nazad
Vrh Dno