Šta je novo?

CGNAT - kako živeti sa istim ili kako ga se rešiti?

isnogood

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
08.07.2003
Poena
83
Ne treba podrzavati iznudu. Zato nam je i tako. Treba se zaliti i tuziti da placas internet a ne radi. Da ne kriju cgnat kao zmija noge nego lepo da pise uz brzinu. Vise mi znaci javni ip nego razlika 300 vs 600mbita, a verujte i za 95% korisnika.

Olujche

Flash Drive
Učlanjen(a)
23.08.2012
Poena
43
Ipv4 je iscrpljen i kao sva tražena roba, cena statičkoj IP skače. Nije to nešto što neko ima beskonačno i za džabe a hoće sad odjednom da naplati.

Jedini izlaz iz ovakve situacije je da platiš javnu IP (da li direktno ili preko vpn, isti vrag), ili da se ubrza prelazak na ipv6.

Ja sam za sad rešio da plaćam statičku direktno od provajdera. Jednostavno sam shvatio to kao cenu internet pristupa koji želim i to je to.

mitar1982

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
29.03.2004
Poena
113
Supernova već ima IPV6, očigledno nije toliki bauk da se uvede. Nego verovatno su slađi novci od "iznajmljivanja" IP-adresa.

jddipqd

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.10.2000
Poena
63
U vezi IPv6 se obično zaboravlja da nije dovoljno da ga samo tvoj provajder podržava, potrebno je da svi u lancu između tebe i onoga ko pristupa tvom sadržaju podržavaju.
A trenutno je IPv6 pokrivenost u svetu u proseku manja od 40%.

alex303

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
19.04.2005
Poena
113
U vezi IPv6 se obično zaboravlja da nije dovoljno da ga samo tvoj provajder podržava, potrebno je da svi u lancu između tebe i onoga ko pristupa tvom sadržaju podržavaju.
A trenutno je IPv6 pokrivenost u svetu u proseku manja od 40%.
Tačno tako. Implementacija IPv6 je je ogroman i skup zahvat.

bbK1ng

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.09.2002
Poena
63
Ne treba podrzavati iznudu. Zato nam je i tako. Treba se zaliti i tuziti da placas internet a ne radi. Da ne kriju cgnat kao zmija noge nego lepo da pise uz brzinu. Vise mi znaci javni ip nego razlika 300 vs 600mbita, a verujte i za 95% korisnika.
Ništa ja ne podržavam.
Ja sam otišao sa SBB, između ostalog, što nisu hteli u aneks da ubace da me za vreme trajanja UO neće staviti iza CGNATa.

Kod MTS sam prvih 12 meseci plaćao po 1 din umesto 2860, pa sam bio spreman da plaćam statičku IP ako bude baš moralo. Za sada liči da je optika kod MTSa sigurna od NATovanja.

isnogood

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
08.07.2003
Poena
83
Ja sam na SBB bez ugovorne obaveze bas zbog toga sto nisu hteli da garantuju javni ip. Lepo sam rekao tu sam dok imam javnu ip kad ne budem imao mts optika je sledeca opcija za javnu IP. Samo sbb ima taj podatak javan i u ugovoru je.

Vrh Dno