Šta je novo?

carina oduzela monitor

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Skamer

Poštovan
Učlanjen(a)
24.02.2019
Poruke
481
Poena
80
...jako sam besan i iznerviran

narucio sam AOC 2k 144hz monitor na kupujemprodajem od nekog coveka iz Subotice. on je monitor narucio iz Madjarske,stigao je njemu juce,on ga poslao meni AKS kurirom. stigla posiljka u Nis gde se i ja nalazim,a carina uzela posiljku od AKS kurira. posiljka je "predmet carinske kontrole" tako mi je rekao AKS. zovem hiljade glupih brojeva carine i NIKO se ne javlja. SRAMOTA,UZAS! koga zvati gde ici sta raditi?!
 
Zvace te oni, ne brini ...samo da te ocarine
 
Ne razumem zašto bi se ti cimao sa carinom?!?
Ti si naručio od nekog prodavca i roba nije stigla do tebe. To je sve što tebe treba da interesuje. Sve nastale probleme sa kurirskom službom i carinom neka rešava prodavac.
 
ima li neko ideju zasto ovakvi problemi uopste nastaju? jel moguce da je prodavac uvezao monitor kolima i nije ga prijavio na granici,pa zbog toga ima problem? ako ima neko slucajno 2k 144hz polovan nek mi se javi... u sustini ja nemam nikakve troskove, ali zanima me sta je bilo i iskopacu informaciju gde je monitor zavrsio!!
 
Gde bre moze carina da uzme od brze poste, svasta sta necu da cujem vise.
evo ti kopiran email. dakle paket je zapravo prvo stigao u Nis u glavni magacin Aksa,zatim ga tu uhvatila carina i sta ti ja znam...uzela ga carina



Vasa posiljka je predmet carinske kotrole.
Za vise informacija,obratite se sluzbi za REKLAMACIJE 015 600 617.

Pozdrav.

--
AKS Express Kurir doo Sabac
Centar Nis
Toponicki put bb, 18000 Niš, Srbija
Tel/: +381 18 428 5515
E-mail: [email protected] | www.aks-sabac.com
 
Ништа мени овде није јасно.
 
Nahvatali su lika i našli kome je sve poslao, pa su krenuli u akciju.
Oni love monitor koji nije ocarinjen i njih uopšte ne zanima kakav odnos imaju u ovom slučaju prodavac i kupac, koji su btw u ovom slučaju obojca u prekršaju.
 
Jesi ti platio već taj monitor? Pretpostavljam da jesi, čim si toliko potresen.

Da li su ovo novi momenti ili se ovako nešto do sada događalo?
 
Pa šta mislite zašto je Fanta na “odmoru” od početka godine?
 
Upravo, zategli su opasno na granici, ne moze kao pre da se svercuje opusteno.
 
Jesi ti platio već taj monitor? Pretpostavljam da jesi, čim si toliko potresen.

Da li su ovo novi momenti ili se ovako nešto do sada događalo?

nisam platio,narucio sam ga na kupujemprodajem od tog decka...platio bih pouzecem inace,da ga nisu oduzeli. sad sam ga pitao jesi li ti to prijavio na granici,ostavio mi samo "seen".
Post automatically merged:

Nahvatali su lika i našli kome je sve poslao, pa su krenuli u akciju.
Oni love monitor koji nije ocarinjen i njih uopšte ne zanima kakav odnos imaju u ovom slučaju prodavac i kupac, koji su btw u ovom slučaju obojca u prekršaju.
ja tu druze nisam u nikakvom prekrsaju...nemoj me sad i ti zahebavat.
 
A i ti si smesan a i naivan ko mlada pred vencanje. Cuj prijavio, pa kako mislis da dobijes dobru cenu ako plati carinu i pdv kod nas?
I kako nisi u prekrsaju kad si ti primalac svercovane robe? Mozes ti da se pravis lud ali ce oni traziti od KP prepisku preko poruka i to je dokaz da si porucio.
 
