Šta je novo?

Chia Network

Posto vidim da ste puno iskusniji, zamolio bih vas za malu pomoc.

Naime, nekoliko drugara i ja smo odlucili da udjemo skromno u ovu Chia pricu.
Imamo 7 HDD-ova i oni su trenutno u fazi plotting-a kod naseg drugara, a mi bi posle trebalo da nastavimo sa farming-om. Ja bih trebalo da sastavim farming masinu, pa imam nekoliko nedoumica.

Razmisljam izmedju neke starije kombinacije i5 (3-5 generacija) + 4GB RAM ili novija (Ryzen 3200G + B450 + 8GB RAM-a).
Da li je za farming masinu potrebno da imamo neku "sredje jaku" masinu ili je dovoljno bilo kakav racunar posto je plotting zavrsen? Da li je ovo gore navedeno OK?

Da li mi je dovoljno napajanje tipa LC500H-12 500W posto HDD-ovi nisu neki potrosaci? Imate li neki drugi predlog? Nekako mi LC deluje ok sa aspekta cena/stabilnost?

Posto ce mi trebati mesta za 8 SATA konektora, a vecina ploca koje sam gledao ima 4-6 portova, da li je bolje da uzmem onu neku PCI-E karticu sa 2 SATA porta ili da idem na varijantu 6 unutra + 2 u fioku na USB?

Generalno, bio bih zahvalan za bilo kakav savet koji nisam ni razmotrio gore :)
zavisi kakve hdd imas., ako su veci od 2tb mislim da ti onda treba ploca sa efi ili uefi biosom da bi mogao da prebacis hdd ne gpt da bi video ceo hdd. sto se tice procesora memorije to ti nije bitno. ja na ploci imam 8 sata i uzeo sam adapter pci-e na 4 sata i to radi sa 12 hdd bez problema. ploca je fm2+ GA-F2A88X-D3HP, procestor je athlon x4 840 fm2+ i 8gb rama, rama bi mozda moglo i manje ali su meni slotovi od 8gb pa sam ostavio jedan slot. napajanje mi je ostalo od mininga sa grafama pa je malo jace 1200w ali nema potrebe
 
Poslednja izmena:
Malo da sumiram nove poolove jer uporedo kopam:

  • za sad dobitak je manji nego na hpool, jer 1.75 chije se deli farmerima a 0.25 ide ko ubode blok tako da dok ne uvatite blok sami imacete manje po danu...
  • potrebno je imat full node farmer za kopanje... ko pravi racunar preporucio bi da ne idu ispod haswell 4 core ili nekog i3 procesora + SSD + 8GB
  • za sad su poolovi bili nedostupni povremeno, GUI pokaze ili debug.log takodje treba paziti dal baca sherova i jel node usihronovan
  • NFT kad se generise i poveze sve ide auto node automatcki krece da salje pool sharove

Prednost hpool je sto node nije potreban samo miner, i jacina kompa kao ni sihronizacija nije bitna, vazno je samo da hpool radi

Takodje ko nema free ploting, nikako ne bi preporucio replot za sad, sve zavisi kako se hpool i ostalo pool 1.0 budu zastitili od lopova ako to srede benefita poolinga bas i nema za obicne korisnike... benefit je za mrezu jer ce domanacija hpool pasti ali za minera bas i ne
 
Momci, ako neko ima invite za Core-Pool, rado ću se priključiti.
 
Sve neka sad cu, da dodam hos neki plot, pa sam bio malo na more i kad sam se vratio registracija je bila zakljucana :)
 
Ako bi mogao jedan invite za mene, bio bih zahvalan, mislim da nema svrhe da plotujem iznova sve kad vec ovako funkcionise. Hvala.
 
Moze li jedan invite za core pool?
 
Na chia ne mogu da se konektujem na ploting i farming. Dakle konektuje se na novčanik ali ploting i farming ne funkcionisu( vrti sve vreme) i core pool ne vidi plotove. Jel neko imao ovakav problem i jel zna neko sta bi moglo da bude?
 
Na chia ne mogu da se konektujem na ploting i farming. Dakle konektuje se na novčanik ali ploting i farming ne funkcionisu( vrti sve vreme) i core pool ne vidi plotove. Jel neko imao ovakav problem i jel zna neko sta bi moglo da bude?
Imao sam ja. Morao ponovo instalirati i sinhronizovati CHIA blokchain i ponovo dodao foldere sa plotovima i onda je sve proradilo.
 
Chia lagano skače od pre par sati, trenutno je $270. Da li je neko upoznat ko to pumpa i zašto?
 
Zdravo svima. Nov sam u XCH farmingu, pa prikupljam informacije i iskustva.. Koji je pool trenutno najisplativiji po vama? Trenutno imam oko 100 plotova i farmujem na EcoChia pool-u - ali mi se cini da sve ide jako traljavo, sa veoma malom zaradom.. Hvala unapred!
 
Zdravo svima. Nov sam u XCH farmingu, pa prikupljam informacije i iskustva.. Koji je pool trenutno najisplativiji po vama? Trenutno imam oko 100 plotova i farmujem na EcoChia pool-u - ali mi se cini da sve ide jako traljavo, sa veoma malom zaradom.. Hvala unapred!
Zarada je mala trenutno. Ako novcic ode gore bice bolje. Ja imam 368 plotova i na corepool mi treba oko 12 dana za 0.1 chia
 
Da li je chia "ugasila" bar na forumu, nista se ne pise? Kopate li jos uvek?
 
Ja sam rasformirao sve, definitivno necu da se mlatim za sicu na poolu, a mnogo malo sam imao tb za solo. Skoro sve sam vec prodao, ostala mi jos nekoliko p300 od 4 gb.
 
To je zato sto samo znate za chia i nista drugo,ja sam sve chia plotove izbrisao i trenutno farmujem chives i sa svojih 7tb sam farmovano prodao na njihovoj menjacinici za skoro 0.2 chia,trenutni netspace sve raste i trenutno je na 78pb,treba novi key i novi plotovi od k29-k31 (chia plotovi ne rade),ima pool na foxypool na kojem sam trenutno.

Ko zeli da farmuje forkove obavezno nek dodje na discord "chia fork farmers","chia fork traders","chives blockchain official","HDDcoin","All the chia forks portal" itd itd,forkovi koriste chia plotove (jedino chives trazi posebne).
 
Ti forkovi vrede nulu i ako vrede ternutno nece vredet za 7 dana.......
mining profitabilnost chije je ocekivana i nije losa, losa su samo ocekivanja rudara da se preko noci obogate
 
Ti forkovi vrede nulu i ako vrede ternutno nece vredet za 7 dana.......
mining profitabilnost chije je ocekivana i nije losa, losa su samo ocekivanja rudara da se preko noci obogate
Nakon mesec dana cena chives-a se duplirala,takodje sam neke forkove zamenio za chia,iznos koji nema sanse da bi dobio preko poola,ali svako svome.

Inace ova tema nesta nije aktivna,sta se desava,svi napustili chia farmovanje?
 
Da li je za farmovanje plotovanih diskova dovoljan USB 2.0? Hoću da sklopim jedan rig, pa gledam koliko koja ploča ima USB portova. Starije često imaju samo po 2 komada 3.0, ali mogu da imaju dosta 2.0.
 
Nazad
Vrh Dno