Šta je novo?

Commodore Amiga labels projekat - nalepnice za video igre/diskete

ripkid

Cenjen
Učlanjen(a)
17.04.2016
Poruke
799
Poena
115
Evo još jednog Retrovania16 projekta koji sam nedavno započeo, ovoga puta radi se o labelima/nalepnicama za Commodore Amiga igre/diskete. Sve su custom made i sve će biti u boji, uradjene su tako da stilom podsećaju donekle na originalne diskete. Ovaj projekat je veliki poduhvat i obuhvatiće sve Amiga igre koje ste imali prilike da downloadujete u okviru Retrovania Amiga Pack-a a bogami ima ih dosta. Ovako nešto za sada ne postoji nigde na internetu i planiram nakon završetka da podignem sve online kako bi cela retro gaming zajednica mogla da ima koristi. Nešto slično je odradjeno do sada sa C64 nalepnicama za igre ali ne i za Amigu. Naravno sve nalepnice će biti "print ready" tj. sve će biti podešeno i optimizovano za štampu. Bićeteovde obavešteni kako teče projekat


Amiga_Labels_Project.jpg
 
svaka cast za entuzijazam .. ja sam se do skora secao skoro svaka igra koju sam igrao na koliko je disketa 'isla', sad se tu i tamo pozaboravljalo .. Lotus kec i dvojka na po jednu disketu, a trojku su 'razvukli' na dve .. a Skidmarks 2 valjda na 7 da je isao ;)
 
Da i ja pamtim isto na koliko disketa je išla koja igra. Igralo se non-stop sve i svašta pa ti se takve stvari uvuku u glavu kao i neke šifre, potezi, rešenja itd. Ovo je kao što rekoh ogroman poduhvat tako da je pitanje kada će biti završen ali je bitno da bude i potrudiću se. Donekle olakšavajuće je to što sam napravio neko osnovno idejno rešenje pa samo sada menjam logo/sliku igara dok radim. Naravno biće onih koji će se čuditi kao što diskete pored Goteka, WHDLoad-a itd. ali jednostavno ima neka autentična nostalgična magija u samom tom činu ubacivanja diskete i čitanju od strane floppy drive-a. Meni lično daje neki dodatni nazovi drive/boost i toplinu oko srca :D
 
Rešio sam ipak da uradim kolekciju nalepnica za Amiga TOP 100 igara po mom izboru jer da radim ceo paket od 700 i kusur igara je previše, da imam makar podršku još par ljudi pa i nekako. Nadam se da ću ove godine izbaciti paket sa nalepnicama uz naravno i same Amiga igre.
 
Nazad
Vrh Dno