Šta je novo?

Chia Network


Coini koji mogu da se farmaju sa postojećim Chia plotovima. Drugi još uvek nema aplikaciju za Windows, prvi ima i može da se farma. Koliko sam razumeo, trenutno nijedan nije na menjačnicama, pa nemaju vrednost.
 
Moze li pomoc oko madmax plottera. Naime plotujem sa i7 7700k, 16gb rama, tmp1 hdd tmp2 nvme. -r 8 -u256 i zakucan sam na 4h. Ljudi po netu mi kazu da sa istim proc plotuju za ispod 2h. Iskustva?
 
Koristi NVME za oba tempa. Osim ako nije od 256gb ili manje? HDD je bottleneck.

Stavi threads na 4, taj broj je množilac, povećavaće sam po potrebi.

Ja sam sa 1600x na ~77 minuta :)
 
ima li ko na corepool? meni sve prikazuje kao da farma ali se plot points nepomera. da li neko ima slican problem? skinuo sam novu verziju 2.1.0.0
 
Ja sam na core pool, nemam taj problem. Piši na discord grupi, taguj jednog od developera i čekaj, odgovaraju prilično ažurno, koliko sam pratio :)
 
Koristi NVME za oba tempa. Osim ako nije od 256gb ili manje? HDD je bottleneck.

Stavi threads na 4, taj broj je množilac, povećavaće sam po potrebi.

Ja sam sa 1600x na ~77 minuta :)
Hvala na savetu. Ugurao sam jos jedan nvme preko pciex adaptera i spustio plotovanje na 82min :D
Savet za ljude koji nemaju drugi nvme, za mene je znacajnu razliku pravio i HDD na 7200obrtaja jer sam kad sam prebacio temp1 na njega sa 5400 hdd-a, spustio na 154min.

Ovim tempom cu isplotovati ovih 36TB koje imam za 20ak dana, sto mi je skroz ok.
 
Evo najnoviji feedback, apgrejdova sam cpu sa i5 8600k na i7 10700k. Sa mad maksom na i5 sam plotao za oko 60ak min a sa i7 48min. 12 min razlike samo a plocu i proc sam platio 450e; definitvno neisplativo, vracam komponte nazad amazonu. Kapiram da bih ryzen 5800x bolje radio posao ili cak neki server od 20 jezgara.
 
Cao svima,
imam 536 plotova a jos uvek nikakvu zaradu... radim na 2 PC-a oko 22 plota na dan. Neki savet???
 
Sta je to port 8444? Cemu sluzi? Mozda su nekom glupa pitanja, ali nisam iz struke...
 
Cao svima,
imam 536 plotova a jos uvek nikakvu zaradu... radim na 2 PC-a oko 22 plota na dan. Neki savet???
Prodaj sve i kupi radije chiu. :D Znam ljude sa par hiljada plotova, koju su te nesrece da nisu otvorili blok. Reddit je pun ovakih sadrzaja. Port 8444 treba da otvoris na svom ruteru. Uputstvo imas na chia githubu.


 
Koliko uopste ima veze port 8444 sa "uspesnoscu" farmovanja? Ja sam razumeo da to samo ima veze sa brzom sinhronizacijom..
U svakom slucaju, ja sam iza CGNAT-a, kao i vecina sbb-ovaca, ali evo, 50plotova i kao sam "zaradio" nesto preko pool-a. Koliko god to imaginarno bilo (0.0025xch) na ulozenih 1300eur u hardove i ssd. Sa aktuelnom cenom XCH i hardova def se vise isplati da se kupi chia nego oprema za farmovanje.
 
^Pa uvek je tako i bilo, a isto je uvek vazilo i za grafike, jedino cime se rukovodimo jeste da opremu kasnije mozemo posto-zasto rasprodati.
 
^Pa uvek je tako i bilo, a isto je uvek vazilo i za grafike, jedino cime se rukovodimo jeste da opremu kasnije mozemo posto-zasto rasprodati.
TO je vise da se covek utesi da moze da izvuce pare na opremu ako bi ceo kripto pukao oprema vise ne bi vredela skoro nista. Ko je sada se zaleteo na CHIA mislim da je najbolje da pusti da radi pa za godinu dve dana da vidi gde je. Skoro pa uvek je bilo kulturnije sacekati pad cena kupiti coine i cekati ako vec mislis da ce biti nesto nekog coina nego se drndati sa opremom.
 
jel vam radi chia core pool?

Meni izbacuje error:
Could not connect to farmer... Retrying...
poslednja verzija je...
 
A da li ima smisla farmovati bez pravljenja novih plotova? opet su mi puni hardovi i opet bi morao da puknem 2x200e. sada sam na 615 plotova i jos uvek nista
 
ima li ko na https://ecopool.group/en/home . vidim da njihov calc izbacuje mnogo vecu zaradu nego na drugim pooolovima. ali mora da se plotuje ponovo ako sam dobro skontao
 

Prilozi

  • corepool.png
    corepool.png
    115.3 KB · Pregleda: 99
  • ecopool.png
    ecopool.png
    107.1 KB · Pregleda: 99
Ja sam trenutno na oko 1300+ plotova i svakodnevno plotujem jos oko 60-70 komada, trenutno nisam izvukao ni jedan blok i razmisljam se da li ici na neki pool, e sad koji izabrati, a da bude siguran?
 
