Šta je novo?

Chia Network

@bramcohen: Some chia pools which are having, ahem, security issues are claiming that they're having a problem with fake proofs of space. That... isn't a thing. At least assuming they're fully validating partials, which who knows I haven't checked what they're doing, but more likely ...
 
I, šta sad mi da radimo? Taman sam se naoštrio da pređem na pool, a oni zablokirali. Neću valjda na Hpool? Negde neko reče da je Hpool prebacio 51% mreže. Ima li tu nekih opasnosti po integritet kao kod POW-a?
 
I, šta sad mi da radimo? Taman sam se naoštrio da pređem na pool, a oni zablokirali. Neću valjda na Hpool? Negde neko reče da je Hpool prebacio 51% mreže. Ima li tu nekih opasnosti po integritet kao kod POW-a?
Na sta da predjes? Na onaj sto mu portal izgleda ko da ga je radilo dete u prvom razredu? Ma daaaaj...
Ima li neki ozbiljan pool osim HPool?
 
Mad max ploter :)
 
Čitao sam sinoć na nekom forumu kako se žale ljudi sa par hiljada plotova kako ništa nisu zaradili, pa se tešim da nisam jedini. Sad se samo pitam da li i dalje da čekam da mi se statistika najzad osmehne ili da presečem i izaberem pool. Ko je sa foruma na nekom poolu a da ima par hiljada plotova? Iskustva?
 
Svaka cast. Koliko plotova imas?

217. Ima za android lep widget da prati stanje, chia address widget.

@Kradimir Ako u pulu dobijes/otvoris blok samo tebi ide 0.25 chia a 1.75 se deli u pool. Vidim da si zagrizao, mozda ipak treba sacekati jos malo, bar nesto da se iscupa dok si solo. Sa 100TB i trenutim space, treba ti preko 3 meseca da zaradis 2 chia.
 

Prilozi

  • chia.JPG
    chia.JPG
    17.1 KB · Pregleda: 41
217. Ima za android lep widget da prati stanje, chia address widget.

@Kradimir Ako u pulu dobijes/otvoris blok samo tebi ide 0.25 chia a 1.75 se deli u pool. Vidim da si zagrizao, mozda ipak treba sacekati jos malo, bar nesto da se iscupa dok si solo. Sa 100TB i trenutim space, treba ti preko 3 meseca da zaradis 2 chia.
I ja razmišljam tako nekako. Još malo pa će mesec i po plotovanja i ništa. Dugo već mi se očekivani blok vrti na 17-18 dana. Valjda će uskoro da se desi i taj srećni trenutak, pa da pređem na pool. Kinezi su počeli sa Chie da prelaze na neki Bee. Jel istraživao neko šta je to?
 
217. Ima za android lep widget da prati stanje, chia address widget.

@Kradimir Ako u pulu dobijes/otvoris blok samo tebi ide 0.25 chia a 1.75 se deli u pool. Vidim da si zagrizao, mozda ipak treba sacekati jos malo, bar nesto da se iscupa dok si solo. Sa 100TB i trenutim space, treba ti preko 3 meseca da zaradis 2 chia.
Bolesno. Usralo te bas, na samo 20 tb da otvoris 3 bloka. :D Ludilo.
 
217. Ima za android lep widget da prati stanje, chia address widget.

@Kradimir Ako u pulu dobijes/otvoris blok samo tebi ide 0.25 chia a 1.75 se deli u pool. Vidim da si zagrizao, mozda ipak treba sacekati jos malo, bar nesto da se iscupa dok si solo. Sa 100TB i trenutim space, treba ti preko 3 meseca da zaradis 2 chia.

A jesi otvorio access na port 8444 i napravio forwarding do masine ?
 
Meni inace ne radi ova CorePool 2.0 aplikacija. Kad je startujem smrzava na Setting up. Ima li jos neko slican problem?

Prethodna verzija je radila ok.
 
Jel ima nekoga da je radio mad max ploter sa 128Gb rama ili 256?
 
Jel uopšte neradi ili nekoristi sav ram.
 
Priča se o korišćenju RAM memorije kao temp storage za plot.

Treba ja da probam uskoro (i to da mi i temp1 i temp2 budu RAM 😄 ), ali ne stižem. Pitanje je kad ću, jer mi je server u drugom gradu.
 
Pazite se kupovine plotova, metodom zamene header-a regularnog plota chia check i hpool detektuju isti kao nov plot... naravno hpool ce vas banovat kad vidi da su svi sherovi identicni a solo necete iskopat nista
Vidim da vec nude kod nas nepoznati likovi plotove ispod cene sa nula ocena, hpool je vec iste banovao samo im treba duze vreme da detektuju duple plotove sa zamenjenim headerom...
 
Jos jedan udar groma na 97 plotova, reward estimation period je na 2 godine.
Ja sam trenutno vec dve nedelje pauzirao plotovanje, cekam zvanicne poolove, a ovo malo sam samo isprobavao optimizaciju brzine plotovanja.
Ovo ne saljem da bih nabijao na nos nekome sa puno plotova, vec da se vidi da su rewardi moguci sa i malo sansi i da se ne gubi nada.

Screenshot_1.jpg
 
Jos jedan udar groma na 97 plotova, reward estimation period je na 2 godine.
Ja sam trenutno vec dve nedelje pauzirao plotovanje, cekam zvanicne poolove, a ovo malo sam samo isprobavao optimizaciju brzine plotovanja.
Ovo ne saljem da bih nabijao na nos nekome sa puno plotova, vec da se vidi da su rewardi moguci sa i malo sansi i da se ne gubi nada.

Pogledajte prilog 309794
da li si otvarao port 8444 ? zanima me dali moze neko da dobije ako mu je port zatvoren a sve je connected i synced?
 
Koliko vas je na hpoolu? Ja padam u iskusenje u zadnje vreme od solo mininga nema vajde...prebrzo raste mreza.
Ja sam se prebacio sa drugarima, nekako mi je bolje pomalo da dobijamo, nego da gatamo hocemo li izvuci nesto ili necemo. Isplata sljaka, na 0.1 Xch saljemo na menjacnicu. Kalkulator njihov koliko izracuna toliko i dobijas. S obzirom da su rekli da ce morati da se replotuje za pool, ovo nam je nekako najbolja opcija jer nista ne gubimo.
 
Nazad
Vrh Dno