Šta je novo?

Chieftec CA-01, BA-02, BA-01 8xHDD da li je neko stavljao 4xPATA i 4XSATA

Vuk

Laudable
VIP član
Učlanjen(a)
27.02.2002
Poena
710
Moja oprema  
Laptop
HP ProBook 470 G2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Chieftec CA-01, BA-02, BA-01 ovo su modeli sa 8xHDD,
da li je neko stavljao 4xPATA i 4XSATA u box i koliko je ostalo mesta ako je uopste ostalo za cirkulaciju odlaznog vazduha, izmedju hardova i samih vrata, i da li PATA kabl zatvara rupicaste otvore kompletno.

Ima li mesta da se stave Pata master i slave jedan ispod drugog ili mora da se primeni raspored, master, sata, slave, sata, master , slave, sata...

Ili jos bolje ako neko ima sliku a da je postavio i popunio sve hardove u HDD bay.
Ali me interesuje samo ATA +Sata kombinacija.

Hvala.

Prilozi

• ca11.jpg
    ca11.jpg
    62.7 KB · Pregleda: 124
  • ca14.jpg
    ca14.jpg
    33.6 KB · Pregleda: 127
OP
OP
V

Vuk

Laudable
VIP član
Učlanjen(a)
27.02.2002
Poena
710
Moja oprema  
Laptop
HP ProBook 470 G2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ok, ajmo ovako, a da li je neko stavljao u modele sa 6XHDD mesta, recimo modeli:
lbx-01, lcx-01, ch-01, lbx-02, sh-01, lcx-03,
4 PATA +2 Sata ili 3 PATA + 3 Sata.
Kakva je guzva od Molexa sa Pata diskova, i kad se popunjavaju svi slotovi, moraju li 90 stepeni Sata kablovi, itd.

doggy

Famed
Učlanjen(a)
06.10.2004
Poena
330
Ja imam 5 HHD-ova u LBX-u. Moraju 90 stepeni sata, a i bitno je kakve sata konektore ima napajanje. Sa mojim TT Toughpowerom imam problem sa krajnjim SATA konektorom, ako njega zakacim ne mogu da zatvorim kuciste. Preporuka ti je da stavis sto vise sata HDDova, manja guzva. Inace u masini su 2xATA i 3xSATA.
Sata kablice mozes da provuces kroz proreze na limu u koje ubacujes HDDove, tako da moze kulturno da se skloni. Po meni ostaje sasvim dovoljno prostora da ventilatori odrade posao.
Ako ti treba, mogao bih da vidim da slikam.

Pozdrav,
Igor

OP
OP
V

Vuk

Laudable
VIP član
Učlanjen(a)
27.02.2002
Poena
710
Moja oprema  
Laptop
HP ProBook 470 G2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pazi, 4 PATA je obaveza, kod SATA bih mogao da smanjim na 2 ili 3 komada ali bih voleo kad bih mogao 4.

Znaci ovako, sa klasicnim Sata data kablovima si imao problema i morao si da ides na 90 stepeni, iako se kunu ljudi da su stavljali 6 SATA obicnih ali savijenih pa provucenih kroz proreze sa strane.

Cudno mi da te je mucio klasicni Sata power kabl, a nije te mucio Stari Molex za PATA diskove, kod Sata power kabla je sve u 90 stepeni i prvi i prolazni, sve je bas 90 stepeni.
Medjutim stari Pata power molexi, su bas dugacki sa normalnim kablovima, i kod pata diskova ako se koristi regularni non-rounded kabl, imas minimalni razmak izmedju Master i slave diska, ako idu disk do diska, onaj deo kabla izmedju njih nema gde da se stavi.

Cieftec-ov odgovor je da se u ovim kucistima apsolutno ne preporucuje koriscenje PATA diskova ukoliko se planira maksimalno popunjenje, pata je po njima moguc samo ako se koristi manji deo prostora, odnosno ukoliko se od 8 mesta koristi 4-6, itd...

Ajde ako te ne mrzi okaci slike da vidim.

Prilozi

• 100_1638.jpg
    100_1638.jpg
    157.6 KB · Pregleda: 172
Poslednja izmena:

jorgovan

Laudable
Učlanjen(a)
13.03.2002
Poena
765
Moje iskustvo je sa 4 sata diska, jedan do drugog. Korisceni su 90 stepeni kablovi i sata napajanja. 3 fana su duvala i to je bila ok kombinacija. Sa pata kablovima, cak i rounded mislim da to nece biti idealno resenje... no najbolje je probati u praksi... odneses diskove kod nekog ko ima kuciste...

doggy

Famed
Učlanjen(a)
06.10.2004
Poena
330
Pazi, 4 PATA je obaveza, kod SATA bih mogao da smanjim na 2 ili 3 komada ali bih voleo kad bih mogao 4.

Ja imam 2 PATA diska u masini trenutno, moze ... mada su rounded kablovi preporuka. I da budu duzi od klasicnih, zato sto udaljenost ume da bude problem u velikim kucistima.

Znaci ovako, sa klasicnim Sata data kablovima si imao problema i morao si da ides na 90 stepeni, iako se kunu ljudi da su stavljali 6 SATA obicnih ali savijenih pa provucenih kroz proreze sa strane.

Otvaram kuciste precesto, a kablovi se savijaju ... ne zelim da rizikujem.

