Šta je novo?

Complete XP Drivers for Amilo Pi 2550

johney_red

Slavan
Učlanjen(a)
11.07.2008
Poruke
4
Poena
301
Ja sam proveo par besanih dana i noci kada sam kupio ovaj model laptopa, jer nisam mogao da gledam Vistu na njemu... :wall:
Nije da radi lose na Visti, ali stari dobri XP je ipak drazi srcu...

Ovo su drajveri za model Pi 2550, sve radi kako treba, nema Unknown device porukica u Device Manageru... milina kako radi::banana:

Evo i za strendzere.. znam da i njima to treba kao i meni..

These are drivers for XP on Amilo Pi 2550, everything working just fine!!!!!
Just folow the manual.txt in folders.

http://rapidshare.com/files/129820541/AMILO_Pi2550_XP_Drivers_Complete.part1.rar.html
http://rapidshare.com/files/129877434/AMILO_Pi2550_XP_Drivers_Complete.part2.rar.html
http://rapidshare.com/files/129893559/AMILO_Pi2550_XP_Drivers_Complete.part3.rar.html
http://rapidshare.com/files/129896128/AMILO_Pi2550_XP_Drivers_Complete.part4.rar.html


Napomene:

Instalirajte drajvere po rednim brojevima , i pratite uputstva koja su u folderima, manuel.txt . Prvi drajver je najvazniji, Sata drajver je drajver za Vas hard disk, ne postoji u XP-u, sto znaci da Vas XP ne vidi hard bez njega, pa morate sami da ga integrisete u instalaciju XP-a. U folderu je detaljno uputstvo i sve sto Vam treba.
Grafika bi trebalo da radi sa mojim ATI folderom, ali ako ne radi, tu je sve sto treba da sredite drajver za svoj racunar.
Na kraju, poslednji folder mozda i ne treba da se instalira, kod mene nije trebao, ali neka se nadje... naime rec je o Intel turbo memoriji koja nije kompatibilna sa XP-om, i ne radi na njemu, vec samo na Visti. Kada instalirate sve do tog foldera, ako nema problema sa Unknown device, nemojte da instalirate ovaj drajver. On u sustini samo onesposobljuje alat za turbo memoriju.


Toliko od mene.. nadam se da sam pomogao... uzivajte.
 
lepo od tebe

lepo sto si okacio drivere posto i ja nameravam da uzmem taj laptop.napisi kakvi su utisci sad kad ti xp lepo radi. ako igras igrice kako se ponasa taj hd2600. probaj titan quest koji je zahtevan do bola kad je sve na high. javi utiske.
 
Ovako stoje stvari...
Ja i nisam neki gejmer, tako da nemam takve igrice, ponekad malo vozim NFS i , to je to. Ono sto mogu reci je da NFS Most Wanted moze da se igra skoro na full detail, pri rezoluciji 800x600, ali vise dobijete npr. od Pro Street, verovatno zato sto je grafika pravljena za DirectX 10.0. Koliko sam mogao da vidim po netu, igre za ovu grafiku ce tek izaci ( hd 2400 !!! ), tako da tek treba da vidimo koliko je dobra. Niko ne treba da ocekuje cuda, kao ni blagostanje grafike sa desctopa , ali kada zatreba , moze opusteno da se pusti bilo sta ... Ja sam testirao Test Drive i Formula 1 , i to radi... Sto se tice inace rada racunara leti k'o metak!!! Danas cu videti kako radi na 3Dmax-u, ali inace programi tipa Visual Studio 2005 i Microchip MP Lab rade naravno bez problema. Rama ima dovoljno za bilo sta. Grejanje ne predstavlja problem , samo ispostujte pravilo da mora da bude na cistoj i ravnoj povrsini, i sve ce biti ok. Kamera radi ok, mada je samo za chat.
Jos nesto...Ma koliko brzo i dobro radio na XP, moram reci da je bolje radio na Visti... nemam pojma zasto, mozda zato sto mu je na XP-u onemogucena Hiper Memorija, ali na Visti se tek vidi koliko je ovaj model dobar. Programi koje ja koristim nisu kompatibilni sa Vistom , pa je zato i ne koristim, ali ako Vi imate izbor i zelite savet.... onda uzmite Vistu.
Veliki pozdrav
 
To je i meni najveci problem. Vrlo rado bih presao na brzi (vece dijagonale) laptop ali problem kompatibilnosti viste i programa koje koristim (proracun cevovoda sudova pod pritiskom i modeliranje energetskih postrojenja) mi jednostavno ne dozvoljava da predjem na noviji laptop. driveri za XP mogu da se "zbudze" ali opet nije to bas sasvim "to". Trenutno za svoj laptop imam zvanicnu podrsku za win 2000, win XP 32bit i 64bit i obe viste (32 i 64) i to jos od HP-a poznatog po smaranju sa driverima. sa novim modelima od wn 2000 i XP-a skoro pa mogu da se pozdravim a svi programi mi rade na win 2000 i XP-u -podrska za Vistu nece biti dostupna bar jos dobre dve godine. Hvala Microsoftu zbog forsiranja usr*nog OS na kome rade office i par gluposti jos.
 
Nazad
Vrh Dno