Čekaj druže, zbog čega si ti mislio da je niža cena ako nisi znao da je zbog šverckomerca.

Dobro je, nisi puko keš.
 
nisam platio,narucio sam ga na kupujemprodajem od tog decka...platio bih pouzecem inace,da ga nisu oduzeli. sad sam ga pitao jesi li ti to prijavio na granici,ostavio mi samo "seen".
Post automatically merged:


ja tu druze nisam u nikakvom prekrsaju...nemoj me sad i ti zahebavat.
Kupovina robe za koju se ispostavi da je šverc, pa se još vidi iz komunikacije da je trgovina dogovarana, je prekršaj, šta god ti mislio.
Nemoj pogrešno da me shvatiš, 99% nas na ovom forumu su uradili slično i napravili prekršaj, ali država je žmurila na oba oka i to se tolerisalo, sada se očigledno više ne toleriše.
 
Gospodo, vi kao da nikad niste kupili nesto iz Madjarske. Vidite li ove likove na KP, koliko ih puno ima? I svi su tu negde iz Subotice i okoline i imaju i po 500+ pozivitnih ocena. Mozete da pretpostavite koliko ljudi kupuje robu od Madjara zadnjih godina... Graficke,televizori,telefoni..... a evo ja prvi put resio da kupim i nisam dobio paket. Nazalost.
 
Nisi imao srece, na zalost. Naravno da smo svi uzimali ili vecina mada ja nisam skoro jer cene nisu vise tako dobre kao nekada.
 
Pa 34.500 bih platio monitor od njega,a ovamo u gigatronu je 42.000 cini mi se. Kako god,nadam se da necu imati nekih problema...iskreno, nisam bio svestan da mogu biti kriv. Mislio sam da se to potpuno legalno uvozi. krastavac ..
 
Ne verujem da ce kupca juriti, prodavac ce biti na udaru sigurno. Verujem da ce sutra mnogi nestati sa KP do daljnjeg.
 
Pa nije ovo ništa novo sad tu... Dešavalo se ovo i ranije. I prošle i pretprošle godine i jednostavno dešava se stalno. Jedino možda sada ima povećanog obima kontrole i to je ta razlika.
 
Ako nisi zvao ti njih, zvaće oni tebe ne brini.

Možda prodavac ima dokaze i sve se reši.
 
ne znam kako je covek u prekrsaju kad roba nije stigla do njega, nema tela- nema dela... :D

ima moja adresa na paketu....ali sta me to briga,nek se kupujemprodajem pozabavi njegovim profilom...posto lik ima 45 ocena pozitivnih i jos brdo grafickih kartica na prodaju i ko zna cega sve nema.
Post automatically merged:


pa mozes se ti meni javiti na KP i traziti da kupis nesto. a ja cu da se pravim lud, prosvercovacu uredjaj iz madjarske, poslati tebi i ti ces biti kriv. cutimo, a? :)
 
Kontakriraj prodavca i vidi šta ima da kaže, zatim u upravu carine. To bih ja uradio da sam na tvom mestu. I to odmah.

Može doći do krivičnog gonjenja...
 
a ako je on prosvercovao monitor i niko za to nije znao,odakle sad carina to zna? to jest unutrasnja kontrola. jedino ako su im ovi iz AKSA javili? :)
 
Ko zna koliko je poslao u Niš a i u drugim gradovima, upali carinici i sve se to danas lako proveri ne brini...
 
@Skamer tebi bi bilo jeftinije šetnja do Segedina i još bi pao dobar gulaš. :D
Šalim se, kontrolišu debelo kurirske službe i mora da postoji i ko šalje na pošiljci inače kažnjavaju kurirsku službu debelo. Čini mi se da ne bi trebao da imaš posledice jer u oglasu piše u većini slučajeva kao novo (ne korišćeno).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno