Posto se vec odavno razmisljam da uzmem novo kuciste i zamenim starog dobrog chiefteca i pregledao sam vecinu modela odlucio sam se za Cooler Master Cosmos 1000.
Kuciste stize u malo vecoj kutiji,po meni mnogo bolje odradjena kutija nego sto sam dobio uz chiefteca al opet to je obicna kutija pa ne sluzi nicemu vise.Kuciste je lepo upakovano u stiropor kao vecina kucista i u velikoj je kesi.Uz njega stize uputsvo za monitranje,detaljno odradjeno i moze da se snadje i pocetnik.
Kada sam ga izvadio ono sto mi se nije svidelo odmah na startu jeste mogli su diskretno da ubace neku gumu na krajeve ove dve sipke na kojem stoji kuciste.Jer ako imate laminat ili neki drugi tip lakovanog poda mozete da izgulite pod.
Odmah sam skinuo stranice i odusevio sam se kako je enterijer odradjen.U paketu dolaze vec cetiri namontirana kulera 120mm dva na gornjoj strani,jedan na zadnjem delu i jedan na donjem delu kod napajanja oblozen plastikom.Dobija se i plastika gde se stavlja jos jedan kuler od 120mm koji ide iznad HDD.Ja sam odmah stavio stari Xilence sa Led Diodom i mogu reci da se extra izgleda ispod te plastike.
Fioke za HDD su odradjene odlicno i praktice su po mom misljenju,pored fioka se nalazila Cooler Master kutija sa srafovima,vezicama i priveskom sa krstastim i ravnim srafcigerom,koji su po meni ne prakticni bez magneta.Mesto za IDE uredjaje sa ovim njihovim lockom je odlicno i prakticno nema vise srafljenja kada se nesto menja nego jednostavnim dugmetom se stvar resava.
Ova zastita za Graficku ili sta je vec mora se skinuti da bi se montirala ploca.Na metalnom delu gde se stavlja ploca nalazi se sema kako se postavljaju srafovi za razlicte vrste ploca.Dobija se kompletan paket srafova za sva montiranja.Svi kablovi od kulera se mogu namestiti da ne smetaju tako sto idu na zadnji deo iza hardova.
Kuciste ima 2x2 prednja USB-a sto je stvarno odlicno,nema potrebe vise za hubovima.Ima Audio ulaze,E-Sata i 1394 port.
Montaza je lagana,nema nikakvih problema iako sam ja sve lagano namestao uz kaficu do 3 jutros
Stranice se lagano skidaju pritskom na polugu koja se nalazi na zadnjem delu kucista i isto tako se lagano namestaju.Sipke koje se nalaze na gornjem delu su odlicno odradjene i prakticne za nosenje i pomeranje kucista.
Prednja vrata su takodje vrhunski odradjena,ima mogucnost prebacivanja sa leve na desnu stranu i obratno.Koriste magnet pa nema problema kao na Chieftecu da polomim onu plastiku koja leze.
Posto me je dosta ranije nerviralo brujanje hardova,ovde vlada apsolutna tisina.Sa ovim kulerom iznad harda pala je temperatura na 34 stepena sa prethodnih 40-tak sa dve male osmice u chieftecu.Jedino sto se cuje tiho ali bas tiho jesu ovih 5 kulera ali videcu da cooler masterove zamenim sa xilence posto se on jedini ne cuje
Znam da je ovo starije kuciste,nisam video nijedan review na bench forumu pa reko da podelim sa vama moje iskustvo.
Utisak posle jednog dana,kuciste je stvarno vrhunski odradjeno i vredi svakog dinara.Jeste da kosta 200 eura al ste barem mirni narednih par godina.
Ako nekog nesto interesuje neka slobodno pita.
Evo malo slika,nisu nesto narocito jer sam na brzinu slikao a bila mi je prazna baterija na aparatu.
Kuciste stize u malo vecoj kutiji,po meni mnogo bolje odradjena kutija nego sto sam dobio uz chiefteca al opet to je obicna kutija pa ne sluzi nicemu vise.Kuciste je lepo upakovano u stiropor kao vecina kucista i u velikoj je kesi.Uz njega stize uputsvo za monitranje,detaljno odradjeno i moze da se snadje i pocetnik.
Kada sam ga izvadio ono sto mi se nije svidelo odmah na startu jeste mogli su diskretno da ubace neku gumu na krajeve ove dve sipke na kojem stoji kuciste.Jer ako imate laminat ili neki drugi tip lakovanog poda mozete da izgulite pod.
Odmah sam skinuo stranice i odusevio sam se kako je enterijer odradjen.U paketu dolaze vec cetiri namontirana kulera 120mm dva na gornjoj strani,jedan na zadnjem delu i jedan na donjem delu kod napajanja oblozen plastikom.Dobija se i plastika gde se stavlja jos jedan kuler od 120mm koji ide iznad HDD.Ja sam odmah stavio stari Xilence sa Led Diodom i mogu reci da se extra izgleda ispod te plastike.
Fioke za HDD su odradjene odlicno i praktice su po mom misljenju,pored fioka se nalazila Cooler Master kutija sa srafovima,vezicama i priveskom sa krstastim i ravnim srafcigerom,koji su po meni ne prakticni bez magneta.Mesto za IDE uredjaje sa ovim njihovim lockom je odlicno i prakticno nema vise srafljenja kada se nesto menja nego jednostavnim dugmetom se stvar resava.
Ova zastita za Graficku ili sta je vec mora se skinuti da bi se montirala ploca.Na metalnom delu gde se stavlja ploca nalazi se sema kako se postavljaju srafovi za razlicte vrste ploca.Dobija se kompletan paket srafova za sva montiranja.Svi kablovi od kulera se mogu namestiti da ne smetaju tako sto idu na zadnji deo iza hardova.
Kuciste ima 2x2 prednja USB-a sto je stvarno odlicno,nema potrebe vise za hubovima.Ima Audio ulaze,E-Sata i 1394 port.
Montaza je lagana,nema nikakvih problema iako sam ja sve lagano namestao uz kaficu do 3 jutros
Stranice se lagano skidaju pritskom na polugu koja se nalazi na zadnjem delu kucista i isto tako se lagano namestaju.Sipke koje se nalaze na gornjem delu su odlicno odradjene i prakticne za nosenje i pomeranje kucista.
Prednja vrata su takodje vrhunski odradjena,ima mogucnost prebacivanja sa leve na desnu stranu i obratno.Koriste magnet pa nema problema kao na Chieftecu da polomim onu plastiku koja leze.
Posto me je dosta ranije nerviralo brujanje hardova,ovde vlada apsolutna tisina.Sa ovim kulerom iznad harda pala je temperatura na 34 stepena sa prethodnih 40-tak sa dve male osmice u chieftecu.Jedino sto se cuje tiho ali bas tiho jesu ovih 5 kulera ali videcu da cooler masterove zamenim sa xilence posto se on jedini ne cuje
Znam da je ovo starije kuciste,nisam video nijedan review na bench forumu pa reko da podelim sa vama moje iskustvo.
Utisak posle jednog dana,kuciste je stvarno vrhunski odradjeno i vredi svakog dinara.Jeste da kosta 200 eura al ste barem mirni narednih par godina.
Ako nekog nesto interesuje neka slobodno pita.
Evo malo slika,nisu nesto narocito jer sam na brzinu slikao a bila mi je prazna baterija na aparatu.