Šta je novo?

Chrome na OS X - Problem

jopopo

Cenjen
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruke
1,482
Poena
199
Da li neko ima problem sa Chrome na OS X? Radilo je sve kako treba do pre 20-tak dana a onda je Chrome počeo da pravi problem u smislu da odjednom klikom na neki link ili kucanjem nove adrese se zablokira. Zablokira se tako što više ne može da se poseti ni jedan link, ne radi ni Back opcija, mogu da se skroluju učitane strane na svim tabovima i to je to.

Nema pravila kada se dešava. Nekad posle 3 minuta upotrebe, nekada posle pola sata. Sve što sam našao na netu je da postoji neki problem sa kešom i to sam probao da sredim ali ne radi.

Temperatura na MBP koja je ispod 60 stepeni ode u 80 (jer proces zauzima memoriju i procesorsko vreme) i jedini spas je Force Quit.

Ništa nisam instalirao više od mesec dana niti menjao parametre i stvarno nisam pametan šta može da bude.
 
Jesi probao da obrises taj Chrome i instaliras novi?
 
Evo jesam, oko 12h sam to uradio i malopre se isto desilo. Čudi me to što %CPU pokazuje za Chrome 169%!!!

Inače moj princip je da sve instaliram samo jednom (čak i OS). Ne volim da rešavam probleme reinstalacijom programa već isključivo nalaženjem uzroka problema i njegovim/njihovim uklanjanjem. Ali pošto mi je ovoga već preko glave evo probao i tako i ne ide.

U svakom slučaju hvala na trudu.
 
Poslednja izmena:
Najčešći uzrok zakucavanja browsera su pluginovi! Ako si instalirao neke od njih ukloni ih sve pa onda isprobaj browser ponovo.

A što se tiče tvog principa da instaliraš sve samo jednom i da sve odma šiba 100%, na to bolje da zaboraviš. U principu to može, ali samo ako te zadovoljava default i ono što ide sa njim u paketu. Premda i to nije uvek garancija da će ti sve odmah raditi kako treba!

Šta da se radi, software je to! :D
 
Poslednja izmena:
Najčešći uzrok zakucavanja browsera su pluginovi! Ako si instalirao neke od njih ukloni ih sve pa onda isprobaj browser ponovo.

A što se tiče tvog principa da instaliraš sve samo jednom i da sve odma šiba 100%, na to bolje da zaboraviš. U principu to može, ali samo ako te zadovoljava default i ono što ide sa njim u paketu. Premda i to nije uvek garancija da će ti sve odmah raditi kako treba!

Šta da se radi, software je to! :D

Tako sam i probao, instalirao "clean" Chrome bez dodataka. A što se tiče instalacija, čačkam ja ali na drugi način ali ne reinstaliram nešto samo zato što ne radi, tražim uzrok problema i ako ima rešenja rešim ako nema, ne koristim, pređem na nešto drugo (mada to uglavnom pod Win i Linux, OS X koristim svega 7 meseci). Sve OS koje sam koristio do sada sam instalirao samo jednom. I veruj mi, tako skoro 20 godina :)
 
Provalio sam kada mi "zakuca" Chrome, kada u Omniboksu (moderniji naziv za Adress Bar u Chrome) ukucam neki pojam za pretraživanje umesto adrese i stisnem Enter. To se dešava 3 od 10 puta ali i dalje ne znam kako da rešim problem.
 
meni radi normalno search pa enter u address baru. Skini neku drugu verziju chroma,tj isprobaj najnoviju betu ;)
 
Probao sa Beta verzijom i sada je sve OK. Samo me čudi što Beta verzija ima istu oznaku kao i normalna.
 
Nazad
Vrh Dno