Sto se tice pool za 1.0 samo oni koji imaju coleteral da miner ne moze da pobegne sa blokom ce imat 100% luck (verujem da ce i hpool uvesti coleteral uskoro)
za sad je to foxypool.io i na njemu je luck 100% ima manji nethash jer prvih 1.75chije ne mozes povuci dok ne odlucis da napustis pool... sve preko 1.75++ stoiskopas normalno se povlaci

Inace nikakav benefit pool 2.0 nece biti u odnosu na stare plotove jedino sto ce politika pool 1.0 biti rigoroznija kao na primer ovaj pool ili cete kopat solo kako vam odgovara
 
kako proveriti plotove da li su validni ili sta vec. imam 367 na blockchainu a na pulu mi je proslo samo 363, pa me zanima da li postoji neka verifikacija da vidim koja to 4 nisu prosla
 
Sve sa istim plotovima?
Jel ti nije malo rizično instalirati te softvere na brzinu sklepane da se šlepaju uz Chiu?
Čitam da se približava zvanična podrška za poolove. Ipak će morati da se ponovo plotuje. Praviće se portabl plotovi koji će moći da se koriste za različite poolove, kao i za solo farming.
Još da se pohvalim da sam najzad isfarmovao blok za vikend. Posle 9 nedelja plotovanja i još par čekanja sa skoro 3000 plotova.
 
Kakav ti je plan kad izadje pool protokol, generalno bas me zanima sta planirate vi koji imate preko 1000 plotova, sve ispocetka ili idete solo i dalje?
 
Sve sa istim plotovima?
Jel ti nije malo rizično instalirati te softvere na brzinu sklepane da se šlepaju uz Chiu?
Čitam da se približava zvanična podrška za poolove. Ipak će morati da se ponovo plotuje. Praviće se portabl plotovi koji će moći da se koriste za različite poolove, kao i za solo farming.
Još da se pohvalim da sam najzad isfarmovao blok za vikend. Posle 9 nedelja plotovanja i još par čekanja sa skoro 3000 plotova.
Meni uopste nije rizicno,cega da se brinem? Moji 0 chia su sasvim sigurni,nisam jedini koji farmuje forkove sto se moze videti na network space istih.

Edit: da istim plotovima.
 
Kakav ti je plan kad izadje pool protokol, generalno bas me zanima sta planirate vi koji imate preko 1000 plotova, sve ispocetka ili idete solo i dalje?
Zasto bi i razmiljao novi plotovi nista pametno nece doneti osim lakog prelaska i vece zastite pool, za pool 1,0 morat ces imat depozit od 1.75 chije ili kopas solo tvoj izbor, novi plotovi nece imat vecu profitabilnost i ni koncepciono se ne razlikuju jedino sto imaju NFT kljuc koji se moze vezivat za solo ili pool

Problem je sto je dosta ljudi bez mozga uslo u chiju i sire lazi i dezinformacije kao na primer ljudi sa balkanskog telegram pool-a koji lazu i teraju ljude da cekaju NFT plotove kako bi ih vezali za svoj buduci pool (posto likovi ne znaju osnove ne vidim da ce iko ostati na tom poolu kojeg vode kreteni)
 
Posto vidim da ste puno iskusniji, zamolio bih vas za malu pomoc.

Naime, nekoliko drugara i ja smo odlucili da udjemo skromno u ovu Chia pricu.
Imamo 7 HDD-ova i oni su trenutno u fazi plotting-a kod naseg drugara, a mi bi posle trebalo da nastavimo sa farming-om. Ja bih trebalo da sastavim farming masinu, pa imam nekoliko nedoumica.

Razmisljam izmedju neke starije kombinacije i5 (3-5 generacija) + 4GB RAM ili novija (Ryzen 3200G + B450 + 8GB RAM-a).
Da li je za farming masinu potrebno da imamo neku "sredje jaku" masinu ili je dovoljno bilo kakav racunar posto je plotting zavrsen? Da li je ovo gore navedeno OK?

Da li mi je dovoljno napajanje tipa LC500H-12 500W posto HDD-ovi nisu neki potrosaci? Imate li neki drugi predlog? Nekako mi LC deluje ok sa aspekta cena/stabilnost?

Posto ce mi trebati mesta za 8 SATA konektora, a vecina ploca koje sam gledao ima 4-6 portova, da li je bolje da uzmem onu neku PCI-E karticu sa 2 SATA porta ili da idem na varijantu 6 unutra + 2 u fioku na USB?

Generalno, bio bih zahvalan za bilo kakav savet koji nisam ni razmotrio gore :)
 
Izasao je zvanican protokol za Chia poolove
 
Nazad
Vrh Dno