Cudno mi da te je mucio klasicni Sata power kabl, a nije te mucio Stari Molex za PATA diskove, kod Sata power kabla je sve u 90 stepeni i prvi i prolazni, sve je bas 90 stepeni.
Medjutim stari Pata power molexi, su bas dugacki sa normalnim kablovima, i kod pata diskova ako se koristi regularni non-rounded kabl, imas minimalni razmak izmedju Master i slave diska, ako idu disk do diska, onaj deo kabla izmedju njih nema gde da se stavi.

Kod mog napajanja prvi sata kabl nije pod 90 stepeni, dok prolazni jesu. Molexi su kraci, i nemam problem sa njima. U masini imam PCI IDE kontroler, i ta dva PATA diska su nakacena na njega, svaki disk na posebnu granu, inace bih verovatno imao taj problem sa kablovima.

Cieftec-ov odgovor je da se u ovim kucistima apsolutno ne preporucuje koriscenje PATA diskova ukoliko se planira maksimalno popunjenje, pata je po njima moguc samo ako se koristi manji deo prostora, odnosno ukoliko se od 8 mesta koristi 4-6, itd...

Ajde ako te ne mrzi okaci slike da vidim.

Videcu da slikam danas popodne ...

Neskica

Famed
Učlanjen(a)
28.10.2005
Poena
320
Kombinacija koja je doskora bila kod mene je 2 PATA + 2 SATA disk-a
2 PATA su jedan do drugog(tj. iznad) na obicnom kablu(zatvaranju ne smeta kabal izmedju master i slave), a izmedju SATA diskova je jedan slot bio prazan zbog boljeg hladjenja.

Hladi ih jedna 92 mm .

Kako ne posedujem SATA kabal pod uglom od 90 stepeni kuciste ni ne mogu da zatvorim(tako da mi nije jasno kako se vrata uopste mogu zatvoriti kod nekih koji nemaju SATA kabal pod 90) .

benchaman

Famed
Učlanjen(a)
02.02.2005
Poena
319
Khm,... kod mene je situacija trenutna da imam dva pATA diska, povezani rounded kablom, master i slave. diskovi su odvojeni jedan je pri vrhu drugi pri dnu, tacno onoliko koliki je razmak izmedju master i slave. Moji diskovi nisu u onim plasticnim drzacima, vec sam sada ispleo gumene trake i na njih stavio diskove (zaboga mene ubijaju vibracije). Molex za struju nije veliki problem, vrata se zatvaraju sasvim normalno, verovatno sto mi diskovi nisu u lezistu pa ih gurnem malo dublje skroz do ventilatora. Imam tri ventilatora.
Ona slika gde se vidi napajanje kao da je moje kuciste, samo sto je kod mene mnogo manji nered :)
Sata strujni na "tiganju" je pod uglom od 90 stepeni i kada nabavim sATA disk trebace mi takav i data kabl...

Eh da kontam da sa rounded kablom bi bilo poprilicno nemoguce staviti dva pATA diska odmaj jedan do drugog a da se stranica zatvori jer gde bi se savio i sklonio onaj visak izmedju, a kod mene su oni dugacki pATA kablovi...

seizmos

Famed
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poena
470
Ja sam kod mene vezivao samo jedan uređaj PATA (maxtor od 80GB sa rounded metarskim kablom) . A što se tiče SATA diskova u isto vreme sam imao 6 SATA diskova sa sata i molex napanjima + 1 PATA gore pomenuti sa molex konektorom. Što se tiče temperatura sve je bilo u najboljem redu (28-38 C). Vrata od kućišta su se normalno zatvarala.

Pozdrav

alfaunits

Renowned
Učlanjen(a)
24.06.2006
Poena
1,395
Vule, jesi li uzeo u obzir SAS SFF konektore? Jedan kratak 4xSATA->mini-SAS, i jedan mini-SAS->4xSATA. (ili bolje neki kontroler koji koristi mini-SAS kablove odmah - milina za kabliranje). Jeste skupo doduse ^^
Meni je Chieftec uvek bio najgora varijanta po pitanju diskova - dobar materijal i to, ali za diskove su uzas.

Vlada

Laudable
Učlanjen(a)
12.07.2000
Poena
620
Ja u BA-01 kućištu imam 5 SATA diskova i dve 12-ice pozadi, bočne ventilatore nisam stavljao jer po prašini vidim da ova dva uvlače dovoljno vazduha. Diskovi su mlaki, ni slučajno vrući ma koliko ih opteretio. Dva diska su low profile pa to i nije možda do kraja merodavno ali ima dovoljno mesta čak i dok sam držao dve full size jedan iznad drugog. U ovom kućištu je jedini problem što se mora kupiti 90-cm ATA kabl.

Ako ti se diskovi greju uzmi one adaprete 3,5"->5,25" i PATA diskove staviš na neka od 6 mesta za optiku a dole ti budu samo SATA.

alfaunits

Renowned
Učlanjen(a)
24.06.2006
Poena
1,395
Ti HD cooleri koji idu u 5.25" ne rade ako ima vishe diskova - ako se razdvoje onda mozhe.
Mada tom logikom, mozhe lagano da uzme 5-in-3 backplane i nema problema ni sa kablovima ni sa prostorom (za gornje slotove).

Vrh Dno